Personer med emneord «comparative politics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Elin Haugsgjerd Allern Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 e.h.allern@stv.uio.no Comparative Politics, Democracy, Political parties, Interest groups
Bilde av Elisabeth Bakke Bakke, Elisabeth Associate Professor +47 22856643 elisabeth.bakke@stv.uio.no Comparative Politics, European studies, Parties, Elites, Nationalism, Visegrád, Czech Republic, Slovakia, Central Europe
Bilde av Tor Bjørklund Bjørklund, Tor Professor Emeritus tor.bjorklund@stv.uio.no Comparative Politics, Referendum, Elections, Immigrants, Radical right.
Bilde av Jørgen Bølstad Bølstad, Jørgen Associate Professor +47 97167242 jorgen.bolstad@stv.uio.no Comparative Politics, Democracy, Political Psychology, Electoral Behavior, Public Opinion, Bayesian Statistics, Quantitative Methods, Causal Inference
Bilde av Sirianne Dahlum Dahlum, Sirianne Førsteamanuensis +4791181579 sirianne.dahlum@stv.uio.no Democratization, Comparative Politics, Mass protest, Causal Inference
Bilde av Vilde Lunnan Djuve Djuve, Vilde Lunnan Researcher v.l.djuve@stv.uio.no Autocracy, regime breakdown, democratization, comparative politics, causes of breakdown, Quantitative methods
Bilde av Knut Martin Heidar Heidar, Knut Martin k.m.heidar@stv.uio.no Comparative Politics, Political Parties, Norwegian Political History
Bilde av Ottar Hellevik Hellevik, Ottar Professor Emeritus ottar.hellevik@stv.uio.no Comparative Politics, Methodology, Values, Quality of life, Inequality, Public Opinion
Bilde av Solveig Hillesund Hillesund, Solveig Postdoctoral Fellow +47 22845824 solveig.hillesund@stv.uio.no Comparative Politics, Civil war, Nonviolent conflict, Inequality, Quantitative methods
Bilde av Bjørn Høyland Høyland, Bjørn Professor bjorn.hoyland@stv.uio.no Comparative politics, Methodology, EU, Legislative politics
Bilde av Felix Haass Haass, Felix Postdoctoral Fellow felix.haass@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Bilde av Felix Haass Haass, Felix Postdoktor felix.haass@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Bilde av Francesca Refsum Jensenius Jensenius, Francesca Refsum Professor +47 22842060 f.r.jensenius@stv.uio.no Comparative Politics, Political Economy, Inequality, Elections, India, Latin America, Research Methods
Bilde av Anders Ravik Jupskås Jupskås, Anders Ravik Deputy Director +47-22857642 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Comparative Politics, Right-wing Extremism, Populism, Elections, Political Parties
Bilde av Neil Ketchley Ketchley, Neil +47 22844351 neil.ketchley@stv.uio.no Comparative Politics, Social Movements, Collective Protest, Middle East, Political Sociology
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Comparative Politics, Democracy, democratization, Dictatorship, Economic growth and development
Kolvani, Palina Stipendiat palina.kolvani@stv.uio.no authoritarian regimes, Autocracy, Bureaucratic Politics, Comparative Politics, Corruption, Democracy, democratization
Bilde av Jana Krause Krause, Jana Professor jana.krause@stv.uio.no Comparative Politics, International relations, Conflict, Conflict Resolution, Gender
Bilde av Eva Krick Krick, Eva Affiliated researcher eva.krick@arena.uio.no Democracy, Legitimacy, Expertise, European Union, Comparative Politics, Institutions, Political Theory, Interest Groups, Participation, Representation
Bilde av Peter Egge Langsæther Langsæther, Peter Egge Postdoctoral Fellow p.e.langsather@stv.uio.no Comparative Politics, Political Behaviour, Elections, Cleavages, Methodology, Statistics
Bilde av Philipp Lutscher Lutscher, Philipp Postdoctoral Fellow philipp.lutscher@stv.uio.no Comparative Politics, Dictatorship, Technology
Bilde av Philipp Lutscher Lutscher, Philipp Postdoctoral Fellow philipp.lutscher@stv.uio.no Comparative Politics, Dictatorship, Technology
Bilde av Miroslav Nemcok Nemcok, Miroslav Postdoctoral Fellow miroslav.nemcok@stv.uio.no Comparative Politics, Electoral Behavior, Electoral systems, Public Opinion, Central Europe
Bilde av Miroslav Nemcok Nemcok, Miroslav Postdoktor miroslav.nemcok@stv.uio.no Comparative Politics, Electoral Behavior, Electoral systems, Public Opinion, Central Europe
Bilde av Jacob Nyrup Nyrup, Jacob +4551342188 jacob.nyrup@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict