Vitenskapelig ansatte - Side 8

Personer 176 - 200 av 541
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Are Skeie Hermansen Hermansen, Are Skeie Postdoktor +47-22844715 a.s.hermansen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Minoriteter, Sosial ulikhet
Bilde av Vilde Hernes Hernes, Vilde Stipendiat +47-22856658 40071072 +47 400 71 072 vilde.hernes@stv.uio.no Nordic, Offentlig politikk og administrasjon
Bilde av Maria Hernández Carretero Hernández Carretero, Maria Postdoktor +47-22856866 m.h.carretero@sai.uio.no
Bilde av Jan Hesselberg Hesselberg, Jan +47-22855919 jan.hesselberg@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsforskning, Utvikling-politikk-miljø
Bilde av Erik Hessen Hessen, Erik Professor II +47-92097373 erik.hessen@psykologi.uio.no Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap, Klinisk psykologi og personlighetspsykologi, Kognitiv psykologi og nevropsykologi
Bilde av Stine Hesstvedt Hesstvedt, Stine Stipendiat stine.hesstvedt@arena.uio.no Ekspertise, Kvantitativ metode, Komparativ politikk, Politiske holdninger og verdier
Bilde av Anne Heyerdahl Heyerdahl, Anne Stipendiat +47-22850503 99160461 anne.heyerdahl@sosgeo.uio.no
Bilde av Solveig Hillesund Hillesund, Solveig Stipendiat +47-22845824 solveig.hillesund@stv.uio.no Ulikhet, Metode, Krig og konflikt, Komparativ politikk, Ikkevoldelige protesformer
Bilde av Ingrid Hjort Hjort, Ingrid Stipendiat +47-22841655 ingrid.hjort@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Politisk økonomi, Miljø og klima, miljø- og ressursforvaltning, Lobbyisme, Innovasjon, Grønn politisk tenkning, Teknologiutvikling
Bilde av Mari Andrine Hjorteset Hjorteset, Mari Andrine Stipendiat +47-22854204 m.a.hjorteset@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, urbanisme, mobilitet i by
Bilde av Kaja Berg Hjukse Hjukse, Kaja Berg Stipendiat +95-9764001070 k.b.hjukse@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Sosial endring, Religion, Buddhisme, Kjønn, Myanmar, Sørøst-Asia
Bilde av Bård Hobæk Hobæk, Bård Stipendiat bard.hobak@tik.uio.no Vitenskaps- og teknologistudier
Bilde av Michael Hoel Hoel, Michael Professor emeritus +47-22858387 +47-90045402 m.o.hoel@econ.uio.no Ressurser energi og miljø, Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Thomas Hoff Hoff, Thomas Professor +47-22845228 41000400 +47-41000400 thomas.hoff@psykologi.uio.no Arbeids- og organisasjonspsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Asle Hoffart Hoffart, Asle Professor II asle.hoffart@psykologi.uio.no Klinisk psykologi og personlighetspsykologi, Avdeling for klinisk psykologi
Bilde av Steinar Holden Holden, Steinar Instituttleder +47-22855156 48284416 +47 48284416 steinar.holden@econ.uio.no Økonomisk politikk, Penger kreditt og finans, Inntekt arbeid og velferd, Samfunnsøkonomi
Bilde av Cathrine Holst Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@sosgeo.uio.no Demokrati, Ekspertise, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Bilde av Hans Holter Holter, Hans Førsteamanuensis +47-22855108 hans.holter@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Økonomisk politikk, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Helge Holtermann Holtermann, Helge Postdoktor +47-22855116 helge.holtermann@stv.uio.no Mixed Methods, Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Konflikt, Vold, Borgerkrig
Bilde av Katinka Kristine  Holtsmark Holtsmark, Katinka Kristine Postdoktor - Økonomisk institutt +47-22844021 k.k.holtsmark@econ.uio.no Vekst og utvikling, Ressurser energi og miljø, Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Seongbong Hong Hong, Seongbong Stipendiat +47-22857747 seongbong.hong@econ.uio.no Internasjonal økonomi, Makroøkonomi, Samfunnsøkonomi
Bilde av Jon Hovi Hovi, Jon Professor +47-22855192 jon.hovi@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Energi, Klimapolitikk, Klimaavtaler, Håndheving, Deltakelse, Etterlevelse, Spillteori, Statsvitenskap
Bilde av Signe Howell Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Emosjoner, Fertilitet, Slektskap, Økologisk antropologi, Kjønn
Bilde av Ingjerd Hoëm Hoëm, Ingjerd Professor +47-22856532 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Kognitiv antropologi, Lingvistisk antropologi, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Bilde av Tone Huse Huse, Tone Postdoktor +47-22855264 tone.huse@tik.uio.no Vitenskaps- og teknologistudier