Emeriti

Personer 1 - 12 av 12
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tom Christensen Christensen, Tom Professor emeritus tom.christensen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Sentralforvaltningen, Offentlige reformer, Komparative reformer, New Public Management, Post-NPM
Bilde av Morten Egeberg Egeberg, Morten Professor Emeritus s.m.egeberg@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Sentraladministrasjon, EU-administrasjon, Forvaltningspolitikk, Organisasjonsteori
Bilde av Tore Hansen Hansen, Tore Professor emeritus tore.hansen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Metode, Kommunalpolitikk, Nordic
Bilde av Ottar Hellevik Hellevik, Ottar Professor emeritus ottar.hellevik@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Verdier, Livskvalitet, Valg og Demokrati, Ulikhet, Opinion, Nordic
Bilde av Helge Hveem Hveem, Helge Professor emeritus helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Bilde av Werner Christie Mathisen Mathisen, Werner Christie Førsteamanuensis emeritus +47-22855171 w.c.mathisen@stv.uio.no
Midgaard, Knut Professor emeritus +47-22859080 knut.midgaard@stv.uio.no
Bilde av Per Kristen  Mydske Mydske, Per Kristen Professor emeritus p.k.mydske@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Regional og lokalpolitikk, Klimapolitikk, Stat og marked
Bilde av Trond Nordby Nordby, Trond Professor emeritus +47-22855194 trond.nordby@stv.uio.no Politisk teori, Offentlig politikk og administrasjon, Stortinget, Parlamentarisme, Nordic
Bilde av Anton Steen Steen, Anton Professor emeritus anton.steen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Innvandring, Migrasjon, Integrering, Velferdsstat, Eliter
Bilde av Arild Underdal Underdal, Arild Professor emeritus arild.underdal@stv.uio.no Internasjonal politikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Energi, Internasjonale forhandlinger, Internasjonale institusjoner
Bilde av Øyvind  Østerud Østerud, Øyvind Professor +47 22 85 51 95 +47 90 14 06 23 oyvind.osterud@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Geopolitikk