Personer med emneord «Sosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Mette Andersson Andersson, Mette Professor +47-22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Bilde av Nicolai Topstad Borgen Borgen, Nicolai Topstad Postdoktor +47-22855248 n.t.borgen@sosgeo.uio.no Sosial ulikhet, Sosiologi, Arbeid og velferd, Inntekt
Bilde av Solveig Topstad Borgen Borgen, Solveig Topstad Stipendiat +47-22845941 s.t.borgen@sosgeo.uio.no Etnisk segregering, Utdanning, Sosiologi
Bilde av Grete Brochmann Brochmann, Grete Professor +47-22858336 +4799278730 grete.brochmann@sosgeo.uio.no Sosiologi, Internasjonal migrasjon, Velferdsstat
Bilde av Anne Lise Ellingsæter Ellingsæter, Anne Lise Professor +47-22855360 a.l.ellingsater@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie, Organisasjon-arbeid-ledelse, Velferdsstat
Bilde av Katrine Fangen Fangen, Katrine Instituttleder +47-22855244 +47-91665112 katrine.fangen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Nasjonalisme, Radikalisering, Høyreekstremisme
Bilde av Eivind Grip Fjær Fjær, Eivind Grip Stipendiat +47-22855142 e.g.fjar@sosgeo.uio.no Sosiologi, Alkohol, Avvik kriminalitet og rus
Bilde av Magne Flemmen Flemmen, Magne Professor +47-22854270 magne.flemmen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Klasse, Sosial ulikhet. Kultursosiologi, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori
Bilde av Inger Furseth Furseth, Inger Professor +47-22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Bilde av Laura Maria Führer Führer, Laura Maria Stipendiat +47-22854267 l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Gashi, Liridona Stipendiat liridona.gashi@sosgeo.uio.no Avvik kriminalitet og rus, Sosiologi
Bilde av Anniken Hagelund Hagelund, Anniken Professor +47-22858470 anniken.hagelund@sosgeo.uio.no sykefravær, Sosiologi, Makt-identitet-politikk, Velferdsstat, Internasjonal migrasjon
Bilde av Marianne Nordli Hansen Hansen, Marianne Nordli Professor +47-22855267 m.n.hansen@sosgeo.uio.no Sosial ulikhet, Sosiologi
Bilde av Are Skeie Hermansen Hermansen, Are Skeie Forsker +47-22844715 +47 48186012 a.s.hermansen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, Minoriteter
Bilde av Kjell Erling Kjellman Kjellman, Kjell Erling Førstelektor k.e.kjellman@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kvalitativ metode, Komparativ metode, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori, Sosiale bevegelser
Bilde av Anne Krogstad Krogstad, Anne Professor +47-22844394 anne.krogstad@sosgeo.uio.no Kultursosiologi, Sosiologi, Komparativ politikk, Valg og demokrati, Symboler
Bilde av Jørn Ljunggren Ljunggren, Jørn Postdoktor +47-22844252 41921291 jorn.ljunggren@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, Klasse, Eliter, Sosial mobilitet
Bilde av Torkild Hovde Lyngstad Lyngstad, Torkild Hovde Professor +47-22844573 92647880 t.h.lyngstad@sosgeo.uio.no Sosiologi, demografi, kvantitativ metode, kriminologi, data science
Bilde av Arne Mastekaasa Mastekaasa, Arne Professor +47-22856757 arne.mastekaasa@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet
Bilde av Lars Mjøset Mjøset, Lars Professor +47-22856749 lars.mjoset@sosgeo.uio.no Sosiologi, Velferdsstat
Bilde av Natalia Moen-Larsen Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Bilde av Katarina Mozetic Mozetic, Katarina Stipendiat 45060947 katarina.mozetic@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Europa, Kvalitativ metode, Internasjonal migrasjon
Bilde av Willy Pedersen Pedersen, Willy Professor +47-22854096 90268644 willy.pedersen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Avvik kriminalitet og rus
Bilde av Adrian Farner Rogne Rogne, Adrian Farner Stipendiat +47-22854263 92821610 a.f.rogne@sosgeo.uio.no Sosiologi, Demografi, Segregering, Kvantitativ metode, Rus
Bilde av Torbjørn Skardhamar Skardhamar, Torbjørn Professor +47-22855020 45022194 torbjorn.skardhamar@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kvantitativ metode, Avvik kriminalitet og rus