Personer med emneord «Ritualer»

Navn Telefon E-post Emneord
Amundsen, Arne Bugge Dekan, Professor +47 22857629 +47 92244774 (mob) a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie, Populærkultur
Endsjø, Dag Øistein Professor 22854918 99043311 (mob) d.o.endsjo@hf.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Flikke, Rune Førsteamanuensis +47-22857571 +47-91163956 (mob) rune.flikke@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Natur/kultur, Religion, Ritualer, Afrika, Malawi
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Nasjonalisme, Ritualer, Folkelig dikting og fortelling, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk
Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Ritualer, Heksetro og trolldom, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Emosjoner, Fertilitet, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Slektskap, Kjønn, Økologisk antropologi
Hoëm, Ingjerd Professor +47-22856532 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Kognitiv antropologi, Lingvistisk antropologi, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Ilkama, Ina Marie Lunde Stipendiat +47-22854782 i.m.l.ilkama@ikos.uio.no India, Sør-Asia, Sanskrit, Hinduisme, Religionshistorie, Ritualer
Kolshus, Thorgeir Førsteamanuensis 22854246 99550231 (mob) thorgeir.kolshus@sai.uio.no Politikk, Religion, Ritualer, Utvikling, Stillehavet, Vanuatu, India
Myhre, Knut Christian Forsker +47-22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Ohrvik, Ane Førsteamanuensis +47-22857837 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Remme, Jon Henrik Ziegler Førsteamanuensis 22 85 91 08 91155660 j.h.remme@sai.uio.no Ritualer, Religion og ritualer, kristendom, Sør og Sørøstasia, Filippinene, Slektskap, Sosial organisasjon, filosofi, Tabuer, Personhood, Symboler
Sørum, Arve Professor emeritus +47-22855055 arve.sorum@sai.uio.no Kosmologi, Ritualer, Slektskap, Humanøkologi, Urbefolkninger, Indonesia, Melanesia
Zoller, Claus Peter Professor +47-22858039 c.p.zoller@ikos.uio.no Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer