Personer med emneord «Material culture»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Odd Are Berkaak Berkaak, Odd Are Professor +47-22855730 +47-91648323 o.a.berkaak@sai.uio.no Anthropology of the senses, England, Historical anthropology, Method, West Indies, Semiotics, Space/place, Africa, Material culture
Bilde av Ola Gunhildrud Berta Berta, Ola Gunhildrud Doctoral Research Fellow +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no identity, Material culture, Oceania, Waste, Globalization, Religion, Power
Bilde av Beverly Boos Boos, Beverly Doctoral Research Fellow +47-22845078 beverly.boos@psykologi.uio.no Identity, Political Psychology, Social Psychology, Material culture, Kinship, Conflict
Bilde av Nina Alnes Haslie Haslie, Nina Alnes Ph.D. Candidate +47 48286222 n.a.haslie@sai.uio.no Environment, Development, Labour, Material Culture, Nature/culture, Space/place, Tourism, Latin America, Caribbean
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47-22855733 m.e.lien@sai.uio.no Consumption, Food, Nature/culture, Material culture, Economic anthropology, The Nordic countries, Australia
Bilde av Nefissa Naguib Naguib, Nefissa Professor +47 22857560 +47 91710778 nefissan@sai.uio.no Political Anthropology, Humanitarianism, Material Culture, Temporality, Cultural Heritage, Globalisation, Artisanal crafting, Food and Value, Mediterranean, Norway, Middle East
Bilde av Arnd Schneider Schneider, Arnd Professor +47-22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Anthropology of art, Material culture, Migration, Visual Anthropology, Latin America, Sicily
Bilde av Mikkel Vindegg Vindegg, Mikkel Doctoral Research Fellow +47-22854488 mikkel.vindegg@sai.uio.no Globalization, Labour, State, Economic Anthropology, Material Culture, Consumption, Energy