Personer - Side 2

Søk etter ansatte og studenter

Personer 26 - 50 av 57
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Christian Krohn-Hansen Krohn-Hansen, Christian Professor +47 22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no makt, nasjon og stat, økonomisk antropologi, globalisering, karibiske studier, Den dominikanske republikk
Bilde av Hilde Spjelkavik Kveseth Kveseth, Hilde Spjelkavik Rådgiver +47 22854803 +47-99275009 h.s.kveseth@sai.uio.no Forskningsadministrasjon, Forskningsstøtte, Ekstern finansiering, EU, Forskningsrådet, Cristin
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Forbruk, Domestisering, Mat, Natur/kultur, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden, Australia
Bilde av Sarah Frost Logan Logan, Sarah Frost Førstekonsulent +47 22857039 s.f.logan@sai.uio.no studieadministrasjon, studiestart, veiledning, utveksling, Bachelor, digitalisering
Bilde av Johanna Markkula Markkula, Johanna Postdoktor johanna.markkula@sai.uio.no
Bilde av Keir James Cecil Martin Martin, Keir James Cecil Professor +47 22856603 k.j.c.martin@sai.uio.no Papua New Guinea, Global økonomi, Sosial lagdeling, Hierarkiske samfunnsstrukturer, Klasse, Gaveteori
Bilde av Samira Damaris Marty Marty, Samira Damaris Stipendiat +47 22854994 22854994 s.d.marty@sai.uio.no
Bilde av Christian Medaas Medaas, Christian Stipendiat christian.medaas@sai.uio.no
Bilde av Marit Melhuus Melhuus, Marit Professor emerita marit.melhuus@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Komparasjon, Moral, Slektskap, Sosial endring, Rettsantropologi, Bioteknologi, Latin-Amerika, Norden
Bilde av Signe Mikkelsen Mikkelsen, Signe Stipendiat signe.mikkelsen@sai.uio.no
Bilde av Nefissa Naguib Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Bilde av Kirsten Milo Nielsen Nielsen, Kirsten Milo Stipendiat k.m.nielsen@sai.uio.no Utvikling, bærekraft, elektrisitet, konfliktforskning
Bilde av Anita Nordeide Nordeide, Anita Stipendiat 90825564 anita.nordeide@sai.uio.no Arv og historie, Natur/Kultur, Naturforvaltning, Materiell kultur, Norden, Norge
Bilde av Samwel Moses Ntapanta Ntapanta, Samwel Moses Stipendiat s.m.ntapanta@sai.uio.no Social Exclusion, Ethnicity, Multiculturalism, Conflict Resolution, Peace & Conflict Studies, African Studies, Security Studies, Negotiation, Human Security, Political Geography, Armed Conflict, Disarmament
Bilde av Knut Gunnar Nustad Nustad, Knut Gunnar Professor +47 22858431 (+47) 924 303 65 k.g.nustad@sai.uio.no Domestisering, Økologisk antropologi, Politikk, Nasjon og stat, Makt, Afrika, Sør-Afrika
Nyquist, Jon Rasmus Førstelektor 22857570 j.r.nyquist@sai.uio.no
Bilde av Theodoros Rakopoulos Rakopoulos, Theodoros Førsteamanuensis +47 22855875 +47 93026562 theodoros.rakopoulos@sai.uio.no mafia/antimafia, politisk antropologi, nøysomhet, stillhet og prat, solidaritet, mat, Økonomisk antropologi, arbeid, aktivisme, likhet
Bilde av Jon Henrik Ziegler Remme Remme, Jon Henrik Ziegler Førsteamanuensis 22 85 91 08 91155660 j.h.remme@sai.uio.no Ritualer, Religion og ritualer, Kristendom, Sør og Sørøstasia, Filippinene, Slektskap, Sosial organisasjon, filosofi, Tabuer, Personhood, Symboler, Domestisering
Bilde av Gudrun  Rudningen Rudningen , Gudrun Ph.d.-kandidat 90889793 rugu@oslomet.no
Bilde av Nina Rundgren Rundgren, Nina Kontorsjef +47 22856527 +47 40202799 nina.rundgren@sai.uio.no Personalledelse, Økonomistyring, Budsjett, Årsplan
Bilde av Arnd Schneider Schneider, Arnd Professor +47 22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Bilde av Elisabeth Schober Schober, Elisabeth Førsteamanuensis 22855396 elisabeth.schober@sai.uio.no globalisering, militærisme og kjønn, nasjonalisme, landegrensenes antropologi, Sør- Korea, Philippinene
Bilde av Henrik Sinding-Larsen Sinding-Larsen, Henrik Forsker +47-22180199 henrik.sinding-larsen@sai.uio.no Kulturbegreper, Vitenskapsteori, Globalisering, Miljø, Norge
Bilde av Zdenka Sokolickova Sokolickova, Zdenka Gjesteforsker +4790405686 zdenka.sokolickova@sai.uio.no Overheating, Svalbard, Globalisation, Climate change
Bilde av Mette Kristin Stenberg Stenberg, Mette Kristin Konsulent +47 22856526 m.k.stenberg@sai.uio.no ekspedisjon, pensum, bekreftelser, Instituttseminaret SAI, leverandørkontakt, rekvirent