Personer med emneord «Globalisation»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Zdenka  Sokolickova Sokolickova, Zdenka Guest researcher +4790405686 zdenka.sokolickova@sai.uio.no Overheating, Svalbard, Globalisation, Climate change
Bilde av Peter Andreas Christensen Christensen, Peter Andreas Doctoral Research Fellow +45 31612817 p.a.christensen@sai.uio.no Environmental Anthropology, human- animal relations, Globalisation
Bilde av Thomas Hylland Eriksen Eriksen, Thomas Hylland Professor +47 22844128 +4790050293 +47-90050293 t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisation, Modernity, Culture, Identity, Norway, The Indian Ocean, Australia, Climate, Ethnicity, The Caribbean
Bilde av Henning  Kristoffersen Kristoffersen, Henning Ph.d.-kandidat henninkr@student.sv.uio.no Economic anthropology, Political Economy, Globalisation, Social organisation, Social change, State, Gifts/commodities, reciprocity
Bilde av Christian Krohn-Hansen Krohn-Hansen, Christian Professor +47 22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no power, nation and state, economic anthropology, globalisation, Carribean studies, The Dominican Republic
Bilde av Henrik Sinding-Larsen Sinding-Larsen, Henrik +47 22180199 henrik.sinding-larsen@sai.uio.no Globalisation, Norway, Theory of science, Environment, Cultural concepts
Bilde av Zdenka Sokolickova Sokolickova, Zdenka Gjesteforsker +4790405686 zdenka.sokolickova@sai.uio.no Overheating, Svalbard, Globalisation, Climate change
Bilde av Cathrine Thorleifsson Thorleifsson, Cathrine Researcher 93094503 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Nationalism, political anthropology, migration, identity, borders, globalisation, Europe, Middle East, Israel
Bilde av Bent Sofus Tranøy Tranøy, Bent Sofus Guest researcher +47 22 85 88 67 b.s.tranoy@arena.uio.no Political Economy, Globalisation, Financial management, Public policy, Europeanisation
Bilde av Mikkel Vindegg Vindegg, Mikkel mikkel.vindegg@sai.uio.no Energy, Nepal, State, Labour, Infrastructure, Development, Climate and environment, Economic Anthropology, Consumption, Materiality, Globalisation