Personer med emneord «Migrasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arnfinn Haagensen Midtbøen Haagensen Midtbøen, Arnfinn Professor +47 22854207 +47 920 82 553 a.h.midtboen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Sosial ulikhet, Arbeidsliv, Offentlighet
Bilde av Katrine Fangen Fangen, Katrine Professor 22855244 katrine.fangen@sosgeo.uio.no sosiologi, migrasjon, nasjonalisme, høyrepopulisme
Bilde av Cathrine Thorleifsson Thorleifsson, Cathrine Forsker +47 93094503 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Politisk Antropologi, Nasjonalisme, Identitet, Migrasjon, Grenser
Bilde av Nefissa Naguib Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Bilde av Natalia Moen-Larsen Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47 22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Bilde av Simon Roland Birkvad Birkvad, Simon Roland Stipendiat s.r.birkvad@sosgeo.uio.no Statsborgerskap, medborgerskap, Migrasjon, Innvandring, integrering
Bilde av Sabina Tica Tica, Sabina Stipendiat +47 22857704 sabina.tica@sosgeo.uio.no Migrasjon, Mangfold, Kulturell og politisk deltakelse, Sosial ulikhet, Sosiologi
Bilde av Inger Furseth Furseth, Inger Professor +47 22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Bilde av Mette Andersson Andersson, Mette Professor +47 22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Bilde av Katarina Mozetic Mozetic, Katarina 45060947 katarina.mozetic@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Europa, Kvalitativ metode, Internasjonal migrasjon
Bilde av Inga Sæther Sæther, Inga Stipendiat inga.sather@sosgeo.uio.no sosiologi, arbeidsmigrasjon, ruralsosiologi, migrasjon, kvalitativ metode
Bilde av Alexander Gamst Page Page, Alexander Gamst Forsker a.g.page@arena.uio.no Migrasjon, Minoriteter, Mangfold, integrering, Identitet, Kina, Asia, Etnografi
Bilde av Arnd Schneider Schneider, Arnd Professor +47 22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Bilde av Karin Gerd Charlotta Ahlberg Ahlberg, Karin Gerd Charlotta Førstelektor k.g.c.ahlberg@sai.uio.no Midtøsten, Egypt, Middelhavet, more-than-human, Migrasjon, statecraft, Revolusjon, tourism, marketing, Politisk antropologi, havet
Bilde av Gulnaz Anjum Anjum, Gulnaz Førsteamanuensis gulnaz.anjum@psykologi.uio.no Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi, Sosialpsykologi, Klimaendringer, Ekstremisme, Migrasjon, Kjønn, konfliktforskning, Fredsbygging