Emeriti

Personer 1 - 15 av 15
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Harald Baldersheim Baldersheim, Harald Professor emeritus 91690434 harald.baldersheim@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Valg og Demokrati, Bypolitikk, Europeisk forvaltning og demokrati, Regionalisering
Bilde av Tor Bjørklund Bjørklund, Tor Professor emeritus tor.bjorklund@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkeavstemning, Valg, Innvandring, Høyreradikale partier, Nordic
Bilde av Knut-Andreas Christophersen Christophersen, Knut-Andreas k.a.christophersen@stv.uio.no Metode, Statistisk analyse, Målingsteori, Databehandling
Bilde av Morten Egeberg Egeberg, Morten Professor Emeritus s.m.egeberg@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Sentraladministrasjon, EU-administrasjon, Forvaltningspolitikk, Organisasjonsteori
Bilde av Bernt Hagtvet Hagtvet, Bernt Professor emeritus 99575610 bernt.hagtvet@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Europeisk politikk, Ideologier
Bilde av Tore Hansen Hansen, Tore Professor emeritus tore.hansen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Metode, Kommunalpolitikk, Nordic
Bilde av Knut Heidar Heidar, Knut Professor emeritus knut.heidar@stv.uio.no Komparativ politikk, Politiske partier, Norsk politisk historie, Nordic
Bilde av Ottar Hellevik Hellevik, Ottar Professor emeritus ottar.hellevik@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Verdier, Livskvalitet, Valg og Demokrati, Ulikhet, Opinion, Nordic
Bilde av Helge Hveem Hveem, Helge 95053437 helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Midgaard, Knut Professor emeritus knut.midgaard@stv.uio.no
Bilde av Per Kristen Mydske Mydske, Per Kristen p.k.mydske@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Regional og lokalpolitikk, Klimapolitikk, Stat og marked
Bilde av Trond Nordby Nordby, Trond Professor emeritus trond.nordby@stv.uio.no Politisk teori, Offentlig politikk og administrasjon, Stortinget, Parlamentarisme, Nordic
Bilde av Lawrence E Rose Rose, Lawrence E Professor emeritus l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Bilde av Arild Underdal Underdal, Arild Professor emeritus arild.underdal@stv.uio.no Internasjonal politikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Energi, Internasjonale forhandlinger, Internasjonale institusjoner
Bilde av Øyvind  Østerud Østerud, Øyvind Professor +47 90 14 06 23 oyvind.osterud@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Geopolitikk