Personer med emneord «Ritualer»

Navn Telefon E-post Emneord
Amundsen, Arne Bugge Professor +47 22857629 +47 92244774 (mob) +4792244774 a.b.amundsen@hf.uio.no Kulturhistorie, Folkereligiøsitet, Folklore og folkeminne, Ritualer, Museer og museologi, Norske herregårder
Bettum, Anders Førsteamanuensis 41 51 12 13 anders.bettum@ikos.uio.no egyptologi, Religionshistorie, Religionsvitenskap, Museologi og kulturarvstudier, Museumssamlinger, Museumstudier, Migrasjon, Flerkulturell pedagogikk og didaktikk, Globalhistorie, Postkolonialisme, Ritualer, Semiotikk
Dowdy, Sean Postdoktor sean.dowdy@sai.uio.no psykoanalyse, Slektskap, Ritualer, Semiotikk, Verdier, Sosial organisasjon, India, Utvikling
Endsjø, Dag Øistein Professor +47 22854918 +47 99043311 (mob) d.o.endsjo@ikos.uio.no Religionsvitenskap, Religionshistorie, Religion, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Flikke, Rune Instituttleder +47 22857571 rune.flikke@sai.uio.no Natur/kultur, Religion, Ritualer, Sør-Afrika, Domestisering, Medisinsk antropologi
Fuglerud, Øivind Professor +47 22859992 oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Nasjonalisme, Ritualer, Folkelig dikting og fortelling, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk
Hodne, Ørnulf Gjesteforsker 228 56990 Kulturhistorie, Folklore og folkeminne, Ritualer, Heksetro og trolldom, Folkemedisin, Eventyr og sagn
Hoem, Ingjerd Professor +47 22856532 +47 91850335 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Emosjoner, Fertilitet, Slektskap, Økologisk antropologi, Kjønn
Ohrvik, Ane Professor +47 22857837 +47 40854377 ane.ohrvik@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturmøter, Folkereligiøsitet, Bokhistorie, Heksetro og trolldom, Ritualer, Medisinhistorie, Nærlesning
Remme, Jon Henrik Ziegler Førsteamanuensis 22 85 91 08 91155660 j.h.remme@sai.uio.no Ritualer, Religion og ritualer, Kristendom, Sør og Sørøstasia, Filippinene, Slektskap, Sosial organisasjon, filosofi, Tabuer, Personhood, Symboler, Domestisering
Rots, Aike Peter Førsteamanuensis +47 22858385 a.p.rots@ikos.uio.no Japan, Shinto, Miljøhumaniora, Religion og politikk, Vietnam, Kulturarv, Øst-Asia, Religion, Buddhisme, Ritualer, Sjøpattedyr
Sørum, Arve arve.sorum@sai.uio.no Kosmologi, Indonesia, Humanøkologi, Melanesia, Ritualer, Slektskap, Urbefolkninger
Zoller, Claus Peter Professor emeritus Hindi, Sør-Asia, India, Ritualer