Personer med emneord «økonomisk antropologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arne Cato Berg Berg, Arne Cato Forsker a.c.berg@sai.uio.no Politisk antropologi, historie, økonomisk antropologi, historisk økologi, utviklingsantropologi. Oseania.
Bilde av Ola Gunhildrud Berta Berta, Ola Gunhildrud Stipendiat +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no Oseanina, Politisk antropologi, Materiell kultur, historisk antropologi, Økonomisk antropologi
Bilde av Charline Kopf Kopf, Charline Stipendiat charline.kopf@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Politisk antropologi, Postkoloniale studier, Infrastruktur, Mali, Senegal, Frankrike, urban Anthropology
Bilde av Christian Krohn-Hansen Krohn-Hansen, Christian Professor +47 22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no makt, nasjon og stat, økonomisk antropologi, globalisering, karibiske studier, Den dominikanske republikk
Bilde av Hege Leivestad Leivestad, Hege Forsker hege.leivestad@sai.uio.no Økonomisk antropologi, arbeid, Mobilitet, Infrastruktur, Bolig, Europa, Spain
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Forbruk, Domestisering, Mat, Natur/kultur, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden, Australia
Bilde av Marit Melhuus Melhuus, Marit Professor emerita marit.melhuus@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Komparasjon, Moral, Slektskap, Sosial endring, Rettsantropologi, Bioteknologi, Latin-Amerika, Norden
Bilde av Marie Stormo Nilsson Nilsson, Marie Stormo Stipendiat m.s.nilsson@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Politisk økologi, Historie, Postkoloniale studier, Indiske Hav, Frankrike
Bilde av Giorgos Poulimenakos Poulimenakos, Giorgos +3069465666 giorgos.poulimenakos@sai.uio.no Politisk antropologi, Økonomisk antropologi, Infrastruktur, Stat, Globalisering, Vold
Bilde av Theodoros Rakopoulos Rakopoulos, Theodoros Førsteamanuensis +47 22855875 +47 93026562 theodoros.rakopoulos@sai.uio.no mafia/antimafia, politisk antropologi, nøysomhet, stillhet og prat, solidaritet, mat, Økonomisk antropologi, arbeid, aktivisme, likhet
Bilde av Ståle Wig Wig, Ståle Postdoktor +47 22854486 +47 90523201 +4790523201 stale.wig@sai.uio.no Utvikling, etikk, business, økonomisk antropologi, penger, bistandsarbeid, Afrika, Lesotho, Cuba