Personer med emneord «comparative politics»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Elin Haugsgjerd Allern Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 +47 95216110 e.h.allern@stv.uio.no Comparative Politics, Democracy, Political parties, Interest groups
Bilde av Elisabeth Bakke Bakke, Elisabeth Associate Professor +47 22856643 +47 92234654 elisabeth.bakke@stv.uio.no Comparative Politics, European studies, Parties, Elites, Nationalism, Visegrád, Czech Republic, Slovakia, Central Europe
Bilde av Jørgen Bølstad Bølstad, Jørgen Associate Professor +47 22858818 +47 97167242 +47 97167242 jorgen.bolstad@stv.uio.no Comparative Politics, Democracy, Political Psychology, Electoral Behavior, Public Opinion, Bayesian Statistics, Quantitative Methods, Causal Inference
Bilde av Sirianne Dahlum Dahlum, Sirianne Førsteamanuensis +47 91181579 sirianne.dahlum@stv.uio.no Democratization, Comparative Politics, Mass protest, Causal Inference
Bilde av Vilde Lunnan Djuve Djuve, Vilde Lunnan Researcher +47 48055639 v.l.djuve@stv.uio.no Autocracy, regime breakdown, democratization, comparative politics, causes of breakdown, Quantitative methods
Bilde av Solveig Hillesund Hillesund, Solveig Postdoctoral Fellow +47 90152562 solveig.hillesund@stv.uio.no Comparative Politics, Civil war, Nonviolent conflict, Inequality, Quantitative methods
Bilde av Bjørn Høyland Høyland, Bjørn Professor bjorn.hoyland@stv.uio.no Comparative politics, Methodology, EU, Legislative politics
Bilde av Felix Haass Haass, Felix Postdoctoral Fellow +49177527629 felix.haass@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Bilde av Felix Haass Haass, Felix Postdoktor +49177527629 felix.haass@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Bilde av Francesca Refsum Jensenius Jensenius, Francesca Refsum Professor +47 22842060 +47 91573512 f.r.jensenius@stv.uio.no Comparative Politics, Political Economy, Inequality, Elections, India, Latin America, Research Methods
Bilde av Anders Ravik Jupskås Jupskås, Anders Ravik Deputy Director +47-22857642 a.r.jupskas@c-rex.uio.no Comparative Politics, Right-wing Extremism, Populism, Elections, Political Parties
Bilde av Neil Frith Ketchley Ketchley, Neil Frith Professor +47 22844351 +44774202164 n.f.ketchley@stv.uio.no Comparative Politics, Social Movements, Collective Protest, Middle East, Political Sociology
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 +47 90955708 c.h.knutsen@stv.uio.no Comparative Politics, Democracy, democratization, Dictatorship, Economic growth and development
Bilde av Jana Krause Krause, Jana Associate Professor +3162722946 jana.krause@stv.uio.no Comparative Politics, International relations, Conflict, Conflict Resolution, Gender
Bilde av Eva Krick Krick, Eva Guest researcher eva.krick@arena.uio.no Democracy, Legitimacy, Expertise, European Union, Comparative Politics, Institutions, Political Theory, Interest Groups, Participation, Representation
Bilde av Peter Egge Langsæther Langsæther, Peter Egge Postdoctoral Fellow +47 97011579 p.e.langsather@stv.uio.no Comparative Politics, Political Behaviour, Elections, Cleavages, Methodology, Statistics
Bilde av Philipp Lutscher Lutscher, Philipp Postdoctoral Fellow +49176317107 philipp.lutscher@stv.uio.no Comparative Politics, Dictatorship, Technology
Bilde av Philipp Lutscher Lutscher, Philipp Postdoctoral Fellow +49176317107 philipp.lutscher@stv.uio.no Comparative Politics, Dictatorship, Technology
Bilde av Miroslav Nemcok Nemcok, Miroslav Postdoctoral Fellow +3725300081 miroslav.nemcok@stv.uio.no Comparative Politics, Electoral Behavior, Electoral systems, Public Opinion, Central Europe
Bilde av Miroslav Nemcok Nemcok, Miroslav Postdoktor +3725300081 miroslav.nemcok@stv.uio.no Comparative Politics, Electoral Behavior, Electoral systems, Public Opinion, Central Europe
Bilde av Jacob Nyrup Nyrup, Jacob Postdoctoral Fellow +4551342188 jacob.nyrup@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Bilde av Jacob Nyrup Nyrup, Jacob Postdoktor +4551342188 jacob.nyrup@stv.uio.no Democracy, Comparative Politics, Conflict
Bilde av Maryna Povitkina Povitkina, Maryna Postdoctoral Fellow +47 22841114 +46767785720 maryna.povitkina@stv.uio.no Comparative Politics, Environment, Democracy, Corruption, Climate Politics
Bilde av Magnus Bergli Rasmussen Rasmussen, Magnus Bergli Postdoctoral Fellow +47 99517477 m.b.rasmussen@stv.uio.no Comparative Politics, Welfare State, Working Time, Trade Unions, Redistribution, Electoral Systems, Party Organization, International Organizations, ILO, Redistribution, Inequality
Bilde av Anne Julie Semb Semb, Anne Julie Dean +47 22856125 a.j.semb@stv.uio.no International Politics, Political theory, Comparative politics, Conflict, State sovereignty, Minorities, Human rights, Citizenship