Personer - Side 2

Søk etter ansatte og studenter

Personer 26 - 50 av 72
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ingjerd Hoem Hoem, Ingjerd Professor +47 22856532 +47 91850335 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Bilde av Idunn Lüllau Holthe Holthe, Idunn Lüllau Stipendiat i.l.holthe@sai.uio.no Cultural heritage, Ulikhet, Religion, Tverrfaglig forskning, Afrika
Bilde av Signe Howell Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Emosjoner, Fertilitet, Slektskap, Økologisk antropologi, Kjønn
Bilde av Tone Høgblad Høgblad, Tone Stipendiat 2286104 tone.hogblad@sai.uio.no Religion, Kristendom, Politikk, Likhet, Sosial endring, Økonomisk antropologi, Norden, Norge
Bilde av Lindokuhle Brian Khumalo Khumalo, Lindokuhle Brian Stipendiat lindokk@sai.uio.no Afrika, Økologisk antropologi, Miljø, Environmental Anthropology, Human Security, Politisk økologi, Sør-Afrika
Klaas, Franziska Stipendiat franziska.klaas@sai.uio.no
Bilde av Charline Kopf Kopf, Charline Stipendiat charline.kopf@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Politisk antropologi, Postkoloniale studier, Infrastruktur, Mali, Senegal, Frankrike, urban Anthropology
Bilde av Henning  Kristoffersen Kristoffersen, Henning Ph.d.-kandidat 46793861 henning@thegovgroup.org Økonomisk antropologi, Politisk økonomi, Globalisering, Sosial organisasjon, Sosial endring, Stat, Gave/vare, reciprocity
Bilde av Christian Krohn-Hansen Krohn-Hansen, Christian Professor +47 22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no makt, nasjon og stat, økonomisk antropologi, globalisering, karibiske studier, Den dominikanske republikk
Bilde av Hilde Spjelkavik Kveseth Kveseth, Hilde Spjelkavik Rådgiver +47 22854803 +47-99275009 h.s.kveseth@sai.uio.no Forskningsadministrasjon, Forskningsstøtte, Forskpro, Personvern, Ekstern finansiering, EU, Forskningsrådet, Cristin
Bilde av Hege Leivestad Leivestad, Hege Forsker hege.leivestad@sai.uio.no Økonomisk antropologi, arbeid, Mobilitet, Infrastruktur, Bolig, Europa, Spain
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Forbruk, Domestisering, Mat, Natur/kultur, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden, Australia
Bilde av Sarah Frost Logan Logan, Sarah Frost Seniorkonsulent +47 22857039 s.f.logan@sai.uio.no
Bilde av Johanna Markkula Markkula, Johanna Postdoktor johanna.markkula@sai.uio.no Globalisering, Maritime Anthropology, Capitalism
Bilde av Keir James Cecil Martin Martin, Keir James Cecil Professor +47 22856603 +47 41397435 41397435 k.j.c.martin@sai.uio.no Papua New Guinea, Global økonomi, Sosial lagdeling, Hierarkiske samfunnsstrukturer, Klasse, Gaveteori
Bilde av Samira Damaris Marty Marty, Samira Damaris Stipendiat +47 22854994 22854994 s.d.marty@sai.uio.no Nicaragua, Guatemala, Vold, Temporality, Latin-Amerika, Post-konflikt samfunn, Stat
Bilde av Christian Peter Medaas Medaas, Christian Peter Stipendiat c.p.medaas@sai.uio.no Miljø, Materiell kultur, bærekraft, Teknologi
Bilde av Marit Melhuus Melhuus, Marit Professor emerita marit.melhuus@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Komparasjon, Moral, Slektskap, Sosial endring, Rettsantropologi, Bioteknologi, Latin-Amerika, Norden
Bilde av Signe Mikkelsen Mikkelsen, Signe Stipendiat signe.mikkelsen@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Afrika, toxicology, interdisciplinary research, Environmental health, cancer, epidemiology, historie, folkehelse
Bilde av Nefissa Naguib Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Bilde av Kirsten Milo Tromborg Nielsen Nielsen, Kirsten Milo Tromborg Universitetslektor k.m.t.nielsen@sai.uio.no Utvikling, bærekraft, elektrisitet, konfliktforskning
Bilde av Marie Stormo Nilsson Nilsson, Marie Stormo Stipendiat m.s.nilsson@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Politisk økologi, Historie, Postkoloniale studier, Indiske Hav, Frankrike
Bilde av Anita Nordeide Nordeide, Anita Stipendiat 90825564 anita.nordeide@sai.uio.no Slektskap, familie, arv, natur/kultur, naturforvaltning, materiell kultur, Norden, Norge
Bilde av Samwel Moses Ntapanta Ntapanta, Samwel Moses Stipendiat s.m.ntapanta@sai.uio.no Social Exclusion, Ethnicity, Multiculturalism, Conflict Resolution, Peace & Conflict Studies, African Studies, Security Studies, Negotiation, Human Security, Political Geography, Armed Conflict, Disarmament
Bilde av Knut Gunnar Nustad Nustad, Knut Gunnar Professor +47 22858431 (+47) 924 303 65 k.g.nustad@sai.uio.no Domestisering, Økologisk antropologi, Politikk, Nasjon og stat, Makt, Afrika, Sør-Afrika