Personer med emneord «Internasjonal politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tarald Laudal Berge Berge, Tarald Laudal Stipendiat 99569666 t.l.berge@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Kvantitativ metode, Utenlandske direkteinvesteringer, Internasjonal investeringsrett
Bilde av Dag Harald Claes Claes, Dag Harald Professor +47-22857857 +47-91758925 d.h.claes@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonal økonomisk politikk, Energipolitikk
Bilde av Karin Dokken Dokken, Karin Førsteamanuensis +47-22858792 karin.dokken@stv.uio.no Internasjonal politikk, Integrasjon mellom stater, Internasjonal politikk i Afrika, Afrikansk sikkerhetspolitikk, Ny-regionalisme, Transnasjonalisme, Utviklingsforskning
Bilde av Scott Gates Gates, Scott Professor +47-22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Borgerkrig, Spillteori, democratization
Bilde av Heidi Østbø Haugen Haugen, Heidi Østbø Postdoktor - Institutt for sosiologi og samfunnsgeografi +47 22854276 h.o.haugen@sosgeo.uio.no Globalisering, Internasjonal politikk, Internasjonal økonomi, Religion og ritualer, Samfunnsgeografi, Sikkerhetspolitikk, Utvikling-politikk-miljø, Vekst og utvikling, Internasjonal migrasjon, Kina, Afrika, Migrasjon, Nigeria
Bilde av Helge Holtermann Holtermann, Helge Postdoktor +47-22855116 helge.holtermann@stv.uio.no Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Konflikt, Borgerkrig, Vold, Mixed Methods
Bilde av Jon Hovi Hovi, Jon Professor +47-22855192 jon.hovi@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Energi, Klimapolitikk, Klimaavtaler, Håndheving, Deltakelse, Etterlevelse, Spillteori, Statsvitenskap
Bilde av Helge Hveem Hveem, Helge Professor emeritus 22857188 95053437 helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47-22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Bilde av Janne Haaland Matlary Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Bilde av Anne Julie Semb Semb, Anne Julie Instituttleder +47-22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk teori, Komparativ politikk, Konflikt, Suverenitet, Menneskerettigheter, Minoritetsspørsmål, Statsborgerskap, Nordic
Bilde av Kjersti Skarstad Skarstad, Kjersti kjersti.skarstad@stv.uio.no Menneskerettigheter, Borgerkrig, Konflikt, funksjonshemming, funksjonshemmedes rettigheter, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Kvantitativ metode, Politisk teori
Bilde av Tora Skodvin Skodvin, Tora Professor +47-22855166 tora.skodvin@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonale klimaforhandlinger, Amerikansk klima- og energipolitikk, FNs klimapanel, Ikke-statlige aktører i internasjonal miljøforvaltning, USA
Bilde av Simen Sørbøe Solbakken Solbakken, Simen Sørbøe Stipendiat - Institutt for statsvitenskap 45514593 s.s.solbakken@stv.uio.no Statsvitenskap, Internasjonal politikk, Metode, Miljø og klima, Agentbasert modellering, Spillteori, Kaosteori, Dynamiske systemer, Komplekse systemer
Bilde av Tatjana Stankovic Stankovic, Tatjana tatjana.stankovic@stv.uio.no Spillteori, Internasjonal politikk
Bilde av Øyvind Stiansen Stiansen, Øyvind Stipendiat oyvind.stiansen@stv.uio.no Internasjonal politikk, internasjonale domstoler, Håndheving, Metode, Den Europeiske Menneskerettighetsdomstolen
Bilde av Kristian Stokke Stokke, Kristian Professor +47-22855242 97014168 +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Bilde av Olav Schram Stokke Stokke, Olav Schram Professor +47-22845964 99609048 o.s.stokke@stv.uio.no Internasjonal politikk, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonale institusjoner, Internasjonale relasjoner, Internasjonale klimaforhandlinger
Bilde av Kacper Szulecki Szulecki, Kacper Postdoktor +47-22855593 +47-40616684 kacper.szulecki@stv.uio.no Internasjonal politikk, Energipolitikk, Klimapolitikk, Miljø
Bilde av Håkon Sælen Sælen, Håkon Forsker 91693150 hakon.salen@stv.uio.no Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonal politikk, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonale klimaforhandlinger, Klimapolitikk
Bilde av Arild Underdal Underdal, Arild Professor emeritus arild.underdal@stv.uio.no Internasjonal politikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Energi, Internasjonale forhandlinger, Internasjonale institusjoner
Bilde av Tore Wig Wig, Tore Forsker +47-22844998 90527229 tore.wig@stv.uio.no Konflikt, Demokrati, Borgerkrig, Institusjoner, Internasjonal politikk
Bilde av Inga Ydersbond Ydersbond, Inga 92019154 inga.ydersbond@stv.uio.no Energipolitikk, EU, Internasjonal politikk, Metode, Lobbyisme, Offentlig politikk og administrasjon
Bilde av Øyvind  Østerud Østerud, Øyvind Professor +47 90 14 06 23 oyvind.osterud@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Geopolitikk
Bilde av Solveig Aamodt Aamodt, Solveig Forsker +47-97501747 solveig.aamodt@arena.uio.no Klimapolitikk, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Store utviklingsland, EU og klimarettferdighet