Personer med emneord «Nasjonalisme»

Navn Telefon E-post Emneord
Angell, Kim +47-22855173 kim.angell@stv.uio.no Politisk teori, Territorielle rettigheter, Nasjonalisme, Global fordelingsrettferdighet, Separatisme, John Locke, Libertarianisme, Demokrati, Stemmerett, Migrasjon
Bakke, Elisabeth Førsteamanuensis +47-22856643 elisabeth.bakke@stv.uio.no Parti, Slovakia, Europa og EU, Elite, Tsjekkia, Nasjonalisme, Sentral-Europa, Visegrád, Komparativ politikk
Fangen, Katrine Instituttleder +47-22855244 +47-91665112 (mob) katrine.fangen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Minoriteter, Nasjonalisme, Radikalisering, Høyreekstremisme
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Nasjonalisme, Representasjon, Etnisitet, Etnografi, Ritualer, Sosialantropologi, Sør-Asia, Diaspora, Mediering, Migrasjon, Sri Lanka
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Kolstø, Pål Professor +47-22856799 95186564 (mob) pal.kolsto@ilos.uio.no Russland, russisk, russisk idehistorie, etniske konflikter, ikke anerkjente stater, Nasjonalisme, Nasjonsbygging, Religionshistorie
Leidig, Eviane Forsker +47 92505031 eviane.leidig@c-rex.uio.no Nasjonalisme, postkoloniale studier, Diaspora, Migrasjon, Multikulturalisme, Sosiale medier
Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Schober, Elisabeth Førsteamanuensis 22855396 elisabeth.schober@sai.uio.no globalisering, militærisme og kjønn, nasjonalisme, landegrensenes antropologi, Sør- Korea, Philippinene
Storsveen, Odd Arvid Professor +47-22858183 97733392 (mob) +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet
Thorleifsson, Cathrine Forsker 93094503 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Politisk antropologi, Nasjonalisme, Identitet, Globalisering, Grenser, Europa, Midtøsten, Israel