Personer med emneord «Litteraturhistorie»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersen, Per Thomas Professor +47 22856954 +47 98425903 (mob) p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Aspøy, Åshild Mogstad Stipendiat 95146583 a.m.aspoy@iln.uio.no Tverrestetikk, Sanglyrikk, Performance Studies, Bellman, Litteraturhistorie, Nordisk litteratur
Claudi, Mads Breckan Førsteamanuensis +47 22858216 41929094 m.b.claudi@iln.uio.no Litteraturdidaktikk, Litteraturhistorie, Faghistorie, Litteraturteori, Lyrikk, Samtidslitteratur
Dingstad, Ståle Professor 94251 98694251 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Bokhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Furuseth, Sissel Professor +47 22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturkritikk, Økokritikk, Digital humaniora, Retorikk, Litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, kognitiv poetikk
Haarberg, Jon Professor emeritus +47-22854325 jon.haarberg@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Filologi, Renessanselitteratur, Parodi
Kleivane, Elise Førsteamanuensis i skriftkultur. Undervisingsleiar. +47 22 85 71 15 + 47 917 84 239 elise.kleivane@iln.uio.no Nordisk kultur og historie, Norrønt, Sagaer, Religiøse tekster, Runer, Vikinger, Edisjonsfilologi, Norrøn religion, Språkhistorie, Litteraturhistorie, Translation Studies, Bokhistorie, Litteratur og litteraturvitenskap, Middelalderstudier, Epigrafikk, Bokstavinnskrifter, Runologi, Innskrifter
Kvam, Anna Serafima Svendsen Stipendiat a.s.s.kvam@iln.uio.no Doktorgradsstipendiat, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Bokhistorie, Disability Studies, Digital humaniora, Litteraturhistorie
Mo, Gro Bjørnerud Professor i fransk litteratur 40281612 40281612 (mob) g.b.mo@ilos.uio.no Frankrike, Fransk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturteori
Mose, Gitte Førsteamanuensis emeritus gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Elektronisk litteratur, Økokritikk
Rønning, Anne Birgitte Professor +47 22856741 41238047 a.b.ronning@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteraturteori, Estetikk, Litteraturhistorie, Digital humaniora, Bokhistorie
Selboe, Tone Professor +47 22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Romanhistorie, Bylitteratur, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Følelser, Camilla Collett, Karen Blixen, Charles Dickens, George Eliot, Cora Sandel, Karen Blixen
Vervaet, Stijn Førsteamanuensis +47 22856710 stijn.vervaet@ilos.uio.no Bosnisk/kroatisk/serbisk, bosnisk/kroatisk/serbisk/jugoslavisk litteratur, Sentral-Europa, Balkan, Minnestudier, Litteraturhistorie, Litteraturvitenskap, Kulturhistorie, Flerspråklighet