Personer med emneord «India»

Navn Telefon E-post Emneord
Arnesson, Daniel Stipendiat +47-22859741 98065238 (mob) +47 980 65 238 daniel.arnesson@jus.uio.no Energirett, miljørett, naturressursrett, utviklingsrett, internasjonal rett, komparativ rett, rettssosiologi, utvikling, fornybar energi, energi, bærekraftig utvikling, miljø og klima, Sørafrika, India
Frøystad, Kathinka Professor +47-22854790 kathinka.froystad@ikos.uio.no India, Antropologi, Religion og politikk, Kosmopolitisme, Kaste, Klasse
Ilkama, Ina Marie Lunde Stipendiat +47-22854782 i.m.l.ilkama@ikos.uio.no India, Sør-Asia, Sanskrit, Hinduisme, Religionshistorie, Ritualer
Jakobsen, Jostein Stipendiat +47-22858805 jostein.jakobsen@sum.uio.no India, Asia, Mat, Fattigdom, Styresett, Forskerskolen
Kaur, Lavleen Stipendiat +47-22850219 lavleen.kaur@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Diskriminering, Etnisitet, Flyktninger, Marginalisering, Kjønn, India
Kolshus, Thorgeir Førsteamanuensis 22854246 99550231 (mob) thorgeir.kolshus@sai.uio.no Politikk, Religion, Ritualer, Utvikling, Stillehavet, Vanuatu, India
Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 tereza.kuldova@iakh.uio.no Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Hierarki, Mote, Håndtverk, Sosial endring, Kommodifisering, Verdi, Estetisk økonomi, Motorsykkel subkultur, Kriminologi, Gjenger, Organisert kriminalitet, Design, Subkultur
Lazzaretti, Vera Postdoktor +47-22854776 vera.lazzaretti@ikos.uio.no South Asia, India, Comsopolitanism, Hinduism, Anthropology, Pilgrimage, Religion and politics, Cultural heritage
Pereira, Tiago Forsker +47-22855008 tiago.pereira@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, Solfysikk, China, India, USA
Ruud, Arild Engelsen Professor, forskningsleder 22 85 67 12 99533823 a.e.ruud@ikos.uio.no Sør-Asia, India, Politisk kultur, Bangladesh
Samuelsen, Guro Warhuus Stipendiat +47-22854487 41104558 (mob) 41104558 g.w.samuelsen@ikos.uio.no Sør-Asia, Politisk kultur, Kaste, Hindi, Religion og politikk, India
Wehus, Ingunn Kathrine Forsker +47-22854451 i.k.wehus@astro.uio.no Astronomi og astrofysikk, kosmologi, kosmisk bakgrunnsstråling (CMB), component separation, intensity mapping, India, Japan, Sør-Afrika, Canada, USA, COMAP, SPIDER, PASIPHAE, LiteBIRD, Planck
Zoller, Claus Peter Professor +47-22858039 c.p.zoller@ikos.uio.no Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer