Personer med emneord «historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47 22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Andersen, Arvid Universitetslektor arvid.andersen@iakh.uio.no Historie
Andersen, Kåre A. Amanuensis emeritus k.a.andersen@iakh.uio.no IKT og historie, Historie, Byhistorie
Benedictow, Ole Jørgen Professor emeritus o.j.benedictow@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Pest og svartedauden
Berg, Arne Cato Forsker a.c.berg@sai.uio.no Politisk antropologi, historie, økonomisk antropologi, historisk økologi, utviklingsantropologi. Oseania.
Bernhard, Patrick Professor +47 22856176 patrick.bernhard@iakh.uio.no Historie, Moderne europeisk historie, Samtidshistorie, Den kalde krigens kultur, Internasjonal fascisme, Transnasjonal historie
Birkeland, Nora Seniorkonsulent +47 22854605 nora.birkeland@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Studieveiledning, Studier, Historie, Bachelor, Undervisningsplanlegging, Emneevaluering, emnevalg, Emner
Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Arbeiderbevegelsens historie, Moderne historie, Politisk historie
Bogen, Marthe Seniorkonsulent marthe.bogen@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Historie, Bachelor
Bruland, Kristine Professor emeritus +47 22857942 +47 91713939 (mob) kristine.bruland@iakh.uio.no Økonomisk historie, Industrihistorie, Historie
Buns, Melina Antonia Stipendiat m.a.buns@iakh.uio.no Internasjonal historie, Historie, Transnasjonal historie, Miljøpolitikk
Bø, Ragnhild Martine Postdoktor +47 22856826 +4798032920 r.m.bo@iakh.uio.no Historie, Kunsthistorie, Middelalder, Renessanse, Helgenkult, Materiell kultur, Mirakler
Chatterjee, Niladri Postdoktor +47 22858901 niladri.chatterjee@sum.uio.no Global helse, Sør-Asia, Historie, Postkolonialisme, India, Bangladesh, Globalisering, Utvikling
Collet, Dominik Professor +47 22858238 dominik.collet@iakh.uio.no Historie
Collett, John Peter Professor +47 22857455 j.p.collett@iakh.uio.no Historie, Universitetshistorie, Moderne historie, Vitenskapshistorie
Egge, Åsmund Professor emeritus +47-92436216 (mob) asmund.egge@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Moderne russisk historie, Kommunismens historie
Engh, Sunniva Førsteamanuensis +47 22856269 sunniva.engh@iakh.uio.no Historie
Flikke, Geir Professor +47 22845948 99357278 geir.flikke@ilos.uio.no Russisk, Russland, Områdestudier, Sosiale bevegelser, Post-kommunisme, Historie, Politisk kultur, Politisk historie
Fossestøl, Ingeborg Stipendiat 47968141 ingeborg.fossestol@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Offentlighet, Oversettelse, Intellectual history
Friedman, Robert Marc +47 22854205 +4791639068 (mob) +4791639068 r.m.friedman@hf.uio.no Historie, Vitenskapshistorie, kunnskapshistorie, Universitetshistorie, Polarhistorie
Fuglestad, Finn Professor emeritus +47 22844827 +47 93615113 (mob) finn.fuglestad@iakh.uio.no Historie
Førland , Tor Egil Instituttleder, Professor +47-22854893 +47-93424686 (mob) t.e.forland@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Samtidshistorie, Historisk teori og metode
Garipzanov, Ildar Professor +47 22841937 ildar.garipzanov@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Gjersø, Jonas Fossli Postdoktor +47 22854069 +4747751122 j.f.gjerso@iakh.uio.no Internasjonal historie, Slavehandel, Oljehistorie, Historie, Samtidshistorie, Imperiehistorie, Det britiske imperiet, øst-Afrika, Økonomisk historie
Grimnes, Ole Kristian Professor emeritus o.k.grimnes@iakh.uio.no Okkupasjonshistorie, Historie
Hagemann, Gro Professor emeritus +47 22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Hemstad, Ruth Førsteamanuensis +47 22856518 +47-93437312 ruth.hemstad@iakh.uio.no Historie
Holm, Marlene Førstekonsulent marlene.holm@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Undervisningsplanlegging, Historie, Bachelor, Pensum og undervisningsplaner, Eksamensplanlegging
Holmberg, Susann Stipendiat susann.holmberg@iakh.uio.no Kulturhistorie, Historie, Kunnskapshistorie, Tidlig moderne historie
Johannessen, Finn Erhard Professor +47 22856853 f.e.johannessen@iakh.uio.no Historie, Tidlig moderne historie, Økonomisk historie, Bedriftshistorie
Kjeldstadli, Knut Professor emeritus knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Teori og metode, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Migrasjonshistorie
Lange, Even Professor emeritus +47 22856176 +47 95077051 (mob) even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Larsen, Eirinn Professor i historie 22857205 92226993 (mob) 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kunnskapshistorie, Likestilling, Emosjonshistorie, Kjønn, Økonomisk historie, Historiografi, Teori og metode, Internasjonalisering
Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Loth, Mala Stipendiat mala.loth@iakh.uio.no Historie, history
Lørdahl, Lars Erik Univ.bibliotekar +47 22844221 l.e.lordahl@ub.uio.no Bibliotek, Historie, Arkeologi, EndNote, Foto, Arkeologisk bibliotek, Klassifikasjon, Veiledning
Mathiesen, Henrik Olav Stipendiat +47 22854987 h.o.mathiesen@iakh.uio.no Historie
