Vitenskapelig ansatte - Side 6

Personer 126 - 150 av 582
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Magne Paalgard Flemmen Flemmen, Magne Paalgard Professor +47 22854270 m.p.flemmen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Klasse, Sosial ulikhet. Kultursosiologi, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori
Bilde av Rune Flikke Flikke, Rune Instituttleder +47 22857571 +47 91163956 rune.flikke@sai.uio.no Natur/kultur, Religion, Ritualer, Sør-Afrika, Domestisering, Medisinsk antropologi
Bilde av Anne-Marie Fluit Fluit, Anne-Marie Stipendiat +47 22845012 a.m.fluit@psykologi.uio.no Utviklingspsykologi, Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi, PROMENTA
Bilde av Maja Dyhre Foldal Foldal, Maja Dyhre m.d.foldal@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Nevrovitenskap, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Siri Hausland Folstad Folstad, Siri Hausland Stipendiat +47 22845609 +47-97338153 s.h.folstad@psykologi.uio.no Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi, Helsepsykologi
Bilde av Line Folvik Folvik, Line Stipendiat 22 84 52 97 (kontor) line.folvik@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Senter for livsløpsendringer i hjerne og kognisjon
Bilde av John Erik Fossum Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Bilde av Knut Inge Fostervold Fostervold, Knut Inge Førsteamanuensis, Fagavdelingsleder +47-22845057 +47-90947827 k.i.fostervold@psykologi.uio.no Arbeids- og organisasjonspsykologi, Metode, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Nils Christian Framstad Framstad, Nils Christian Førsteamanuensis +47 22855151 90163893 n.c.framstad@econ.uio.no Matematikk, Penger kreditt og finans, Ressurser energi og miljø, Samfunnsøkonomi
Bilde av Eivor Fredriksen Fredriksen, Eivor Førsteamanuensis +47 22855610 +4797582770 eivor.fredriksen@psykologi.uio.no Avdeling for klinisk psykologi, Klinisk barne- og ungdomspsykologi, Klinisk psykologi, Utviklingspsykologi
Bilde av Sascha Frühholz Frühholz, Sascha Førsteamanuensis sascha.fruhholz@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Ingrid Funderud Funderud, Ingrid Postdoktor 22 84 51 05 ingrid.funderud@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Nevrovitenskap, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Inger Furseth Furseth, Inger Professor +47 22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Bilde av Laura Maria Führer Führer, Laura Maria l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Bilde av Elisabeth L'orange Fürst Fürst, Elisabeth L'orange Professor emerita 22858316 41645192 e.l.furst@sai.uio.no Kjønn, Kropp, Feministisk teori, Medisinsk antropologi, Vitenskapsteori, Norden, Moldova
Bilde av Finn Førsund Førsund, Finn Professor emeritus +47 22855132 finn.forsund@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Ressurser energi og miljø
Bilde av Ann-Marie  G. de Lange G. de Lange, Ann-Marie Postdoktor a.m.g.de.lange@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Mikkel Høst Gandil Gandil, Mikkel Høst Postdoktor +4528736769 m.h.gandil@econ.uio.no Utdanningsøkonomi, sosial mobilitet, anvendt mikroøkonometri, byøkonomi
Bilde av Jemima García-Godos García-Godos, Jemima +47 48216138 jemima.garcia-godos@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsstudier, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning, Politisk Geografi, Latin-Amerika, Menneskerettigheter, Post-konflikt samfunn
Gashi, Liridona Stipendiat 94168156 liridona.gashi@sosgeo.uio.no Avvik kriminalitet og rus, Sosiologi
Bilde av Scott Gates Gates, Scott Professor +47 22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Konflikt, Offentlig politikk og administrasjon, Borgerkrig, Spillteori, demokrati, Korea, India, Nepal, USA politikk
Bilde av Wenzel Geissler Geissler, Wenzel Professor i sosialantropologi +47 22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Bilde av Tamta Gelashvili Gelashvili, Tamta Stipendiat tamta.gelashvili@stv.uio.no
Bilde av Michael  Gentile Gentile, Michael Professor +47-22855150 michael.gentile@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, byplanlegging, Geopolitikk, Ukraina
Bilde av Rosa Catherine Gillespie Cheesman Gillespie Cheesman, Rosa Catherine Postdoktor r.c.g.cheesman@psykologi.uio.no Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi