Personer med emneord «Demokrati»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Jørgen Bølstad Bølstad, Jørgen Postdoktor +47-22858818 jorgen.bolstad@arena.uio.no Komparativ politikk, Demokrati, Europeisk integrasjon, Kvantitativ metode, Representasjon, EU, Politisk økonomi, Offentlig politikk, Finanskrise
Bilde av Erik Oddvar Eriksen Eriksen, Erik Oddvar Professor og senterleder 22 85 88 70 909 58 187 e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Trym Nohr Fjørtoft Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 t.n.fjortoft@arena.uio.no Menneskerettigheter, Legitimitet, Demokrati, Ekspertise, EU
Bilde av John Erik Fossum Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Cathrine Holst Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@arena.uio.no Ekspertise, Demokrati, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Bilde av Christopher Lord Lord, Christopher Professor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Agustín José  Menéndez Menéndez, Agustín José Seniorforsker + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Konstitusjonalisme, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Espen D. H. Olsen Olsen, Espen D. H. Forsker + 47 22 85 88 72 e.d.h.olsen@arena.uio.no Demokrati, Statsborgerskap, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Hans Jacob Sandberg Sandberg, Hans Jacob Student +47 22 85 87 38 h.j.sandberg@arena.uio.no EU, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Demokrati, Internasjonale relasjoner, Fiskeripolitikk, Postkolonialisme