Maul, Daniel Professor +47 22857021 4796823320 daniel.maul@iakh.uio.no Historie
McNicol, John Førstelektor john.mcnicol@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Vikingtid, Formidling, Historie på film
Myhre, Jan Eivind Professor emeritus +47 22854467 +4748423304 (mob) 48423304 j.e.myhre@iakh.uio.no Historie, 1800-tallet, 1900-tallet, sosialhistorie, historiografi, vitenskapshistorie, profesjonshistorie, byhistorie, barndomshistorie
Mønnesland, Svein Professor emeritus +47-90918960 (mob) svein.monnesland@ilos.uio.no Slavisk, Filologi, Bosnisk/kroatisk/serbisk, Kultur, Historie, Politikk og samfunn
Mørk, Hulda Kjeang Stipendiat h.k.mork@iakh.uio.no Historie
Naderer, Max Stipendiat max.naderer@iakh.uio.no Historie, Middelalder, Skandinavia, Politisk kultur, Norge
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Nathaus, Klaus Professor +47 228 56874 (office) klaus.nathaus@iakh.uio.no Historie
Nissen, Ada Elisabeth Postdoktor +47 22857270 a.e.nissen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Utenrikspolitikk, Fredsmekling
Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 (mob) 97675260 on(a)nobel.no Historie, Samtidshistorie, Utenrikspolitikk, USA, norgeshistorie, krig og konflikt, verdenshistorie, vitenskapshistorie
Nysether, Hilde Andrea Stipendiat +47 22857767 94988015 h.a.nysether@iakh.uio.no historie, middelalder, Norge, Island, Skandinavia, politisk kultur
Orning, Hans Jacob Professor +47 22841930 h.j.orning@iakh.uio.no Historie, Middelalder
Orning, Sara Førstelektor (permisjon til 2020) s.e.s.orning@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Historie, Helse, Kropp, Litteratur, Film, Kulturstudier
Pharo, Helge Ø. Professor emeritus +47 22856874 h.o.pharo@iakh.uio.no Historie, Internasjonal historie, Bistandshistorie, Den kalde krigen, USA og Nord-Amerika
Pouillard, Veronique Professor +47 22857204 veronique.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Belgia, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Price, Pamela Gwynne Professor emeritus +47 22856877 +4797022241 (mob) 97022241 p.g.price@iakh.uio.no Historie, Sør-Asia
Priemel, Kim Christian Professor +47 22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Reinertsen, Hilde Rådgiver +47 22841652 hilde.reinertsen@tik.uio.no Bioøkonomi, Fiskeoppdrett, Forskningspolitikk, Bistand, Evaluering, Energi, Kunnskapsoverføring, Historie, Vitenskaps- og teknologistudier, Dokumentanalyse
Rian, Øystein Professor emeritus - historie +47 916 05 972 (mob) oystein.rian@iakh.uio.no Historie, Dansketiden, Politisk historie, Sosialhistorie, Regionalhistorie
Rud, Nina Maria Rådgjevar +47-22856252 n.m.rud@iakh.uio.no Studentrekruttering, Forskningsformidling, Samfunnskontakt, Sosiale medier, Historie, Arkeologi, Konservering
Sandvik, Hilde Professor +47 22855741 hilde.sandvik@iakh.uio.no Historie, Kvinnehistorie, Kjønnshistorie, Dansketiden, Sosialhistorie
Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47 22841955 +4797149914 (mob) +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Politisk kultur, Sosialhistorie, Religion og politikk
Spring, Ulrike Førsteamanuensis +47 22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Reiselivshistorie, Turismehistorie, Museer og museologi
Stegewerns, Dick Førsteamanuensis +47 22857121 dick.stegewerns@ikos.uio.no Japan, Japansk, Historie, Politik, International Relations, War, Memory, Populærkultur, Film, Food Studies
Storli, Yngvild Førstekonsulent yngvild.storli@iakh.uio.no Studieadministrasjon, Undervisningsplanlegging, Historie, Bachelor
Storsveen, Odd Arvid Professor +47 22858183 +4797733392 (mob) +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet
Svarverud, Rune Professor +47 22856982 rune.svarverud@ikos.uio.no Kina, Kinesisk, Kulturmøter, Miljø, Historie
Sæther, Steinar Andreas Professor +47 22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie
Sørensen, Øystein Professor +47 22856915 +4748152920 (mob) +47-481 52 920 oystein.sorensen@iakh.uio.no Europeisk historie, Nazisme og fascisme, Moderne historie, Historie, Totalitarisme
Thomassen, Eivind Stipendiat +47 22856077 97717424 eivind.thomassen@iakh.uio.no Historie, økonomisk historie, penger, pengepolitikk, lønnsoppgjør, lønnsdannelse, trepartssamarbeid, olje og gass, olje- og gasspolitikk
Vaalund, Anne Rådgiver +47 22844247 +47 93616405 (mob) anne.vaalund@khm.uio.no Museum, fotografier, databaser, historie, dokumentasjon, formidling, webredaktør
Vik, Hanne Hagtvedt Professor +47 22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Historie, USA, Internasjonale organisasjoner, Samtidshistorie, Moderne historie, Internasjonal historie, Menneskerettigheter, Bistandshistorie
Waage, Hilde Henriksen Professor +47 22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47 22858251 +47 48188068 (mob) e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Kulturhistorie, Moderne Historie, Samtidshistorie, Italia, fascisme, høyreradikalisme, populisme, Idéhistorie, Renessanse
Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur