Vitenskapelig ansatte - Side 6

Personer 126 - 150 av 542
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Elisabeth L'orange Fürst Fürst, Elisabeth L'orange Professor emerita 22858316 41645192 e.l.furst@sai.uio.no Kjønn, Kropp, Feministisk teori, Medisinsk antropologi, Vitenskapsteori, Norden, Moldova
Bilde av Jemima Garcia-Godos Garcia-Godos, Jemima Førsteamanuensis +47-22855293 +47 48216138 jemima.garcia-godos@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsstudier, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning, Politisk Geografi, Latin-Amerika, Menneskerettigheter, Post-konflikt samfunn
Bilde av Scott Gates Gates, Scott Professor +47-22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Borgerkrig, democratization, Offentlig politikk og administrasjon, Spillteori
Bilde av Paul Wenzel Geissler Geissler, Paul Wenzel Professor +47-22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Bilde av Michael  Gentile Gentile, Michael Professor +47-22855150 michael.gentile@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, byplanlegging, Kvantitativ metode
Bilde av Bergljot Gjelsvik Gjelsvik, Bergljot Postdoktor +47-22845109 bergljot.gjelsvik@psykologi.uio.no Klinisk psykologi og personlighetspsykologi, Avdeling for klinisk psykologi
Bilde av Line C. Gjerde Gjerde, Line C. Førsteamanuensis II +47-21078379 line.gjerde@fhi.no Personlighetspsykologi, Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi
Bilde av Haakon Gjerløw Gjerløw, Haakon Stipendiat haakon.gjerlow@stv.uio.no Komparativ politikk, Politisk økonomi, Kvantitativ metode
Bilde av Claire Godet Godet, Claire Stipendiat +47 22 85 88 67 claire.godet@arena.uio.no
Bilde av Harald  Goldstein Goldstein, Harald Førsteamanuensis emeritus +47-22855136 h.e.goldstein@econ.uio.no Samfunnsøkonomi
Bilde av Jakoba Sraml Gonzalez Gonzalez, Jakoba Sraml Forsker +47-22841660 j.s.gonzalez@tik.uio.no Kreativitet, Innovasjon og kreativitet under vanskelige forhold, Innovasjonsprosesser, Innovasjon
Bilde av Irmelin Gram-Hanssen Gram-Hanssen, Irmelin Stipendiat +47-22857739 +47-98354428 irmelin.gram-hanssen@sosgeo.uio.no Klimatilpasning, Narrativer, Arktis, Urfolk, Transformasjon
Bilde av Martine Greek Greek, Martine Stipendiat +47-22854253 Kontor: +47 22855154 Mobil: +47 48126488 martine.greek@sai.uio.no Mapuche, Nyliberalisme, Økonomisk antropologi, Infrastruktur, Staten, Politisk antropologi
Bilde av Carl-Erik Grenness Grenness, Carl-Erik Professor emeritus +47-22845197 +47-91374394 c.e.grenness@psykologi.uio.no Arbeids- og organisasjonspsykologi, Politisk psykologi
Bilde av Lena Gross Gross, Lena Stipendiat lena.gross@sai.uio.no Globalisering, Miljø, Makt, Ressursforvaltning, Sosial endring, Canada, Grønland, Norge, Kjønn
Bilde av Bjørg Grova Grova, Bjørg Emeritus 924 59 859 bjorg.grova@psykologi.uio.no Klinisk psykologi og personlighetspsykologi, Klinisk barne- og ungdomspsykologi
Bilde av Håkon Grydeland Grydeland, Håkon Postdoktor +47-22845067 hakon.grydeland@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Senter for livsløpsendringer i hjerne og kognisjon
Bilde av Cato Grønnerød Grønnerød, Cato Førsteamanuensis +47-22845245 +47-99350970 99 35 09 70 catogro@psykologi.uio.no Personlighetspsykologi, Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi, Klinisk psykologi, Rettspsykologi, Psykologisk utredning
Bilde av Monica Guillen-Royo Guillen-Royo, Monica Forsker +47-22841608 monica.guillen-royo@tik.uio.no Well-being, Innovasjon
Bilde av Magnus Gulbrandsen Gulbrandsen, Magnus Professor +47-22841621 magnus.gulbrandsen@tik.uio.no Forskningspolitikk, Innovasjon, Vitenskaps- og teknologihistorie, Universitet-industrirelasjoner og kommersialisering
Bilde av Siri Erika Gullestad Gullestad, Siri Erika Professor +47-22845195 +47-93238088 s.e.gullestad@psykologi.uio.no Klinisk psykologi og personlighetspsykologi, Avdeling for klinisk psykologi
Bilde av Kristin Gustavson Gustavson, Kristin Førsteamanuensis II 21 07 83 13 kristin.gustavson@psykologi.uio.no Personlighetspsykologi, Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi
Bilde av Maria A. Guzman-Gallegos Guzman-Gallegos , Maria A. Postdoktor - Sosialantropologisk institutt +47-22854042 m.a.guzman-gallegos@sai.uio.no Globalisering, Natur/kultur, Politikk, Kjønn, Sosial endring, Økologisk antropologi, Sosiale bevegelser, Statsdannelse, Person og Kropp, Amazonas, Latin-Amerika.
Bilde av Silje H. Tørnblad H. Tørnblad , Silje Stipendiat +47 951 11 916 Politisk økonomi, Lobbying i EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, European Commission
Bilde av Kristin Johanne Økern Haabrekke Haabrekke, Kristin Johanne Økern Postdoktor +47-22845231 k.j.o.haabrekke@psykologi.uio.no Avdeling for klinisk psykologi, Utviklingspsykologi, Klinisk psykologi og personlighetspsykologi, Klinisk barne- og ungdomspsykologi