Personer med emneord «jernalder»

Navn Telefon E-post Emneord
Aannestad, Hanne Lovise Senioringeniør +47 22859980 +4740551565 (mob) h.l.aannestad@khm.uio.no Arkeologi, vikingtid, jernalder, museologi, Arkeologiske gjenstander og samlinger, samlingsforvaltning
Brunstad, Stine Urke Stipendiat +47 22841925 s.u.brunstad@iakh.uio.no Arkeologi, stipendiat arkeologi, Jernalder, Vikingtid, Teori og metode, Runologi
Bukkemoen, Grethe Bjørkan Rådgiver +47 22841919 97173738 g.b.bukkemoen@khm.uio.no Bosetningsarkeologi, Graver, Hushold, Landskapsarkeologi, Identitet, Våtmarksdeponeringer, Jernfremstilling, Jernalder, Arkeologi
Fredriksen, Per Ditlef Professor +47 22841911 +4791126749 (mob) p.d.fredriksen@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder, Teori og Metode, Samtidsarkeologi, Arkeologi i sørlige Afrika
Gundersen, Ingar Mørkestøl Stipendiat +47 22859471 +47 99038262 (mob) i.m.gundersen@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Tidlig-industriell jernfremstilling, Kullfremstilling, Bosetningsarkeologi, Utmarksarkeologi, Før-industriell jernfremstilling, Romersk import, Romertid, Jordbrukskultur, Klima, Flomarkeologi, Klimakriser, resiliensteori, sårbarhet, vitenskapsteori
Havgar, Margrethe Forsknings- og formidlingskoordinator HEI +47 94109987 m.k.h.havgar@iakh.uio.no Arkeologi, Arkeologisk formidling, Formidling, Vikingtid, Jernalder
Hedeager, Lotte +47 22841936 +4745517171 (mob) lotte.hedeager@iakh.uio.no Arkeologi, Jernalder
Kristensen, Steinar Senioringeniør +47 22859676 +47 90178298 (mob) steinar.kristensen@khm.uio.no Arkeologi, Feltdokumentasjon, GIS, Intrasis, Drone, Jernalder, Brettspill, Fotogrammetri, RTI, Databaser, MUSIT
Loftsgarden, Kjetil Førsteamanuensis +47 22851902 +47 99020042 kjetil.loftsgarden@khm.uio.no Vikingtid, Middelalder, Jernalder, Jernvinne, Jernfremstilling, Markedsplasser, Utmarksarkeologi
Martens, Jes Førsteamanuensis +47 22851852 +47 90919141 (mob) jes.martens@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Eldre jernalder, Bebyggelsesarkeologi, Keramikk fra eldre jernalder, Bevæpning i førromersk jernalder
McGraw, Jessica Leigh Prosjektleder +47 481 98 298 (mob) j.l.mcgraw@khm.uio.no Arkeologi, Bosetningsarkeologi, Jernalder, Vikingtid, Markedsplasser, Sentralplasser, Håndverk og produksjon, Insulær metallkunst, Vikingtidens dyreornamentikk
Pedersen, Unn Førsteamanuensis +47 22841999 +4799518022 unn.pedersen@iakh.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Håndtverk, Jernalder, Formidling, Materiell kultur
Post-Melbye, Julian Robert Rådgiver +47 22859901 j.r.post-melbye@khm.uio.no Jernalder, Jernvinne, Fangst, Teknologi, Høyfjell
Rødsrud, Christian Løchsen Førsteamanuensis +47 22859408 +47 97641562 (mob) c.l.rodsrud@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, Førromersk jernalder, Romertid, Folkevandringstid, Vikingtid, Keramikk, Graver, Bosetningsspor, Markedsplasser
Samdal, Magne Senioringeniør +47 22859378 +4790862202 (mob) 90862202 magne.samdal@khm.uio.no Arkeologi, GIS, Jernalder, Vikingtid, Dokumentasjon, Metodeutvikling
Skre, Dagfinn Professor +47 22859565 +47 93029716 (mob) dagfinn.skre@khm.uio.no Arkeologi, Vikingtid, Jernalder
Solheim, Steinar Førsteamanuensis +4722851907 +4746546339 (mob) steinar.solheim@khm.uio.no Arkeologi, Steinalder, Jernalder, Demografi
Wenn, Camilla Cecilie Rådgiver +47 22859435 +47 90404209 (mob) c.c.wenn@khm.uio.no Bosetningsarkeologi, Graver, Jernfremstilling, Jernvinne, Tjæremile, dyrkningsspor, Jernalder, Vikingtid, Tyrkia, Italia, klassisk arkeologi, romersk keramikk, vann og drenering
Østmo, Mari Arentz Rådgiver +47 22859845 +47 97128410 (mob) 97128410 m.a.ostmo@khm.uio.no Arkeologi, Jernalder, stipendiat arkeologi, Vikingtid