Personer med emneord «Globalisering»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersson, Mette Professor +47 22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Berta, Ola Gunhildrud Stipendiat +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no Oseanina, Globalisering, Makt-identitet-politikk, Materiell kultur, Klasse, Historisk antropologi
Bull, Benedicte Professor +47 22858902 +47 40204438 (mob) benedicte.bull@sum.uio.no Styresett, Latin-Amerika, Globalisering
Chatterjee, Niladri Postdoktor +47 22858901 niladri.chatterjee@sum.uio.no Global helse, Sør-Asia, Historie, Postkolonialisme, India, Bangladesh, Globalisering, Utvikling
Christensen, Peter Andreas Stipendiat +45 31612817 p.a.christensen@sai.uio.no Miljø, Globalisering, human- animal relations
Endresen, Sylvi Birgit Førsteamanuensis emeritus s.b.endresen@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Teknologi- og vitenskapsstudier, Globalisering, Næring-marked-konkurranse, Utvikling-politikk-miljø
Eriksen, Thomas Hylland Professor +47 22844128 +4790050293 (mob) t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Klima, Kultur, Identitet, Norge, Australia, Indiske Hav, Karibia
Føllesdal, Andreas Professor +47 99235002 andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Hansen, Arve Postdoktor +47 22858844 91559751 arve.hansen@sum.uio.no Forbruk og livskvalitet, Asia, Vietnam, Mat, Energi, Miljø og klima, Utvikling, Globalisering
Hegertun, Nikolai Ph.d.-stipendiat +47-22858799 +4797666297 (mob) nikolai.hegertun@sum.uio.no Bistand, utviklingsteori, utviklingspolitikk, utenrikspolitikk, fredsforhandlinger, fredsprosess, migrasjon, politikkutforming, Globalisering
Hveem, Helge Professor emeritus helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Jakobsen, Jostein Forsker +47-22858805 41473961 (mob) jostein.jakobsen@sum.uio.no India, Asia, Mat, Fattigdom, Styresett, Forskerskolen, Politisk økologi, Utvikling, Globalisering, Forvaltning av naturressurser
Krohn-Hansen, Christian Professor +47 22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no makt, nasjon og stat, økonomisk antropologi, globalisering, karibiske studier, Den dominikanske republikk
Locane, Jorge Joaquín Førsteamanuensis +47 22840690 j.j.locane@ilos.uio.no Spansk, Spanskspråklig litteratur, Litterær teori, Bokhistorie, Oversettelse, Kina, Avkolonial teori, Kalde krigsstudier, Sammenlignende litteratur, Poesi, Transnasjonale intellektuelle nettverk, Globalt sør, Globalisering, Glotopolitikk, Verdenslitteratur
McNeill, Desmond Emeritus +47-22858991 +47-95031848 (mob) desmond.mcneill@sum.uio.no Styresett, Globalisering, Fattigdom, Forvaltning av naturressurser, Forskerskolen, Bistand, Afrika, Asia
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Schober, Elisabeth Førsteamanuensis 22855396 elisabeth.schober@sai.uio.no globalisering, militærisme og kjønn, nasjonalisme, landegrensenes antropologi, Sør- Korea, Philippinene
Sinding-Larsen, Henrik Forsker +47-22180199 henrik.sinding-larsen@sai.uio.no Kulturbegreper, Vitenskapsteori, Globalisering, Miljø, Norge
Storrusten, Halvor Hyttel Ph.d.-kandidat halvor.storrusten@sai.uio.no Globalisering, Personhood, Disability
Støen, Mariel Cristina Professor +47 22858885 91747049 m.c.stoen@sum.uio.no Politisk økologi, Styresett, Latin-Amerika, Globalisering, Energi og klima, Forskerskolen
Thorleifsson, Cathrine Forsker 93094503 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Politisk antropologi, Nasjonalisme, Identitet, Globalisering, Grenser, Europa, Midtøsten, Israel
Tranøy, Bent Sofus Gjesteforsker +47 22 85 88 67 b.s.tranoy@arena.uio.no Politisk økonomi, Globalisering, Finanskrise, Offentlig politikk, Europeisering
Vindegg, Mikkel mikkel.vindegg@sai.uio.no Energi, Nepal, Stat, Arbeid, Infrastruktur, Utvikling, Klima og miljø, Økonomisk antropologi, Forbruk, Materialitet, Globalisering