Personer med emneord «Sosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Adrian Farner Rogne Rogne, Adrian Farner Stipendiat 92821610 a.f.rogne@sosgeo.uio.no Sosiologi, Demografi, Segregering, Kvantitativ metode, Rus
Bilde av Kjell Erling Kjellman Kjellman, Kjell Erling Førstelektor +47 22854140 k.e.kjellman@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kvalitativ metode, Utvikling, Komparativ metode, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori, Sosiale bevegelser
Bilde av Annica Allvin Allvin, Annica Doktorgradsstipendiat +47 40471529 annica.allvin@phs.no kriminologi, sosiologi, prevention, crime, criminology
Bilde av Arnfinn Haagensen Midtbøen Haagensen Midtbøen, Arnfinn Professor +47 22854207 +47 920 82 553 a.h.midtboen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Sosial ulikhet, Arbeidsliv, Offentlighet
Bilde av Arvid Fennefoss Fennefoss, Arvid Førsteamanuensis emeritus Sosiologi, Organisasjon-arbeid-ledelse
Bilde av Dag Album Album, Dag Professor emeritus dag.album@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kultursosiologi
Bilde av Fredrik  Engelstad Engelstad, Fredrik Professor emeritus +47-22854002 fredrik.engelstad@sosgeo.uio.no Demokrati, Kultursosiologi, Makt-identitet-politikk, Organisasjon-arbeid-ledelse, Sosiologi
Bilde av Tian Sørhaug Sørhaug, Tian Professor emeritus h.c.sorhaug@sosgeo.uio.no Sosiologi, organisasjon-arbeid-ledelse
Bilde av Ivar Frønes Frønes, Ivar Professor emeritus 95460063 ivar.frones@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kultursosiologi
Bilde av Tove Thagaard Thagaard, Tove Professor emerita tove.thagaard@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie, profesjon
Bilde av Sigurd Skirbekk Skirbekk, Sigurd Professor emeritus sigurd.skirbekk@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Stein Bråten Bråten, Stein Professor emeritus s.l.braten@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Tone Schou Wetlesen Wetlesen, Tone Schou Professor emerita t.s.wetlesen@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Karin Widerberg Widerberg, Karin Professor emerita karin.widerberg@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie
Bilde av Per  Otnes Otnes , Per Professor emeritus 22 85 48 43 p.j.otnes@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kultursosiologi
Bilde av Arnlaug Leira Leira, Arnlaug Professor emerita arnlaug.leira@sosgeo.uio.no Sosiologi, Velferdsstat
Bilde av Anne Lise Ellingsæter Ellingsæter, Anne Lise Professor emeritus a.l.ellingsater@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie, Organisasjon-arbeid-ledelse, Velferdsstat
Nordahl Berntsen, Benedicte Stipendiat +47 91245544 benber@phs.no Sosiologi, kriminologi, Kjønn, Sosial ulikhet, Kvantitativ metode
Bilde av Grete Brochmann Brochmann, Grete Professor +47 22858336 grete.brochmann@sosgeo.uio.no Sosiologi, Internasjonal migrasjon, Velferdsstat
Bilde av Lars Mjøset Mjøset, Lars Professor +47 22856749 lars.mjoset@sosgeo.uio.no Sosiologi, Velferdsstat
Bilde av Magne Paalgard Flemmen Flemmen, Magne Paalgard Professor +47 22854270 m.p.flemmen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Klasse, Sosial ulikhet. Kultursosiologi, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori, klasse, makt, teori, dominans, eliter
Bilde av Inger Furseth Furseth, Inger Professor +47 22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Bilde av Mette Andersson Andersson, Mette Professor +47 22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Bilde av Mats Eirik Lillehagen Lillehagen, Mats Eirik Postdoktor m.e.lillehagen@sosgeo.uio.no sosiologi, ulikhet, rus, innvandring, avvik, kvantitativ metode, demografi, naturalisme, sosialfilosofi
Bilde av Edvard Nergård Larsen Larsen, Edvard Nergård Postdoktor e.n.larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, Etnisitet, Diskriminering