Personer med emneord «Sosiologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Annica Allvin Allvin, Annica Doktorgradsstipendiat +47 40471529 annica.allvin@phs.no kriminologi, sosiologi, prevention, crime, criminology
Bilde av Arnlaug Leira Leira, Arnlaug Professor emerita arnlaug.leira@sosgeo.uio.no Velferdsstat, Sosiologi
Bilde av Anne Lise Ellingsæter Ellingsæter, Anne Lise Professor emeritus a.l.ellingsater@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie, Organisasjon-arbeid-ledelse, Velferdsstat
Bilde av Arvid Fennefoss Fennefoss, Arvid Førsteamanuensis emeritus Sosiologi, Organisasjon-arbeid-ledelse
Bilde av Dag Album Album, Dag Professor emeritus dag.album@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kultursosiologi
Bilde av Fredrik  Engelstad Engelstad, Fredrik Professor emeritus +47-22854002 fredrik.engelstad@sosgeo.uio.no Demokrati, Kultursosiologi, Makt-identitet-politikk, Organisasjon-arbeid-ledelse, Sosiologi
Bilde av Tian Sørhaug Sørhaug, Tian Professor emeritus h.c.sorhaug@sosgeo.uio.no Sosiologi, organisasjon-arbeid-ledelse
Bilde av Ivar Frønes Frønes, Ivar Professor emeritus 95460063 ivar.frones@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kultursosiologi
Bilde av Karin Widerberg Widerberg, Karin Professor emerita karin.widerberg@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie
Bilde av Per  Otnes Otnes , Per Professor emeritus 22 85 48 43 p.j.otnes@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kultursosiologi
Bilde av Sigurd Skirbekk Skirbekk, Sigurd Professor emeritus sigurd.skirbekk@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Stein Bråten Bråten, Stein Professor emeritus s.l.braten@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Tone Schou Wetlesen Wetlesen, Tone Schou Professor emerita t.s.wetlesen@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Tove Thagaard Thagaard, Tove Professor emerita tove.thagaard@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie, profesjon
Bilde av Katrine Fangen Fangen, Katrine Professor 22855244 katrine.fangen@sosgeo.uio.no sosiologi, migrasjon, nasjonalisme, høyrepopulisme
Bilde av Maren Toft Toft, Maren Postdoktor 22855143 marento@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet
Bilde av Michal Kozák Kozák, Michal Postdoktor michal.kozak@psykologi.uio.no Sosiologi, Statistikk, Metode
Bilde av Lars Mjøset Mjøset, Lars Professor +47 22856749 +47 22291025 lars.mjoset@sosgeo.uio.no Sosiologi, Velferdsstat
Bilde av Magne Paalgard Flemmen Flemmen, Magne Paalgard Professor +47 22854270 +47 92453071 m.p.flemmen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Klasse, Sosial ulikhet. Kultursosiologi, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori
Bilde av Mette Andersson Andersson, Mette Professor +47 22854974 +47 92061878 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Lillehagen, Mats Eirik Postdoktor +47 41235776 m.e.lillehagen@sosgeo.uio.no sosiologi, ulikhet, rus, innvandring, avvik, kvantitativ metode, demografi, naturalisme, sosialfilosofi
Bilde av Laura Maria Führer Führer, Laura Maria l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Bilde av Katarina Mozetic Mozetic, Katarina Stipendiat +47 45060947 45060947 katarina.mozetic@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Europa, Kvalitativ metode, Internasjonal migrasjon
Gashi, Liridona Stipendiat +47 94168156 94168156 liridona.gashi@sosgeo.uio.no Avvik kriminalitet og rus, Sosiologi
Bilde av Kjell Erling Kjellman Kjellman, Kjell Erling Førstelektor +47 22854140 +47 92690361 k.e.kjellman@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kvalitativ metode, Utvikling, Komparativ metode, Politisk sosiologi, Sosiologisk teori, Sosiale bevegelser