Personer med emneord «Offentlig politikk og administrasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tobias Bach Bach, Tobias Professor +47-22854762 tobias.bach@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Sentraladministrasjon, Nordic
Bilde av Karl Hagen Bjurstrøm Bjurstrøm, Karl Hagen Stipendiat +47-22855328 46420463 k.h.bjurstrom@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Metode, Statistikk, kommune
Bilde av Elin Lerum Boasson Boasson, Elin Lerum Førsteamanuensis +47-22841710 e.l.boasson@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Europeisering, Europeisk Integrering, Institusjonell teori, Klimapolitikk, Energipolitikk
Bilde av Tom Christensen Christensen, Tom +47-22855163 tom.christensen@stv.uio.no Institusjonell teori, Offentlig politikk og administrasjon, Sentralforvaltningen, Organisasjonsteori, New Public Management, Komparative reformer, Post-NPM, Offentlige reformer
Bilde av Morten Egeberg Egeberg, Morten Professor Emeritus s.m.egeberg@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Sentraladministrasjon, EU-administrasjon, Forvaltningspolitikk, Organisasjonsteori
Bilde av Scott Gates Gates, Scott Professor +47-22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Borgerkrig, democratization, Offentlig politikk og administrasjon, Spillteori
Glomsrud, Hans Rasmus Stipendiat +47-22859008 +47-48271848 h.r.glomsrud@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, kommune
Bilde av Vibeke Wøien Hansen Hansen, Vibeke Wøien Postdoktor +47-22855595 v.w.hansen@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Metode, EU
Bilde av Vilde Hernes Hernes, Vilde Stipendiat +47-22856658 40071072 +47 400 71 072 vilde.hernes@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Nordic
Bilde av Torbjørg Jevnaker Jevnaker, Torbjørg Stipendiat +47-22857785 (+47) 48052768 torbjorg.jevnaker@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, EU, Energipolitikk, Klimapolitikk
Bilde av Jens Jungblut Jungblut, Jens Førsteamanuensis +47-22856258 jungblut@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Utdanningspolitikk
Bilde av Lars Erik Kjekshus Kjekshus, Lars Erik Professor +47-22850530 +47 928 38 918 l.e.kjekshus@sosgeo.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Ledelse, Institusjonell teori, Organisasjon-arbeid-ledelse
Bilde av Jan Erling Klausen Klausen, Jan Erling Førsteamanuensis +47-22855191 98605012 22 85 51 91 / 986 05 012 j.e.klausen@stv.uio.no stat-kommunerelasjoner, miljø- og ressursforvaltning, Offentlig politikk og administrasjon, Nordic, OPA, Kommunalpolitikk
Bilde av Anton Steen Steen, Anton Professor +47-22855182 anton.steen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Innvandring, Migrasjon, Integrering, Velferdsstat, Eliter
Bilde av Signy Irene Vabo Vabo, Signy Irene Professor +47-22854430 97516395 s.i.vabo@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Demokrati, Velferdsstat, Nordic