Personer med emneord «religionsfilosofi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bektovic, Safet Førsteamanuensis +47 22850357 safet.bektovic@teologi.uio.no Interreligiøse studier, islamstudier, etikk, religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Busch, Emil Junge Nielsen Stipendiat e.j.n.busch@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Profesjonsetikk, Religionsfilosofi
Christoffersen, Svein Åge s.a.christoffersen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Etikk, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Dokka, Trond Skard t.s.dokka@teologi.uio.no Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Lutherstudier, Dogmatikk, Liturgiske studier
Gjermundsen, Gunnar Stipendiat gunnar.gjermundsen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Religionsfilosofi, Patristikk, Tidlig kristendom, Komparative religionsstudier, Gresk
Kloster, Sven Thore Førstelektor +47 22850362 48256847 s.t.kloster@teologi.uio.no Dogmatikk, Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Kontekstuell teologi, Religion og politikk, Interreligiøse studier - Religionsdialog
Mjaaland, Marius Professor +47 22850341 +47 46 77 99 97 marius.mjaaland@teologi.uio.no Systematisk teologi, Religionsfilosofi, økologi, organdonasjon
Preus, Inger Julie Nygaard Universitetslektor - Filosofi (emeritus) i.j.n.preus@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Etikk, Feministisk filosofi, Makt og avmakt, Religionsfilosofi, Tidsfilosofi
Salomonsen, Jone Gro Professor +47 22850373 +47 92253084 (mob) j.g.salomonsen@teologi.uio.no Kjønn og religion, Systematisk teologi, Ritualstudier, Liturgiske studier, Kontekstuell teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi
Shah, Farhan Akram +47-228550333 f.a.shah@teologi.uio.no Interreligiøse studier, Islamske studier, Religionsfilosofi, Interreligiøs dialog
Tonstad, Linn Marie Professor II l.m.tonstad@teologi.uio.no Systematisk teologi, Kjønn og religion, Dogmatikk, Kjønn seksualitet og religion, Politisk teologi, Religionsfilosofi