Vitenskapelig ansatte - Side 2

Personer 26 - 50 av 66
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Francesca Refsum Jensenius Jensenius, Francesca Refsum Førsteamanuensis +47 22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Likestillingspolitikk, Valg og Demokrati, India, Latin Amerika, Metode
Bilde av Torbjørg Jevnaker Jevnaker, Torbjørg Stipendiat +47 22857785 (+47) 48052768 torbjorg.jevnaker@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, EU, Energipolitikk, Klimapolitikk
Bilde av Jens Jungblut Jungblut, Jens Førsteamanuensis +47-22856258 jungblut@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Utdanningspolitikk
Bilde av Anders Ravik Jupskås Jupskås, Anders Ravik Nestleder +47 22 85 76 42 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Komparativ politikk, Ekstremisme, Valg og Demokrati, Politiske partier
Bilde av Neil Ketchley Ketchley, Neil Førsteamanuensis +47 22844351 neil.ketchley@stv.uio.no
Bilde av Jan Erling Klausen Klausen, Jan Erling Førsteamanuensis +47 22855191 98605012 22 85 51 91 / 986 05 012 j.e.klausen@stv.uio.no OPA, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, stat-kommunerelasjoner, miljø- og ressursforvaltning, Nordic
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Bilde av Kristoffer Kolltveit Kolltveit, Kristoffer Førsteamanuensis +47 22855604 41 52 10 52 kristoffer.kolltveit@stv.uio.no OPA, Sentralforvaltningen, Post-NPM, Nordic, Forvaltningspolitikk
Bilde av Staffan Kumlin Kumlin, Staffan Professor +47 22841113 staffan.kumlin@stv.uio.no
Bilde av Leif Erlend Kårtvedt Kårtvedt, Leif Erlend Stipendiat l.e.kartvedt@stv.uio.no
Langørgen, Erlend Stipendiat +47 41280056 erlend.langorgen@stv.uio.no
Bilde av Even Hellan Larsen Larsen, Even Hellan Stipendiat +47 22855157 +47 92054752 e.h.larsen@stv.uio.no Internasjonal politikk, Sikkerhetspolitikk, kjernevåpen
Bilde av Eviane Leidig Leidig, Eviane Forsker +47 92505031 eviane.leidig@c-rex.uio.no Nasjonalisme, Postkoloniale studier, Diaspora, Sosiale medier, Kjønn
Lindstad, Sigurd Stipendiat 99385082 sigurd.lindstad@stv.uio.no Politisk teori, Kontraktualisme, Liberalisme, Global fordelingsrettferdighet, Historisk rettferdighet, Egalitarisme
Lund-Tønnesen, Jonas Stipendiat jonas.lund-tonnesen@stv.uio.no
Bilde av Graham David Macklin Macklin, Graham David Postdoktor +47-22854208 +44 7775 674618 g.d.macklin@c-rex.uio.no
Bilde av Raino Sverre Malnes Malnes, Raino Sverre Professor +47 22855176 r.s.malnes@stv.uio.no Politisk teori, Politisk filosofi, Samfunnsfilosofi, Etikk, Vitenskapsfilosofi, Frankrike
Bilde av Janne Haaland Matlary Matlary, Janne Haaland Professor +47 22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Obaidi, Milan Postdoktor milan.obaidi@c-rex.uio.no
Bilde av Maryna Povitkina Povitkina, Maryna Postdoktor +47 22841114 maryna.povitkina@stv.uio.no
Bilde av Astrid Hauge Rambøl Rambøl, Astrid Hauge Stipendiat a.h.rambol@sosgeo.uio.no
Bilde av Bjørn Erik Rasch Rasch, Bjørn Erik Instituttleder +47 22855183 b.e.rasch@stv.uio.no Politisk teori, Valg og Demokrati, Parlamentarisme, Grunnlover, Nordic
Rasmussen, Magnus Bergli Postdoktor m.b.rasmussen@stv.uio.no Komparativ politikk, Komparativ politisk økonomi, Velferdsstat, Fagforeninger, Valgordninger, arbeidstid, partiorganisering, Internasjonale organisasjoner, omfordeling, Ulikhet
Bilde av Jacob Aasland Ravndal Ravndal, Jacob Aasland Postdoktor +47-22855167 99615149 j.a.ravndal@c-rex.uio.no Terrorisme, Politisk Vold, Ekstremisme, Høyreekstremisme, Venstreekstremisme, Sikkerhetspolitikk, Etterretning
Reichberg, Gregory Professor II +47 40286222 gregory.reichberg@stv.uio.no