Personer med emneord «Legitimitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Eriksen, Andreas Postdoktor +47-22858865 andreas.eriksen@arena.uio.no Offentlig fornuft, Legitimitet, Profesjonell dømmekraft, Rollemoral, Normativ kognitivisme
Eriksen, Erik Oddvar Professor og senterleder 22 85 88 70 909 58 187 (mob) e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 (mob) t.n.fjortoft@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Menneskerettigheter, Legitimitet, EU
Føllesdal, Andreas Professor +47-22842036 andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Katsaitis, Alexander Postdoktor +47 22 85 88 61 alexander.katsaitis@arena.uio.no EU, Europaparlamentet, Interessegrupper, Legitimitet, Mixed Methods, Deliberasjon, Politisering
Lord, Christopher Forskningsprofessor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Menéndez, Agustín José Seniorforsker + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Konstitusjonalisme, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47-22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Schaffer, Johan Karlsson Forsker +47-22842016 41226217 (mob) j.k.schaffer@nchr.uio.no internasjonal teori, politisk teori, demokratiteori, Menneskerettigheter, prostitusjon, trafficking, auktoritet, legitimitet, argumentasjon, deliberativ demokrati, konsensus
Trenz, Hans-Jörg Forskningsprofessor + 47 22 85 88 16 h.j.trenz@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Det sivile samfunn, Europeisk identitet, Legitimitet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU