Personer med emneord «Demokrati»

Navn Telefon E-post Emneord
Aashamar, Peter Nicolai Stipendiat 93098107 p.n.aashamar@ils.uio.no Fagdidaktikk, Samfunnsfagdidaktikk, Demokratisk medborgerskap, Demokrati
Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47 22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Politiske partier, Demokrati, Interesseorganisasjoner, Nordic
Butenschøn, Nils A +47 22842007 +47 90016143 (mob) +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no Menneskerettigheter, demokrati, statsutvikling, Midtøsten
Byrkjeflot, Haldor Professor +47 22858433 90657112 haldor.byrkjeflot@sosgeo.uio.no Demokrati, Makt-Identitet-Politikk, Organisasjon-arbeid-ledelse, Komparative reformer, Omdømme og tillit
Engelstad, Fredrik Professor emeritus +47-22854002 fredrik.engelstad@sosgeo.uio.no Demokrati, Kultursosiologi, Makt-identitet-politikk, Organisasjon-arbeid-ledelse, Sosiologi
Eriksen, Erik Oddvar Professor og senterleder 22 85 88 70 909 58 187 (mob) e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit, EØS-avtalen
Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 (mob) t.n.fjortoft@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Legitimitet, EU
Fossheim, Karin Ph.d.-kandidat +47 916 65 581 (mob) karinfos@student.sv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Nettverk, Demokrati, Representasjon
Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Føllesdal, Andreas Professor +47 99235002 andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Hagtvet, Bernt Professor emeritus 99575610 bernt.hagtvet@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Europeisk politikk, Ideologier
Hohr, Hansjörg Professor emeritus hansjorg.hohr@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Estetikk, Lek, Folkeeventyr, Danning, Demokrati
Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@sosgeo.uio.no Demokrati, Ekspertise, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Knutsen, Carl Henrik Professor +47 22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Lord, Christopher Professor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Menéndez, Agustín José Gjesteforsker + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Konstitusjonalisme, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Rose, Lawrence E Professor emeritus l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Ruud, Arild Engelsen Professor +47 22856712 +4799533823 (mob) 99533823 a.e.ruud@ikos.uio.no Sør-Asia, India, Politisk kultur, Bangladesh, populisme, demokrati
Seljeseth, Ida 92047828 ida.seljeseth@iln.uio.no Klarspråk, Doktorgradsstipendiat, Sakprosa, Tekstvitenskap, Retorikk, Literacy, demokrati, multimodalitet
Smørdal, Ole Forsker 93080473 (mob) ole.smordal@uv.uio.no IKT og læring, Designbasert forskning, Deltagende design, Demokrati
Snickare, Lotta Karin Forsker +47 948 53 365 l.k.snickare@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Organisasjon, Ledelse, Bedriftsøkonom, Maskulinitet, Demokrati, Likestilling, Forskningsformidling
Stokke, Kristian Professor +47 22855242 +4797014168 (mob) +47-97014168 kristian.stokke@sosgeo.uio.no Demokrati, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Makt-identitet-politikk, Minoriteter, Samfunnsgeografi, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning
Strand, Torill Professor +47 22855388 torill.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Demokrati
Törnquist, Olle Professor +47 22855328 olle.tornquist@stv.uio.no Sør og Sørøstasia, Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati
Vabo, Signy Irene Professor +47 22854430 97516395 s.i.vabo@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Demokrati, Velferdsstat, Nordic
Wig, Tore Professor +47 22844998 90527229 tore.wig@stv.uio.no Konflikt, Demokrati, Borgerkrig, Institusjoner, Internasjonal politikk
Østerud, Øyvind Professor +47 22 85 51 95 +47 90 14 06 23 (mob) oyvind.osterud@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Geopolitikk