Personer med emneord «Nordisk protestantisme»

Navn Telefon E-post Emneord
Elstad, Hallgeir Professor +47 22850340 +47 90035470 (mob) hallgeir.elstad@teologi.uio.no Kirkehistorie, Nordisk kirkehistorie, Moderne norsk kirkehistorie, Nordisk protestantisme, Pietisme, Ekklesiologi
Hagen, Kaja Merete Haug Stipendiat +47 22850329 k.m.h.hagen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Arkeologi og religion, Middelalderkristendom, Nordisk protestantisme, Reformasjonsstudier
Jakobsen, Rolv Nøtvik Førsteamanuensis r.n.jakobsen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Praktisk teologi, Estetikk og religion, Homiletikk, Moderne norsk kirkehistorie, Nordisk protestantisme, Pietisme
Lerheim, Birgitte Førsteamanuensis +47 22850385 91795331 birgitte.lerheim@teologi.uio.no Systematisk teologi, Profesjonsetikk, Etikk, Nordisk protestantisme
Rasmussen, Tarald Professor emeritus tarald.rasmussen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Reformasjonsstudier, Lutherstudier, Nordisk protestantisme, Middelalderkristendom, Ortodoksi og kjetteri
Sommer, Mattias Skat Postdoktor m.s.sommer@teologi.uio.no Kirkehistorie, Minnestudier, Nasjon og nasjonalisme, Nordisk kirkehistorie etter reformasjonen, Nordisk protestantisme
Thorkildsen, Dag +47 22850315 dag.thorkildsen@teologi.uio.no Systematisk teologi, Moderne norsk kirkehistorie, Nordisk protestantisme
Tønnessen, Aud Valborg Dekan +47 22850339 +47 99383605 (mob) a.v.tonnessen@teologi.uio.no Kirkehistorie, Nordisk protestantisme, Politikk og religion, Diakonivitenskap
Wyller, Trygve Eiliv Professor emeritus +47 22850359 +47 97029427 (mob) t.e.wyller@teologi.uio.no Systematisk teologi, Praktisk teologi, Diakonivitenskap, Etikk, Ekklesiologi, Nordisk protestantisme