Personer med emneord «vitenskapshistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Anker, Peder Professor II +47-22854415 +47-93446056 (mob) peder.anker@iakh.uio.no Historie, miljøhistorie, klima, Vitenskapshistorie, Design og arkitektur
Brenna, Brita Professor +47-22856932 brita.brenna@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Naturen og det naturlige, Vitenskapshistorie
Collett, John Peter Professor +47-22857455 j.p.collett@iakh.uio.no Historie, Universitetshistorie, Moderne historie, Vitenskapshistorie
Friedman, Robert Marc Professor +47-22854205 91639068 (mob) +4791639068 r.m.friedman@iakh.uio.no Polarhistorie, Historie, kunnskapshistorie, Universitetshistorie, Vitenskapshistorie
Hestmark, Geir Professor +47-22854581 geir.hestmark@ibv.uio.no Økologi, Evolusjon, Biodiversitet, Bevaringsbiologi, Sopp, Lav, Geologi, Vitenskapshistorie, Vitenskapsfilosofi
Kutzke, Hartmut Førsteamanuensis +47-22859477 97985024 (mob) hartmut.kutzke@khm.uio.no farger og pigmenter, Vitenskapshistorie, kunstteknologi, kjemiske analyser, Konservering
Myhre, Jan Eivind +47-22854467 48423304 (mob) 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 (mob) 97675260 on(a)nobel.no Historie, Utenrikspolitikk, USA, krig og konflikt, vitenskapshistorie, Samtidshistorie, norgeshistorie, verdenshistorie
Pedersen, Bjørn Professor emeritus +47-22855690 +47-90071657 (mob) bjorn.pedersen@kjemi.uio.no Kjemi, Skolerettet forskning, Vitenskapshistorie
Prestsæter, Ellef Stipendiat ellef.prestsater@ifikk.uio.no Kunsthistorie, Avantgarde, Modernisme, Vitenskapshistorie, Medievitenskap, Visuell kultur, Bilde, Arkivteori