Personer med emneord «Identitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Beverly Boos Boos, Beverly +47 22845078 beverly.boos@psykologi.uio.no Sosialpsykologi, Konflikt, Konfliktlinjer, Materiell kultur, Identitet, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Thomas Hylland Eriksen Eriksen, Thomas Hylland Professor +47 22844128 +4790050293 t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Klima, Kultur, Identitet, Norge, Australia, Indiske Hav, Karibia
Bilde av Laura Maria Führer Führer, Laura Maria Stipendiat +47 22854267 l.m.fuhrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Bilde av Maria Hernández Carretero Hernández Carretero, Maria +47 22856866 m.h.carretero@sai.uio.no Migrasjon, Identitet, tilhørighet, Transnasjonalisme, Senegal
Bilde av Ingjerd Hoëm Hoëm, Ingjerd Professor +47 22856532 +47 91850335 ingjerd.hoem@sai.uio.no Identitet, Rom/sted, Ritualer, Stillehavet, Polynesia, Tokelau/New Zealand
Bilde av Nefissa Naguib Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Bilde av Alexander Page Page, Alexander Forsker alexander.page@arena.uio.no Migrasjon, Minoriteter, Mangfold, integrering, Identitet, Kina, Asia, Etnografi
Bilde av Cathrine Thorleifsson Thorleifsson, Cathrine Forsker 93094503 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Politisk antropologi, Nasjonalisme, Identitet, Globalisering, Grenser, Europa, Midtøsten, Israel
Bilde av Unni Wikan Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Indonesia, Kulturteori, Midtøsten, Norden