Personer med emneord «Komparativ politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Elin Haugsgjerd Allern Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Politiske partier, Demokrati, Interesseorganisasjoner, Nordic
Bilde av Elisabeth Bakke Bakke, Elisabeth Førsteamanuensis +47 22856643 elisabeth.bakke@stv.uio.no Komparativ politikk, Europa og EU, Parti, Elite, Nasjonalisme, Visegrád, Tsjekkia, Slovakia, Sentral-Europa
Bilde av Harald Baldersheim Baldersheim, Harald Professor emeritus +4791690434 harald.baldersheim@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Valg og Demokrati, Bypolitikk, Europeisk forvaltning og demokrati, Regionalisering
Bilde av Tor Bjørklund Bjørklund, Tor Professor emeritus tor.bjorklund@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkeavstemning, Valg, Innvandring, Høyreradikale partier, Nordic
Bilde av Jørgen Bølstad Bølstad, Jørgen Førsteamanuensis +47 97167242 jorgen.bolstad@stv.uio.no Komparativ politikk, Demokrati, Politisk psykologi, Valgadferd, Offentlig opinion, Bayesiansk statistikk, Kvantitativ metode, Årsaksslutninger
Bilde av Bernt Hagtvet Hagtvet, Bernt Professor emeritus 99575610 Komparativ politikk, Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Europeisk politikk, Ideologier
Bilde av Knut Martin Heidar Heidar, Knut Martin k.m.heidar@stv.uio.no Komparativ politikk, Politiske partier, Norsk politisk historie, Nordic
Bilde av Ottar Hellevik Hellevik, Ottar Professor emeritus ottar.hellevik@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Verdier, Livskvalitet, Valg og Demokrati, Ulikhet, Opinion, Nordic
Bilde av Solveig Hillesund Hillesund, Solveig Postdoktor +47 22845824 solveig.hillesund@stv.uio.no Komparativ politikk, Krig og konflikt, Ikkevoldelige protesformer, Ulikhet, Metode
Bilde av Bjørn Høyland Høyland, Bjørn Professor bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Bilde av Francesca Refsum Jensenius Jensenius, Francesca Refsum Professor +47 22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Bilde av Anders Ravik Jupskås Jupskås, Anders Ravik Nestleder +47 22 85 76 42 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Komparativ politikk, Ekstremisme, Valg og Demokrati, Politiske partier
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Bilde av Anne Krogstad Krogstad, Anne Professor +47 22844394 anne.krogstad@sosgeo.uio.no Kultursosiologi, Sosiologi, Komparativ politikk, Valg og demokrati, Symboler
Bilde av Peter Egge Langsæther Langsæther, Peter Egge Postdoktor p.e.langsather@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, Valg og Demokrati, Konfliktlinjer, Klasse
Bilde av Magnus Bergli Rasmussen Rasmussen, Magnus Bergli Postdoktor m.b.rasmussen@stv.uio.no Komparativ politikk, Komparativ politisk økonomi, Økonomiske kriser, Velferdsstat, Fagforeninger, Valgordninger, arbeidstid, partiorganisering, Internasjonale organisasjoner, omfordeling, Ulikhet
Bilde av Lawrence Edmund Rose Rose, Lawrence Edmund Professor emeritus l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Bilde av Anne Julie Semb Semb, Anne Julie Dekan +47 22856125 +47 95052318 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk teori, Komparativ politikk, Konflikt, Suverenitet, Menneskerettigheter, Minoritetsspørsmål, Statsborgerskap, Nordic
Bilde av Kristian Stokke Stokke, Kristian Professor +47 22855242 +4797014168 +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Bilde av Håvard Strand Strand, Håvard Førsteamanuensis +47 22855198 havard.strand@stv.uio.no Utviklingsforskning, Komparativ politikk, Valg og Demokrati
Bilde av Martin Søyland Søyland, Martin Forsker +47 93662683 martin.soyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, Parlamentarisme, Stortinget, Natural Language Processing
Bilde av Olle Törnquist Törnquist, Olle Professor +47 22855328 olle.tornquist@stv.uio.no Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati, Sør og Sørøstasia