Personer med emneord «EU»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tine Elisabeth Johnsen Brøgger Brøgger, Tine Elisabeth Johnsen Stipendiat 22 85 88 19 t.e.j.brogger@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk
Bilde av Erik Oddvar Eriksen Eriksen, Erik Oddvar Professor 22 85 88 70 909 58 187 e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit, EØS-avtalen
Bilde av Joshua Fjelstul Fjelstul, Joshua Forsker Joshua.Fjelstul@unige.ch EU, Databehandling, Offentlig politikk og administrasjon, Politisk økonomi
Bilde av Trym Nohr Fjørtoft Fjørtoft, Trym Nohr Postdoktor +47 46 74 79 36 t.n.fjortoft@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Legitimitet, EU
Bilde av John Erik Fossum Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Bilde av Bjørn Høyland Høyland, Bjørn Professor bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Bilde av Christopher Lord Lord, Christopher Professor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Bilde av Mauricio Mandujano Manriquez Manriquez, Mauricio Mandujano Stipendiat m.m.manriquez@arena.uio.no EU, rule of law
Bilde av Janne Haaland Matlary Matlary, Janne Haaland Professor +47 22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Bilde av Asimina Michailidou Michailidou, Asimina Forsker +47 22 85 87 06 asimina.michailidou@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Media, Internett, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Martin Moland Moland, Martin Stipendiat martin.moland@arena.uio.no Offentlig opinion, EU
Bilde av Espen D. H. Olsen Olsen, Espen D. H. Forsker + 47 22 85 88 72 e.d.h.olsen@arena.uio.no Demokrati, Statsborgerskap, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Johan P. Olsen Olsen, Johan P. Professor Emeritus +47 22 85 88 66 j.p.olsen@arena.uio.no Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Nicole Ostrand Ostrand, Nicole Postdoktor +44 7934 56 7324 nicole.ostrand@arena.uio.no EU, Innvandring, Internasjonalt samarbeid, Ulikhet
Bilde av Guri Rosén Rosén, Guri Førsteamanuensis 22 85 87 12 +47-98065174 guri.rosen@stv.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Europaparlamentet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Alicia Noëllie Saes-Louarn Saes-Louarn, Alicia Noëllie Stipendiat a.n.saes-louarn@arena.uio.no Komparativ politikk, Offentlig administrasjon, EU, Europeisk integrasjon
Bilde av Helene Sjursen Sjursen, Helene Forsker 1 + 47 22 85 88 33 helene.sjursen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, EU-utvidelse, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Jarle Trondal Trondal, Jarle Professor 22 85 87 00 (ARENA) / 38 14 15 61 (UiA) jarle.trondal@arena.uio.no Offentlig administrasjon, EØS-avtalen, EU-kommisjonen, Administrativ integrasjon, EU-byråer, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU