Vitenskapelig ansatte - Side 2

Personer 26 - 50 av 65
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Robert Huseby Huseby, Robert Professor +47-22855189 robert.huseby@stv.uio.no Politisk teori, Fordelingsrettferdighet, Klimaetikk
Bilde av Nina Høy-Petersen Høy-Petersen, Nina Stipendiat nina.hoy-petersen@c-rex.uio.no
Bilde av Bjørn Høyland Høyland, Bjørn Professor +47-22858598 bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Bilde av Francesca Refsum Jensenius Jensenius, Francesca Refsum Førsteamanuensis +47-22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Bilde av Torbjørg Jevnaker Jevnaker, Torbjørg Stipendiat +47-22857785 (+47) 48052768 torbjorg.jevnaker@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, EU, Energipolitikk, Klimapolitikk
Bilde av Jens Jungblut Jungblut, Jens Førsteamanuensis +47-22856258 jungblut@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Utdanningspolitikk
Bilde av Anders Ravik Jupskås Jupskås, Anders Ravik Forsker +47-22857642 +47-99649042 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Komparativ politikk, Ekstremisme, Valg og Demokrati, Politiske partier
Bilde av Jan Erling Klausen Klausen, Jan Erling Førsteamanuensis +47-22855191 98605012 22 85 51 91 / 986 05 012 j.e.klausen@stv.uio.no stat-kommunerelasjoner, miljø- og ressursforvaltning, Offentlig politikk og administrasjon, Nordic, OPA, Kommunalpolitikk
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47-22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Bilde av Kristoffer Kolltveit Kolltveit, Kristoffer Førsteamanuensis +47-22855604 41 52 10 52 kristoffer.kolltveit@stv.uio.no OPA, Sentralforvaltningen, Post-NPM, Nordic, Forvaltningspolitikk
Bilde av Staffan Kumlin Kumlin, Staffan Professor +47-22841113 staffan.kumlin@stv.uio.no
Bilde av Leif Erlend Kårtvedt Kårtvedt, Leif Erlend Stipendiat l.e.kartvedt@stv.uio.no
Langørgen, Erlend Stipendiat +47 41280056 erlend.langorgen@stv.uio.no
Larsen, Even Hellan Stipendiat +47-22855157 +47-92054752 e.h.larsen@stv.uio.no Internasjonal politikk, Sikkerhetspolitikk, kjernevåpen
Bilde av Eviane Leidig Leidig, Eviane Stipendiat +47-92505031 eviane.leidig@c-rex.uio.no Nasjonalisme, postkoloniale studier, Diaspora, Migrasjon, Multikulturalisme, Sosiale medier
Lindstad, Sigurd Stipendiat 99385082 sigurd.lindstad@stv.uio.no Politisk teori, Kontraktualisme, Liberalisme, Global fordelingsrettferdighet, Historisk rettferdighet, Egalitarisme
Bilde av Graham David Macklin Macklin, Graham David Postdoktor +47-22854208 +44 7775 674618 g.d.macklin@c-rex.uio.no
Bilde av Raino Sverre Malnes Malnes, Raino Sverre Professor +47-22855176 r.s.malnes@stv.uio.no Politisk teori, Politisk filosofi, Samfunnsfilosofi, Etikk, Vitenskapsfilosofi, Frankrike
Bilde av Janne Haaland Matlary Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Obaidi, Milan Postdoktor milan.obaidi@c-rex.uio.no
Bilde av Astrid Hauge Rambøl Rambøl, Astrid Hauge Stipendiat a.h.rambol@sosgeo.uio.no
Bilde av Bjørn Erik Rasch Rasch, Bjørn Erik Professor +47-22855183 b.e.rasch@stv.uio.no Politisk teori, Valg og Demokrati, Parlamentarisme, Grunnlover, Nordic
Rasmussen, Magnus Bergli Postdoktor m.b.rasmussen@stv.uio.no Komparativ politikk, Komparativ politisk økonomi, Velferdsstat, Fagforeninger, Valgordninger, arbeidstid, partiorganisering, Internasjonale organisasjoner, omfordeling, Ulikhet
Bilde av Jacob Aasland Ravndal Ravndal, Jacob Aasland Postdoktor +47-22855167 99615149 j.a.ravndal@c-rex.uio.no Terrorisme, Politisk Vold, Ekstremisme, Høyreekstremisme, Venstreekstremisme, Sikkerhetspolitikk, Etterretning
Reichberg, Gregory Professor II +47-40286222 gregory.reichberg@stv.uio.no