Personer med emneord «Samtidshistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47-22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Førland , Tor Egil Instituttleder, Professor +47-22854893 +47-93424686 (mob) t.e.forland@iakh.uio.no Internasjonal historie, Historisk teori og metode, Historie, Samtidshistorie
Gjersø, Jonas Fossli Postdoktor +47-22854069 +4747751122 j.f.gjerso@iakh.uio.no Internasjonal historie, Slavehandel, Oljehistorie, Historie, Samtidshistorie, Imperiehistorie, Det britiske imperiet, øst-Afrika, Økonomisk historie
Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Hansen, Ane Bjølgerud Rådgiver +47-22856876 a.b.hansen@iakh.uio.no norgeshistorie, Samtidshistorie
Lange, Even +47-22856176 +47-95077051 (mob) even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Lie, Einar Professor 2285 7562 einar.lie@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Økonomisk historie, Økonomisk politikk, Næringslivshistorie, Bank- og pengehistorie
Lund, Ellen Cathrine Seniorrådgiver +47-22856194 +47 911 58 122 e.c.lund@iakh.uio.no organisasjonshistorie, samtidshistorie, bedriftshistorie, kvinnehistorie, norgeshistorie
Njølstad, Olav Professor II - Historie +47 22854415 97675260 (mob) 97675260 on(a)nobel.no Historie, Utenrikspolitikk, USA, krig og konflikt, vitenskapshistorie, Samtidshistorie, norgeshistorie, verdenshistorie
Notaker, Hallvard Førsteamanuensis +47-22857675 +47-40452101 (mob) hallvard.notaker@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie
Priemel, Kim Christian Professor +47-22857213 k.c.priemel@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Rettshistorie, økonomisk historie, Historisk teori og metode
Salberg, Mari mari.salberg@iakh.uio.no Samtidshistorie, Moderne historie, Historie, Midtøsten
Vik, Hanne Hagtvedt Førsteamanuensis +47-22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Samtidshistorie, Bistandshistorie, Moderne historie, Menneskerettigheter, USA, Internasjonale organisasjoner, Historie, Internasjonal historie
Waage, Hilde Henriksen Professor +47-22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Wolff, Elisabetta Cassina Førsteamanuensis +47-22858251 +47-48188068 (mob) e.c.wolff@iakh.uio.no Historie, Samtidshistorie, Moderne europeisk historie, Italia, fascisme, Idéhistorie, Renessanse