Deltakere i AnthroTox: Antropologi og toksisitet

Fra UiO

Navn Telefon E-post Emneord
Susanne Bauer Professor susanne.bauer@tik.uio.no Vitenskaps- og teknologistudier, Algoritmer, Helse
Konstantin Biehl Student konstantin.biehl@sai.uio.no Kenya, Aspergillus flavuss, Mugginfeksjoner, Folkehelse, Hungersnød, Underernæring
Jonas Kure Buer Postdoktor +47 22858262 j.k.buer@sai.uio.no Medisinsk antropologi, legemidler, sykdom, kunnskap
Camelia Dewan Postdoktor +47 22855123 +0046 46739161702 camelia.dewan@sai.uio.no Environmental Anthropology, Development, Climate change, Food, maritime, rural transformation, South Asia, Bangladesh, Political ecology
Wenzel Geissler Professor +47 22857579 p.w.geissler@sai.uio.no Vitenskapsantropologi, medisinsk antropologi, sosial endring, politisk økonomi, historisk antropologi, arkæologi, spor, levninger, hukommelse, tid, Afrika, Kenya, Tanzania
Lena Gross
Maria A. Guzman-Gallegos
Franziska Klaas Student franziska.klaas@sai.uio.no
Christian Peter Medaas Stipendiat c.p.medaas@sai.uio.no Miljø, Materiell kultur, bærekraft, Teknologi
Signe Mikkelsen Student signe.mikkelsen@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Afrika, toxicology, interdisciplinary research, Environmental health, cancer, epidemiology, historie, folkehelse
Daniel Münster Førsteamanuensis daniel.munster@medisin.uio.no
Ursula Münster Førsteamanuensis +47 22854976 ursula.munster@ikos.uio.no Miljøhumaniora, Anthropocene, multispecies studier, utryddelse, miljøvern, jord, Sør-Asia
Samwel Moses Ntapanta Student s.m.ntapanta@sai.uio.no Social Exclusion, Ethnicity, Multiculturalism, Conflict Resolution, Peace & Conflict Studies, African Studies, Security Studies, Negotiation, Human Security, Political Geography, Armed Conflict, Disarmament
Ruth Jane Prince Professor +47 22857590 r.j.prince@medisin.uio.no

Andre deltakere