Personer med emneord «Internasjonal politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tarald Laudal Berge Berge, Tarald Laudal Stipendiat +4799569666 t.l.berge@stv.uio.no Politisk økonomi, Internasjonal investeringsrett, Kvantitativ metode, Internasjonal politikk, Utenlandske direkteinvesteringer
Bruusgaard, Kristin Ven Postdoktor +47-22856107 k.v.bruusgaard@stv.uio.no Sikkerhetspolitikk, Internasjonal politikk, kjernevåpen, Konflikt, Russland
Bilde av Dag Harald Claes Claes, Dag Harald Professor +47-22857857 +47-91758925 d.h.claes@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonal økonomisk politikk, Energipolitikk
Bilde av Karin Dokken Dokken, Karin Førsteamanuensis +47-22858792 91560506 karin.dokken@stv.uio.no Internasjonal politikk, Integrasjon mellom stater, Internasjonal politikk i Afrika, Afrikansk sikkerhetspolitikk, Ny-regionalisme, Transnasjonalisme, Utviklingsforskning
Bilde av Scott Gates Gates, Scott Professor +47-22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Borgerkrig, democratization, Offentlig politikk og administrasjon, Spillteori
Bilde av Jon Hovi Hovi, Jon Professor +47-22855192 jon.hovi@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Energi, Klimapolitikk, Klimaavtaler, Håndheving, Deltakelse, Etterlevelse, Spillteori, Statsvitenskap
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47-22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Larsen, Even Hellan Stipendiat +47-22855157 +47-92054752 e.h.larsen@stv.uio.no Internasjonal politikk, Sikkerhetspolitikk, kjernevåpen
Bilde av Janne Haaland Matlary Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Bilde av Anne Julie Semb Semb, Anne Julie Instituttleder +47-22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Komparativ politikk, Minoritetsspørsmål, Menneskerettigheter, Politisk teori, Suverenitet, Konflikt, Nordic, Statsborgerskap, Internasjonal politikk
Bilde av Tora Skodvin Skodvin, Tora Professor +47-22855166 tora.skodvin@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonale klimaforhandlinger, Amerikansk klima- og energipolitikk, FNs klimapanel, Ikke-statlige aktører i internasjonal miljøforvaltning, USA
Bilde av Simen Sørbøe Solbakken Solbakken, Simen Sørbøe Stipendiat 45514593 s.s.solbakken@stv.uio.no Statsvitenskap, Kunstig intelligens, Maskinlæring, Internasjonal politikk, Agentbasert modellering, Spillteori, Kaosteori, Dynamiske systemer, Komplekse systemer, Metode, Statistikk
Bilde av Tatjana Stankovic Stankovic, Tatjana tatjana.stankovic@stv.uio.no Spillteori, Internasjonal politikk
Bilde av Kristian Stokke Stokke, Kristian Professor +47-22855242 +4797014168 +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Bilde av Olav Schram Stokke Stokke, Olav Schram Professor +47-22845964 +4799609048 o.s.stokke@stv.uio.no Internasjonal politikk, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonale institusjoner, Internasjonale relasjoner, Internasjonale klimaforhandlinger
Bilde av Kacper Szulecki Szulecki, Kacper Forsker +47-22855593 +47-40616684 kacper.szulecki@stv.uio.no Internasjonal politikk, Energipolitikk, Klimapolitikk, Miljø, Offentlig politikk
Bilde av Tore Wig Wig, Tore Førsteamanuensis +47-22844998 90527229 tore.wig@stv.uio.no Konflikt, Demokrati, Borgerkrig, Institusjoner, Internasjonal politikk