Personer med emneord «økonomisk antropologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arne Cato Berg Berg, Arne Cato Forsker a.c.berg@sai.uio.no økonomisk antropologi, utviklingsantropologi. Oseania., historie, historisk økologi, Politisk antropologi
Bilde av Martine Greek Greek, Martine Stipendiat +47-22854253 Kontor: +47 22855154 Mobil: +47 48126488 martine.greek@sai.uio.no Mapuche, Nyliberalisme, Økonomisk antropologi, Infrastruktur, Staten, Politisk antropologi
Bilde av Tone Høgblad Høgblad, Tone Stipendiat tone.hogblad@sai.uio.no Religion, Kristendom, Politikk, Likhet, Sosial endring, Økonomisk antropologi, Norden, Norge
Bilde av Christian Krohn-Hansen Krohn-Hansen, Christian Professor +47-22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no Makt, Nasjon og stat, Økonomisk antropologi, Globalisering, Karibiske studier, Den dominikanske republikk
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Natur/kultur, Australia, Forbruk, Mat, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden
Bilde av Marit Melhuus Melhuus, Marit Professor +47-22856543 marit.melhuus@sai.uio.no Sosial endring, Bioteknologi, Moral, Slektskap, Norden, Rettsantropologi, Komparasjon, Latin-Amerika, Økonomisk antropologi
Bilde av Theodoros Rakopoulos Rakopoulos, Theodoros Førsteamanuensis +47-22855875 +47 93026562 theodoros.rakopoulos@sai.uio.no mafia/antimafia, politisk antropologi, nøysomhet, stillhet og prat, solidaritet, mat, Økonomisk antropologi, arbeid, aktivisme, likhet
Bilde av Astrid Bredholt Stensrud Stensrud, Astrid Bredholt Postdoktor +47-22844399 a.b.stensrud@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Andes, Natur/kultur, Nasjon og stat, Klimaendring, Latin-Amerika, Globalisering
Bilde av Mikkel Vindegg Vindegg, Mikkel Stipendiat +47-22854488 mikkel.vindegg@sai.uio.no Nepal, Stat, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Energi, Forbruk, Arbeid, Globalisering
Bilde av Ståle Wig Wig, Ståle Stipendiat +47-22854486 +4790523201 stale.wig@sai.uio.no Utvikling, etikk, business, økonomisk antropologi, penger, bistandsarbeid, Afrika, Lesotho, Cuba