Personer med emneord «EU»

Navn Telefon E-post Emneord
Boasson, Elin Lerum Førsteamanuensis +47-22841710 e.l.boasson@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Klimapolitikk, Energipolitikk, EU
Brøgger, Tine Elisabeth Johnsen Stipendiat (permisjon) 22 85 88 19 t.e.j.brogger@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk
Bølstad, Jørgen Postdoktor +47-22858818 jorgen.bolstad@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Offentlig politikk, Politisk økonomi, Finanskrise, Demokrati, Representasjon, Kvantitativ metode
Egeberg, Morten Professor +47 22 85 88 87 morten.egeberg@arena.uio.no Offentlig administrasjon, Organisasjonsteori, EU-kommisjonen, EU-byråer, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Eriksen, Erik Oddvar Professor og senterleder 22 85 88 70 909 58 187 (mob) e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 (mob) t.n.fjortoft@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Menneskerettigheter, Legitimitet, EU
Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Gornitzka, Åse Viserektor for forskning og internasjonalisering 22856036 ase.gornitzka@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Reformer, EU, Kunnskapsorganisasjoner
Hansen, Vibeke Wøien Postdoktor +47-22855595 v.w.hansen@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Metode, EU
Høyland, Bjørn Professor +47-22858598 bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Jevnaker, Torbjørg Stipendiat +47-22857785 (+47) 48052768 torbjorg.jevnaker@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, EU, Energipolitikk, Klimapolitikk
Katsaitis, Alexander Postdoktor +47 22 85 88 61 alexander.katsaitis@arena.uio.no EU, Europaparlamentet, Interessegrupper, Legitimitet, Mixed Methods, Deliberasjon, Politisering
Lord, Christopher Forskningsprofessor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Menéndez, Agustín José Seniorforsker + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Konstitusjonalisme, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Michailidou, Asimina Forsker +47 22 85 87 06 asimina.michailidou@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Media, Internett, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Olsen, Espen D. H. Forsker + 47 22 85 88 72 e.d.h.olsen@arena.uio.no Demokrati, Statsborgerskap, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Olsen, Johan P. Professor Emeritus +47 22 85 88 66 j.p.olsen@arena.uio.no Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Riddervold, Marianne Gjesteforsker 22 85 88 24 marianne.riddervold@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Rosen, Guri Postdoktor +47-22858712 guri.rosen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Europaparlamentet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Saltnes, Johanne Døhlie Forsker +47-22858824 j.d.saltnes@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Sandberg, Hans Jacob Student +47 22 85 87 38 h.j.sandberg@arena.uio.no EU, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Demokrati, Internasjonale relasjoner, Fiskeripolitikk, Postkolonialisme
Schwarzkopf, Anke Stefanie Stipendiat a.s.schwarzkopf@arena.uio.no Europeisk integrasjon, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, FN, EU, Internasjonale relasjoner
Sjursen, Helene Seniorforsker + 47 22 85 88 33 helene.sjursen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, EU-utvidelse, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Trenz, Hans-Jörg Forskningsprofessor + 47 22 85 88 16 h.j.trenz@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Det sivile samfunn, Europeisk identitet, Legitimitet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Trondal, Jarle Professor 22 85 87 00 (ARENA) / 38 14 15 61 (UiA) jarle.trondal@arena.uio.no Offentlig administrasjon, EØS-avtalen, EU-kommisjonen, Administrativ integrasjon, EU-byråer, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Vigrestad, Joachim Student +47 22 85 87 38 joachivi@student.sv.uio.no EU, EUs eksterne handelspolitikk, EUs eksterne relasjoner