Personer med emneord «Internasjonal politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Berge, Tarald Laudal Stipendiat 99569666 (mob) t.l.berge@stv.uio.no Politisk økonomi, Internasjonal investeringsrett, Kvantitativ metode, Internasjonal politikk, Utenlandske direkteinvesteringer
Claes, Dag Harald Professor +47-22857857 +47-91758925 d.h.claes@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonal økonomisk politikk, Energipolitikk
Dokken, Karin Førsteamanuensis +47-22858792 karin.dokken@stv.uio.no Utviklingsforskning, Internasjonal politikk i Afrika, Ny-regionalisme, Transnasjonalisme, Afrikansk sikkerhetspolitikk, Internasjonal politikk, Integrasjon mellom stater
Gates, Scott Professor +47-22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Borgerkrig, democratization, Offentlig politikk og administrasjon, Spillteori
Holtermann, Helge Postdoktor +47-22855116 helge.holtermann@stv.uio.no Mixed Methods, Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Konflikt, Vold, Borgerkrig
Hovi, Jon Professor +47-22855192 jon.hovi@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Energi, Klimapolitikk, Klimaavtaler, Håndheving, Deltakelse, Etterlevelse, Spillteori, Statsvitenskap
Hveem, Helge Professor emeritus 22857188 95053437 helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Knutsen, Carl Henrik Professor +47-22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Menneskerettigheter, Internasjonal politikk, Sikkerhetspolitikk, Naturrett, Forsvarspolitikk, EU
Semb, Anne Julie Instituttleder +47-22856125 +47 95052318 a.j.semb@stv.uio.no Komparativ politikk, Minoritetsspørsmål, Menneskerettigheter, Politisk teori, Suverenitet, Konflikt, Nordic, Statsborgerskap, Internasjonal politikk
Skodvin, Tora Professor +47-22855166 tora.skodvin@stv.uio.no FNs klimapanel, Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Amerikansk klima- og energipolitikk, Internasjonale klimaforhandlinger, USA, Ikke-statlige aktører i internasjonal miljøforvaltning
Solbakken, Simen Sørbøe Stipendiat 45514593 s.s.solbakken@stv.uio.no Statsvitenskap, Kunstig intelligens, Maskinlæring, Internasjonal politikk, Agentbasert modellering, Spillteori, Kaosteori, Dynamiske systemer, Komplekse systemer, Metode, Statistikk
Stankovic, Tatjana tatjana.stankovic@stv.uio.no Spillteori, Internasjonal politikk
Stiansen, Øyvind Stipendiat oyvind.stiansen@stv.uio.no Metode, Den Europeiske Menneskerettighetsdomstolen, Internasjonal politikk, internasjonale domstoler, Håndheving
Stokke, Kristian Professor +47-22855242 97014168 (mob) +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Demokrati, Samfunnsgeografi, Makt-identitet-politikk, Utvikling-politikk-miljø, Minoriteter, Utviklingsforskning
Stokke, Olav Schram Professor +47-22845964 99609048 (mob) o.s.stokke@stv.uio.no Internasjonale institusjoner, Internasjonale relasjoner, Internasjonal politikk, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Internasjonale klimaforhandlinger, Internasjonalt samarbeid
Szulecki, Kacper Postdoktor +47-22855593 +47-40616684 (mob) kacper.szulecki@stv.uio.no Internasjonal politikk, Energipolitikk, Klimapolitikk, Miljø, Offentlig politikk
Sælen, Håkon Forsker 91693150 hakon.salen@stv.uio.no Klimapolitikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonale klimaforhandlinger, Internasjonal politikk, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk
Wig, Tore Førsteamanuensis +47-22844998 90527229 tore.wig@stv.uio.no Konflikt, Demokrati, Borgerkrig, Institusjoner, Internasjonal politikk
Østerud, Øyvind Professor emeritus +47 90 14 06 23 (mob) oyvind.osterud@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Geopolitikk