Personer med emneord «Litteraturvitenskap»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Kjerstin Førsteamanuensis +47-22854364 +4797699488 kjerstin.aukrust@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk politikk, Fransk historie, Frankrike, Fransk kultur og samfunn, Fransk, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Mai 68
Brandsæter, Signe Marie Univ.bibliotekar +47-22857605 s.m.brandsater@ub.uio.no Bibliotek, Litteraturvitenskap, Medievitenskap, Medier, Kommunikasjon, Journalistikk, Fjernsyn, Film
Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Oversettelse, Poesi
Izquierdo, José María Førstebibliotekar +47-22854749 +47-97012671 (mob) p.j.m.izquierdo@ub.uio.no Bibliotek, Fleksibel læring, Spansk, Spania, IKT, Litteraturvitenskap, Språkvitenskap
Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no litteraturvitenskap, kulturarv, edisjonsfilologi, nordisk litteratur, antiken, digital humaniora
Myhr, Annika Bøstein +47-22854295 40232852 (mob) 402 32 852 a.b.myhr@iln.uio.no Narrativ teori, kulturelle minner, hybriditet, Bakhtin, Lotman, litteratur, litteraturvitenskap, gjennomføringsstipendiat, nordisk samtidslitteratur, russisk litteratur, engelskspråklig litteratur, tysk litteratur
Refsum, Christian Professor +47-22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi
Rockenberger, Annika Stipendiat +47 - 22 85 68 88 annika.rockenberger@ilos.uio.no Litteratur, Tysk litteratur, Litteraturvitenskap, Edisjonsfilologi, Digital Humaniora, Filosofi, Normativitet
Stene-Johansen, Knut Professor +47-22854163 +47-91361720 (mob) knut.stene-johansen@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetikk, Humanistisk sykdomsforskning
Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Fransk, Frankrike, Moderne fransk litteratur og filosofi, Selvbiografier, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Litteratur, Litteraturvitenskap, Områdestudier, Oversettelse
Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Østenstad, Inger Førsteamanuensis +47-22858320 inger.ostenstad@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Litteraturvitenskap