Deltakere i AnthroTox: Antropologi og toksisitet

Fra UiO

Navn Telefon E-post Emneord
Susanne Bauer Professor +47-22841616 susanne.bauer@tik.uio.no Vitenskaps- og teknologistudier, Algoritmer, Helse
Konstantin Biehl Stipendiat konstantin.biehl@sai.uio.no Kenya, Aspergillus flavuss, Mugginfeksjoner, Folkehelse, Hungersnød, Underernæring
Jonas Kure Buer Postdoktor +47-22858262 +4740453367 (mob) j.k.buer@sai.uio.no Medisinsk antropologi, legemidler, sykdom, kunnskap
Camelia Dewan Postdoktor +47-22855123 +0046 46739161702 camelia.dewan@sai.uio.no Environmental Anthropology, Development, Climate change, Food, maritime, rural transformation, South Asia, Bangladesh, Political ecology
Paul Wenzel Geissler Professor +47-22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania, Arktis, Svalbard
Lena Gross Stipendiat lena.gross@sai.uio.no Miljø, Makt, Ressursforvaltning, Canada, Grønland, Norge, Kjønn, Psykologisk antropologi, Rus, Skeiv teori, Kolonialisme, politisk økologi
Maria Antonieta Guzman Gallegos +47-22854042 m.a.g.gallegos@sai.uio.no
Franziska Klaas Stipendiat franziska.klaas@sai.uio.no
Christian Medaas Stipendiat christian.medaas@sai.uio.no
Signe Mikkelsen Stipendiat signe.mikkelsen@sai.uio.no
Daniel Nepomuk Münster
Ursula Münster Førsteamanuensis +47-22854976 ursula.munster@ikos.uio.no Miljøhumaniora
Samwel Moses Ntapanta Stipendiat s.m.ntapanta@sai.uio.no Social Exclusion, Ethnicity, Multiculturalism, Conflict Resolution, Peace & Conflict Studies, African Studies, Security Studies, Negotiation, Human Security, Political Geography, Armed Conflict, Disarmament
Ruth Jane Prince Førsteamanuensis +47-22857590 r.j.prince@medisin.uio.no

Andre deltakere