Personer - Side 2

Søk etter ansatte og studenter

Personer 26 - 50 av 58
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Alf Chr Jensen Jensen, Alf Chr Konsulent +47-22857573 a.c.jensen@sai.uio.no inventar, DUO, Post-conflict societies, Open Access, publisering, Forskningsadministrasjon, årsrapport, studieadministrasjon, arkiv, Cristin, infrastruktur
Bilde av Lene Os Johannessen Johannessen, Lene Os Rådgiver 22854803 l.o.johannessen@sai.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, EU, NFR
Klaas, Franziska Stipendiat franziska.klaas@sai.uio.no
Bilde av Charline Kopf Kopf, Charline Stipendiat charline.kopf@sai.uio.no
Bilde av Christian Krohn-Hansen Krohn-Hansen, Christian Professor +47-22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no makt, nasjon og stat, økonomisk antropologi, globalisering, karibiske studier, Den dominikanske republikk
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Forbruk, Domestisering, Mat, Natur/kultur, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden, Australia
Bilde av Johanna Markkula Markkula, Johanna Postdoktor johanna.markkula@sai.uio.no
Bilde av Keir James Cecil Martin Martin, Keir James Cecil Førsteamanuensis +47-22856603 k.j.c.martin@sai.uio.no Papua New Guinea, Global økonomi, Sosial lagdeling, Hierarkiske samfunnsstrukturer, Klasse, Gaveteori
Bilde av Samira Damaris Marty Marty, Samira Damaris Stipendiat +47-22854994 22854994 s.d.marty@sai.uio.no
Bilde av Christian Medaas Medaas, Christian Stipendiat christian.medaas@sai.uio.no
Bilde av Marit Melhuus Melhuus, Marit Professor +47-22856543 marit.melhuus@sai.uio.no Sosial endring, Bioteknologi, Moral, Slektskap, Norden, Rettsantropologi, Komparasjon, Latin-Amerika, Økonomisk antropologi
Bilde av Signe Mikkelsen Mikkelsen, Signe Stipendiat signe.mikkelsen@sai.uio.no
Bilde av Nefissa Naguib Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Bilde av Kenneth Bo Nielsen Nielsen, Kenneth Bo Førsteamanuensis +47-22858856 94540319 k.b.nielsen@sai.uio.no India, Sosiale bevegelser, Lovverk, Politikk, Kjønn
Bilde av Kirsten Milo Nielsen Nielsen, Kirsten Milo Stipendiat k.m.nielsen@sai.uio.no Utvikling, bærekraft, elektrisitet, konfliktforskning
Bilde av Anita Nordeide Nordeide, Anita Stipendiat 90825564 anita.nordeide@sai.uio.no Arv og historie, Natur/Kultur, Naturforvaltning, Materiell kultur, Norden, Norge
Bilde av Samwel Moses Ntapanta Ntapanta, Samwel Moses Stipendiat s.m.ntapanta@sai.uio.no Social Exclusion, Ethnicity, Multiculturalism, Conflict Resolution, Peace & Conflict Studies, African Studies, Security Studies, Negotiation, Human Security, Political Geography, Armed Conflict, Disarmament
Bilde av Knut Gunnar Nustad Nustad, Knut Gunnar Professor +47-22858431 (+47) 924 303 65 k.g.nustad@sai.uio.no Domestisering, Økologisk antropologi, Politikk, Nasjon og stat, Makt, Afrika, Sør-Afrika
Bilde av Ferdinand Moyi Okwaro Okwaro, Ferdinand Moyi Postdoktor +47-22857949 f.m.okwaro@sai.uio.no
Bilde av Theodoros Rakopoulos Rakopoulos, Theodoros Førsteamanuensis +47-22855875 +47 93026562 theodoros.rakopoulos@sai.uio.no mafia/antimafia, politisk antropologi, nøysomhet, stillhet og prat, solidaritet, mat, Økonomisk antropologi, arbeid, aktivisme, likhet
Bilde av Jon Henrik Ziegler Remme Remme, Jon Henrik Ziegler Førsteamanuensis 22 85 91 08 91155660 j.h.remme@sai.uio.no Ritualer, Religion og ritualer, Kristendom, Sør og Sørøstasia, Filippinene, Slektskap, Sosial organisasjon, filosofi, Tabuer, Personhood, Symboler, Domestisering
Bilde av Nina Rundgren Rundgren, Nina Kontorsjef +47-22856527 +47-40202799 nina.rundgren@sai.uio.no Personalledelse, Økonomistyring, Budsjett, Årsplan
Bilde av Arnd Schneider Schneider, Arnd Professor +47-22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Bilde av Elisabeth Schober Schober, Elisabeth Førsteamanuensis 22855396 elisabeth.schober@sai.uio.no globalisering, militærisme og kjønn, nasjonalisme, landegrensenes antropologi, Sør- Korea, Philippinene
Bilde av Henrik Sinding-Larsen Sinding-Larsen, Henrik Forsker +47-22180199 henrik.sinding-larsen@sai.uio.no Kulturbegreper, Vitenskapsteori, Globalisering, Miljø, Norge