Personer med emneord «materiell kultur»

Navn Telefon E-post Emneord
Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Amundsen, Marie Stipendiat +47 22841940 marie.amundsen@iakh.uio.no Gull, teknologi, håndverk, materiell kultur,  landskapsbruk,  eldre jernalder, romertid, folkevandringstid
Berg-Hansen, Inger Marie Førsteamanuensis +47 22851913 +47 41688955 (mob) i.m.berg-hansen@khm.uio.no Arkeologi, Steinalder, Steinteknologi, Teknologi, Materiell kultur, Steinalderregistrering, Landskapsarkeologi, Natur og samfunn, Hunter-gatherers
Berta, Ola Gunhildrud Stipendiat +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no Oseanina, Politisk antropologi, Materiell kultur, historisk antropologi, Økonomisk antropologi
Boos, Beverly +47 22845078 beverly.boos@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Konflikt, Konfliktlinjer, Materiell kultur, Identitet, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Edqvist, Pia Kristina Overingeniør +47 90138361 p.k.edqvist@khm.uio.no Konservering, Arkeologisk konservering, Materiell kultur, Materiell analyse, Laborativ arkeologi, Etikk, Bærkraftighet
Kollandsrud, Kaja Førsteamanuensis +47 22859564 400 43 923 kaja.kollandsrud@khm.uio.no Konservering, Middelalder, Kunstteknologi, Materiell kultur, Visuell kultur, Polykromi, Rekonstruksjon, Skulptur
La Rosa, Lorenza Stipendiat +47 22841907 +393891875689 (mob) l.l.rosa@iakh.uio.no Arkeologi, Klassisk arkeologi, Materiell kultur, Miljø- og landskapsarkeologi, stipendiat arkeologi
Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 (mob) m.e.lien@sai.uio.no Forbruk, Domestisering, Mat, Natur/kultur, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden, Australia
Medaas, Christian Peter Stipendiat c.p.medaas@sai.uio.no Miljø, Materiell kultur, bærekraft, Teknologi
Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Nordeide, Anita Stipendiat 90825564 anita.nordeide@sai.uio.no Slektskap, familie, arv, natur/kultur, naturforvaltning, materiell kultur, Norden, Norge
Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47 22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Håndtverk, Jernalder, Formidling, Materiell kultur
Perminow, Arne Aleksej Førsteamanuensis +47 22859627 a.a.perminow@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Museologi, Oseania, Polynesia, Tonga, Natur og samfunn, Materiell kultur, Museal representasjon, Ritualer og kosmologi, Mobilitet og migrasjon
Ritsema van Eck, Marianne Postdoktor 0039 06 5839 1010 m.r.van.eck@roma.uio.no Medieval Studies, Early Modern Period, Rome, Religionshistorie, Visual Culture, Materiell kultur
Rogan, Bjarne Professor emeritus +47 93458268 (mob) +47 93458268 bjarne.rogan@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Kulturmøter, Samferdselshistorie, Reiseliv og turisme, Kystkultur, Materiell kultur
Rudningen , Gudrun Ph.d.-kandidat 90889793 (mob) rugu@oslomet.no Arbeidsliv, Materiell kultur, Teknologi
Schneider, Arnd Professor +47 22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Streeton, Noëlle Lynn Wenger Professor +47 22859323 n.l.w.streeton@iakh.uio.no Konservering, Kulturarv, Kunstteknologi, Maleri, Materiell kultur, Kulturhistorie, Teori og metode, Middelalder, Skandinavia, Kirkehistorie, Sosialhistorie
Varutti, Marzia Førsteamanuensis +47 22856992 marzia.varutti@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Urbefolkning, Materiell kultur, Taiwan.
Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur