Personer med emneord «Offentlig politikk og administrasjon»

Navn Telefon E-post Emneord
Askim, Jostein Førsteamanuensis +47-22855169 46765278 (mob) 46765278 jostein.askim@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Mål- og resultatstyring, Evaluering, Nordic
Bach, Tobias Førsteamanuensis +47-22854762 tobias.bach@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Sentraladministrasjon, Nordic
Baldersheim, Harald Professor emeritus +47-22857189 91690434 (mob) 916 90 434 harald.baldersheim@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Valg og Demokrati, Bypolitikk, Europeisk forvaltning og demokrati, Regionalisering
Bjurstrøm, Karl Hagen Stipendiat 46420463 k.h.bjurstrom@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Metode, Statistikk, kommune
Boasson, Elin Lerum Førsteamanuensis +47-22841710 e.l.boasson@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Klimapolitikk, Energipolitikk, EU
Christensen, Tom Professor +47-22855163 tom.christensen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Sentralforvaltningen, Offentlige reformer, Komparative reformer, New Public Management, Post-NPM
Egeberg, Morten Professor +47-22858887 morten.egeberg@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Sentraladministrasjon, EU-administrasjon, Forvaltningspolitikk, Organisasjonsteori
Gates, Scott Professor +47-22841654 scott.gates@stv.uio.no Internasjonal politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Borgerkrig, Spillteori, democratization
Gornitzka, Åse Viserektor for forskning og internasjonalisering 22856036 ase.gornitzka@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Reformer, EU, Kunnskapsorganisasjoner
Hansen, Vibeke Wøien Postdoktor +47-22855595 v.w.hansen@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Metode, EU
Hernes, Vilde Stipendiat +47-22856658 40071072 (mob) +47 400 71 072 vilde.hernes@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Nordic
Jevnaker, Torbjørg Stipendiat +47-22857785 (+47) 48052768 torbjorg.jevnaker@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, EU, Energipolitikk, Klimapolitikk
Kjekshus, Lars Erik Professor +47-22850530 l.e.kjekshus@sosgeo.uio.no Organisasjon-arbeid-ledelse, Institusjonell teori, Organisasjonsteori, Offentlig politikk og administrasjon, Ledelse
Klausen, Jan Erling Førsteamanuensis +47-22855191 98605012 (mob) 22 85 51 91 / 986 05 012 j.e.klausen@stv.uio.no OPA, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, stat-kommunerelasjoner, miljø- og ressursforvaltning, Nordic
Mydske, Per Kristen Professor emeritus +47-22855215 p.k.mydske@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Regional og lokalpolitikk, Klimapolitikk, Stat og marked
Nordby, Trond Professor emeritus +47-22855194 trond.nordby@stv.uio.no Politisk teori, Offentlig politikk og administrasjon, Stortinget, Parlamentarisme, Nordic
Rose, Lawrence E Professor emeritus +47-22855175 l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Steen, Anton Professor +47-22855182 anton.steen@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Innvandring, Immigrasjon, Integrering, Velferdsstat, Eliter
Vabo, Signy Irene Professor +47-22854430 97516395 s.i.vabo@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Demokrati, Velferdsstat, Nordic