Personer med emneord «Latin»

Navn Telefon E-post Emneord
Aasgaard, Reidar Professor +47 22854917 +47 99 73 66 49 reidar.aasgaard@ifikk.uio.no Idehistorie, Religionshistorie, Kristendom, Det nye testamentet, Oldkirken, Kulturhistorie, Oversettelse, Gresk, Latin, Populærmusikk
Aurora, Federico Univ.bibliotekar +47 22845533 federico.aurora@ub.uio.no Bibliotek, Gresk, Latin, Italiensk, Språkvitenskap, Lingvistikk, Språkhistorie, Dialekter, Papyrologi, Digital humaniora, Korpuslingvistikk
Ekberg, Sebastian Jakob Daniel Stipendiat s.j.d.ekberg@teologi.uio.no Systematisk teologi, Dogmatikk, Ekklesiologi, Estetikk og religion, Etikk, Hermeneutikk, Latin
Engesland, Nicolai Egjar +47 22854149 94 81 15 32 n.e.engesland@iln.uio.no Irsk filologi, Norrøn filologi, Middelalderstudier, Språkhistorie, Doktorgradsstipendiat, Paleografi, Tekstkritikk, Edisjonsfilologi, Latin, Gresk
Frans, Victor victor.frans@iln.uio.no Norrøn filologi, Skaldediktning, Eddadiktning, Runologi, Runer, Latin, Gresk, Oversettelsesstudier
Haug, Dag Trygve Truslew Professor +47-22857635 d.t.t.haug@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Lingvistikk, Syntaks, Semantikk, Datalingvistikk
Hertzenberg, Mari Johanne Bordal Studiekonsulent +47 22 85 76 39 (for tiden ikke tilgjengelig på telefon pga. hjemmekontor. Send e-post) m.j.b.hertzenberg@ifikk.uio.no Latin, Gresk, Antikkens kultur, Europeisk kultur, Studieadministrasjon, Studieveiledning, Studiekvalitet
Roggen, Vibeke Førsteamanuensis +47 22856838 vibeke.roggen@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin, Gresk
Runesson, Anders Prodekan +47 22850305 +4722850305 anders.runesson@teologi.uio.no Det nye testamente, Evangelielitteratur, Paulinske studier, Tidlig kristendom, Antikkens jødedom, Synagogestudier, Gresk, Hebraisk, Latin
Skoie, Mathilde Prodekan +47 22855331 +4792848073 (mob) 92848073 mathilde.skoie@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Latin, Gresk
Tosterud, Bjørg Professor emeritus +47 22854780 bjorg.tosterud@ifikk.uio.no Klassiske språk, Latin
Østmoe, Tor Førstelektor latin 22 85 55 24 t.i.ostmoe@ifikk.uio.no Latin, Klassiske språk, Retorikk