Personer med emneord «Migrasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Alarcón Diaz, Ximena Postdoktor +47-22854471 +47-40720243 (mob) x.a.diaz@imv.uio.no telematisk sonisk ytelse, dyp lytte, lydkunst, lydstudier, lydestetikk, migrasjon, improvisasjon
Andersson, Mette Professor +47-22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Globalisering, Sosiologi
Angell, Kim +47-22855173 kim.angell@stv.uio.no Politisk teori, Territorielle rettigheter, Nasjonalisme, Global fordelingsrettferdighet, Separatisme, John Locke, Libertarianisme, Demokrati, Stemmerett, Migrasjon
Bryne, Magne Professor +47-22840373 magne.bryne@odont.uio.no Munnhulekreft, 3D modell, invasjon, celle biologi, migrasjon
Fangen, Katrine Instituttleder +47-22855244 +47-91665112 (mob) katrine.fangen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Minoriteter, Nasjonalisme, Radikalisering, Høyreekstremisme
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Nasjonalisme, Representasjon, Etnisitet, Etnografi, Ritualer, Sosialantropologi, Sør-Asia, Diaspora, Mediering, Migrasjon, Sri Lanka
Furseth, Inger Professor +47-22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Kjønn, Sosiologi, Migrasjon
Führer, Laura Maria Stipendiat l.m.fuehrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Gözen, Irep Gruppeleder +47-22840596 irep.gozen@ncmm.uio.no migrasjon, Lipider
Hegertun, Nikolai Stipendiat +47-22858799 +4797666297 nikolai.hegertun@sum.uio.no Bistand, utviklingspolitikk, fredsforhandlinger, politikkutforming, migrasjon, utenrikspolitikk, fredsprosess, Globalisering, utviklingsteori
Leidig, Eviane Stipendiat eviane.leidig@c-rex.uio.no Nasjonalisme, postkoloniale studier, Diaspora, Migrasjon, Multikulturalisme
Lomeu, Rafael Stipendiat r.l.gomes@iln.uio.no Flerspråklighet, Ideologi, Identitet, Migrasjon, Transnasjonalisme
Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Morken, Ivar Førsteamanuensis +47-22858123 ivar.morken@isp.uio.no Kultur, Migrasjon, Sosialisering, Funksjonshemning, Normalitet, Avvik, Skolebytte
Mozetic, Katarina Stipendiat 45060947 katarina.mozetic@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Integrasjon, Europa, Kvalitativ metode, Internasjonal migrasjon
Myhre, Marthe Handå Stipendiat +47-22854160 m.h.myhre@ilos.uio.no Migrasjon, Nasjonalisme, Russland, Nasjonsbygging, statsborgerskap
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Schneider, Arnd Professor +47-22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Sletner, Catharina Bjerke Forsker +47 91633581 c.b.sletner@sai.uio.no Økosamfunn, Grenser, Migrasjon, Argentina, Resirkulering, Materiell kultur, Forbruk, Klima, Anarkisme
Sæther, Steinar Andreas Professor +47-22858246 91521986 s.a.sather@iakh.uio.no Latin-Amerika, Karibia, historie, migrasjon, Sosialhistorie
Thapa, Suraj Førsteamanuensis +47-23066821 +47-99343167 suraj.thapa@medisin.uio.no Transkulturell psykiatri, migrasjon, traumer
Thorleifsson, Cathrine Moe Forsker +47-22855162 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Nasjonalisme, Migrasjon, Identitet, Globalisering, Grenser, Europe, Midtøsten, Israel
Vangen, Siri Professor II +47-47676626 siri.vangen@medisin.uio.no svangerskapskomplikasjoner, migrasjon, hormonbehandling, overgangsalderen