Vitenskapelig ansatte - Side 3

Personer 51 - 75 av 84
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jonas Lund-Tønnesen Lund-Tønnesen, Jonas Stipendiat jonas.lund-tonnesen@stv.uio.no
Bilde av Philipp Lutscher Lutscher, Philipp Postdoctoral Fellow philipp.lutscher@stv.uio.no Comparative Politics, Dictatorship, Technology
Bilde av Graham David Macklin Macklin, Graham David Postdoktor +47-22854208 g.d.macklin@c-rex.uio.no
Bilde av Raino Sverre Malnes Malnes, Raino Sverre Professor +47 22855176 r.s.malnes@stv.uio.no Politisk teori, Politisk filosofi, Samfunnsfilosofi, Etikk, Vitenskapsfilosofi, Frankrike
Bilde av Janne Haaland Matlary Matlary, Janne Haaland Professor +47 22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Bilde av Miroslav Nemcok Nemcok, Miroslav Postdoktor miroslav.nemcok@stv.uio.no Comparative Politics, Electoral Behavior, Electoral systems, Public Opinion, Central Europe
Bilde av Jacob Nyrup Nyrup, Jacob +4551342188 jacob.nyrup@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Pejic, Nevena Stipendiat nevena.pejic@stv.uio.no
Bilde av Maryna Povitkina Povitkina, Maryna Postdoktor +47 22841114 maryna.povitkina@stv.uio.no
Bilde av Astrid-Kristine Hauge Rambøl Rambøl, Astrid-Kristine Hauge a.k.h.rambol@sosgeo.uio.no
Bilde av Bjørn Erik Rasch Rasch, Bjørn Erik Instituttleder +47 22855183 b.e.rasch@stv.uio.no Politisk teori, Valg og Demokrati, Parlamentarisme, Grunnlover, Nordic
Bilde av Magnus Bergli Rasmussen Rasmussen, Magnus Bergli Postdoktor m.b.rasmussen@stv.uio.no Komparativ politikk, Komparativ politisk økonomi, Økonomiske kriser, Velferdsstat, Fagforeninger, Valgordninger, arbeidstid, partiorganisering, Internasjonale organisasjoner, omfordeling, Ulikhet
Bilde av Jacob Aasland Ravndal Ravndal, Jacob Aasland Postdoktor +47-22855167 99615149 j.a.ravndal@c-rex.uio.no Terrorisme, Politisk Vold, Ekstremisme, Høyreekstremisme, Venstreekstremisme, Sikkerhetspolitikk, Etterretning
Bilde av Kacper Rekawek Rekawek, Kacper Postdoktor kacper.rekawek@c-rex.uio.no
Bilde av Zuzanna Roslonska Roslonska, Zuzanna Stipendiat zuzanna.roslonska@c-rex.uio.no Antisemittisme, Ekstremisme, Terrorisme, Nasjonalisme, Kjønn, historie
Bilde av Lise Rødland Rødland, Lise Stipendiat lise.rodland@stv.uio.no
Bilde av Sverke Runde Saxegaard Saxegaard, Sverke Runde Doktorgradsstipendiat s.r.saxegaard@stv.uio.no Internasjonal politikk, International relations, Internasjonale relasjoner, Internasjonale studier, International Security, Internasjonal politikk i Afrika, Konflikt, Sikkerhetspolitikk, Afrikansk sikkerhetspolitikk, Borgerkrig, Conflict, Krig og konflikt
Bilde av Jonas Schmid Schmid, Jonas Stipendiat jonas.schmid@stv.uio.no
Segers, Iris Beau Forsker i.b.segers@c-rex.uio.no
Bilde av Anne Julie Semb Semb, Anne Julie Dekan +47 22856125 +47 95052318 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk teori, Komparativ politikk, Konflikt, Suverenitet, Menneskerettigheter, Minoritetsspørsmål, Statsborgerskap, Nordic
Bilde av Tora Skodvin Skodvin, Tora Professor +47 22855166 tora.skodvin@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonale klimaforhandlinger, Amerikansk klima- og energipolitikk, FNs klimapanel, Ikke-statlige aktører i internasjonal miljøforvaltning, USA
Solheim, Øyvind Bugge Postdoktor 40228565 o.b.solheim@c-rex.uio.no Høyreekstremisme, Sosiale medier, Terrorisme, Innvandring, Stordata, Tekstanalyse
Bilde av Olav Schram Stokke Stokke, Olav Schram Professor +47 22845964 +4799609048 o.s.stokke@stv.uio.no Internasjonal politikk, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonale institusjoner, Internasjonale relasjoner, Internasjonale klimaforhandlinger
Bilde av Håvard Strand Strand, Håvard Førsteamanuensis +47 22855198 havard.strand@stv.uio.no Utviklingsforskning, Komparativ politikk, Valg og Demokrati
Syrstad, Tor Gaute Stipendiat +47 t.g.syrstad@stv.uio.no