Personer med emneord «Migrasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mette Andersson Andersson, Mette Professor +47-22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Bilde av Kim Angell Angell, Kim Postdoktor +47-22855173 kim.angell@stv.uio.no Politisk teori, Territorielle rettigheter, Nasjonalisme, Global fordelingsrettferdighet, Separatisme, John Locke, Libertarianisme, Demokrati, Stemmerett, Migrasjon
Bilde av Katrine Fangen Fangen, Katrine Instituttleder +47-22855244 +47-91665112 katrine.fangen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Minoriteter, Nasjonalisme, Radikalisering, Høyreekstremisme
Bilde av Inger Furseth Furseth, Inger Professor +47-22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Bilde av Laura Maria Führer Führer, Laura Maria Stipendiat l.m.fuehrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Bilde av Heidi Østbø Haugen Haugen, Heidi Østbø Postdoktor - Institutt for sosiologi og samfunnsgeografi +47 22854276 h.o.haugen@sosgeo.uio.no Globalisering, Internasjonal politikk, Internasjonal økonomi, Religion og ritualer, Samfunnsgeografi, Sikkerhetspolitikk, Utvikling-politikk-miljø, Vekst og utvikling, Internasjonal migrasjon, Kina, Afrika, Migrasjon, Nigeria
Bilde av Eviane Leidig Leidig, Eviane Stipendiat eviane.leidig@c-rex.uio.no Nasjonalisme, postkoloniale studier, Diaspora, Migrasjon, Multikulturalisme
Bilde av Natalia Moen-Larsen Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Bilde av Katarina Mozetic Mozetic, Katarina Stipendiat +47-22854863 katarina.mozetic@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Europa, Kvalitativ metode, Internasjonal migrasjon
Bilde av Nefissa Naguib Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Bilde av Arnd Schneider Schneider, Arnd Professor +47-22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Bilde av Catharina Bjerke Sletner Sletner, Catharina Bjerke Vitenskapelig assistent +47 91633581 c.b.sletner@sai.uio.no Forbruk, Argentina, Resirkulering, Økosamfunn, Anarkisme, Grenser, Migrasjon, Klima, Materiell kultur
Bilde av Cathrine Moe Thorleifsson Thorleifsson, Cathrine Moe Forsker +47-22855162 +47 93094503 c.m.thorleifsson@sai.uio.no Nasjonalisme, Etnisitet, Grenser, Migrasjon, Israel, Midtøsten, Europa
Bilde av Cathrine Moe Thorleifsson Thorleifsson, Cathrine Moe Forsker +47-22855162 +47 93094503 c.m.thorleifsson@sai.uio.no Nasjonalisme, Etnisitet, Grenser, Migrasjon, Israel, Midtøsten, Europa