Vitenskapelig ansatte - Side 2

Personer 26 - 50 av 84
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Solveig Hillesund Hillesund, Solveig Postdoktor +47 22845824 solveig.hillesund@stv.uio.no Komparativ politikk, Krig og konflikt, Ikkevoldelige protesformer, Ulikhet, Metode
Hjorthen, Fredrik Dybfest Postdoktor f.d.hjorthen@stv.uio.no Politisk teori
Bilde av Jon Hovi Hovi, Jon Professor +47 22855192 +4748022904 jon.hovi@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Energi, Klimapolitikk, Klimaavtaler, Håndheving, Deltakelse, Etterlevelse, Spillteori, Statsvitenskap
Bilde av Robert Huseby Huseby, Robert Professor +47 22855189 robert.huseby@stv.uio.no Politisk teori, Fordelingsrettferdighet, Klimaetikk
Bilde av Nina Høy-Petersen Høy-Petersen, Nina Stipendiat (permisjon) nina.hoy-petersen@c-rex.uio.no
Bilde av Bjørn Høyland Høyland, Bjørn Professor bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Bilde av Felix Haass Haass, Felix Postdoktor felix.haass@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Bilde av Francesca Refsum Jensenius Jensenius, Francesca Refsum Professor +47 22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Bilde av Jens Jungblut Jungblut, Jens Førsteamanuensis +47-22856258 jungblut@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Utdanningspolitikk
Bilde av Anders Ravik Jupskås Jupskås, Anders Ravik Nestleder +47 22 85 76 42 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Komparativ politikk, Ekstremisme, Valg og Demokrati, Politiske partier
Bilde av Neil Ketchley Ketchley, Neil +47 22844351 neil.ketchley@stv.uio.no
Bilde av Jan Erling Klausen Klausen, Jan Erling Førsteamanuensis +47 22855191 +4798605012 22 85 51 91 / 986 05 012 j.e.klausen@stv.uio.no OPA, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, stat-kommunerelasjoner, miljø- og ressursforvaltning, Nordic
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Bilde av Kristoffer Kolltveit Kolltveit, Kristoffer Førsteamanuensis +47 22855604 41 52 10 52 kristoffer.kolltveit@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Sentralforvaltningen, Post-NPM, Nordic, Forvaltningspolitikk
Kolvani, Palina Stipendiat palina.kolvani@stv.uio.no
Kondor, Katherine Postdoktor katherine.kondor@stv.uio.no
Krause, Jana Førsteamanuensis jana.krause@stv.uio.no
Bilde av Anne-Kathrin Kreft Kreft, Anne-Kathrin Postdoktor a.k.kreft@stv.uio.no Konflikt, Vold, Kjønn, Internasjonal politikk
Bilde av Staffan Kumlin Kumlin, Staffan Professor +47 22841113 staffan.kumlin@stv.uio.no
Bilde av Nathaniël Kunkeler Kunkeler, Nathaniël Postdoktor nathanik@c-rex.uio.no
Kuyper, Jonathan William Førsteamanuensis +47 22841620 j.w.kuyper@stv.uio.no Politisk teori
Bilde av Leif Erlend Holmen Kårtvedt Kårtvedt, Leif Erlend Holmen Stipendiat l.e.h.kartvedt@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Organisasjonsteori
Bilde av Peter Egge Langsæther Langsæther, Peter Egge Postdoktor p.e.langsather@stv.uio.no Komparativ politikk, Metode, Statistikk, Valg og Demokrati, Konfliktlinjer, Klasse
Langørgen, Erlend Stipendiat +47 41280056 erlend.langorgen@stv.uio.no
Bilde av Even Hellan Larsen Larsen, Even Hellan Stipendiat +47 22855157 +47 92054752 e.h.larsen@stv.uio.no Internasjonal politikk, Sikkerhetspolitikk, kjernevåpen