Vitenskapelig ansatte - Side 3

Personer 51 - 75 av 546
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Hilde Bojer Bojer, Hilde Professor emeritus hilde.bojer@econ.uio.no Samfunnsøkonomi
Bilde av Beverly Boos Boos, Beverly Stipendiat +47-22845078 beverly.boos@psykologi.uio.no Konfliktlinjer, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi, Materiell kultur, Identitet, Konflikt, Sosialpsykologi
Bilde av Anne Inger Helmen Borge Borge, Anne Inger Helmen Professor +47-22845157 92094699 +47-92094699 a.i.h.borge@psykologi.uio.no Avdeling for helse- utviklings- og personlighetspsykologi, Utviklingspsykologi
Bilde av Nicolai Topstad Borgen Borgen, Nicolai Topstad Postdoktor +47-22855248 n.t.borgen@sosgeo.uio.no Sosial ulikhet, Sosiologi, Arbeid og velferd, Inntekt
Bilde av Solveig Topstad Borgen Borgen, Solveig Topstad Stipendiat +47-22855506 s.t.borgen@sosgeo.uio.no Etnisk segregering, Utdanning, Sosiologi
Bilde av Øivind Bratberg Bratberg, Øivind Førstelektor +47-22855168 +47-97625415 oivind.bratberg@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvalitativ metode, Storbritannia, sosialdemokrati
Bilde av Tom  Bratrud Bratrud, Tom Førstelektor Kontor: +47 22855105 Mobil: +47 99457861 tom.bratrud@sai.uio.no Melanesia, Oseania, Vanuatu, Verdensbilder, sosial organisasjon, endring, religion, kristendom, moralitet, Verdier
Braut-Hegghammer, Målfrid Førsteamanuensis +47-22856607 malfrid.braut-hegghammer@stv.uio.no
Bilde av Kjell Arne Brekke Brekke, Kjell Arne Professor +47-22841169 48295384 48295384 k.a.brekke@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Ressurser energi og miljø, Inntekt arbeid og velferd, Adferd informasjon og strategi
Bilde av Timothy John Brennen Brennen, Timothy John Professor +47-22855212 t.j.brennen@psykologi.uio.no Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap, Kognitiv psykologi og nevropsykologi
Bilde av Tuva Beyer Broch Broch, Tuva Beyer Førstelektor t.b.broch@sai.uio.no Psykologisk orientert antropologi, personsentrert etnografi, emosjoner, ulikhet, natur/friluftsliv, barn og unge/oppvekst, Norge (Oslo), USA
Bilde av Grete Brochmann Brochmann, Grete Professor +47-22858336 99278730 99278730 grete.brochmann@sosgeo.uio.no Internasjonal migrasjon, Sosiologi, Velferdsstat
Bilde av Anne Cecilie Sjøli Bråthen Bråthen, Anne Cecilie Sjøli Stipendiat +47-22845094 a.c.s.brathen@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Senter for livsløpsendringer i hjerne og kognisjon
Bilde av Tine Elisabeth Johnsen Brøgger Brøgger, Tine Elisabeth Johnsen Stipendiat (permisjon) 22 85 88 19 t.e.j.brogger@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk
Bilde av Jonas Kure Buer Buer, Jonas Kure +47-22858262 40453367 j.k.buer@sai.uio.no Norge, medisinsk antropologi, klinisk kommunikasjon, Japan, legemidler, sykdom
Bilde av Lars Böcker Böcker, Lars Postdoktor lars.bocker@sosgeo.uio.no Byutvikling
Bilde av Jørgen Bølstad Bølstad, Jørgen Postdoktor +47-22858818 jorgen.bolstad@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Komparativ politikk, Offentlig politikk, Politisk økonomi, Finanskrise, Demokrati, Representasjon, Kvantitativ metode
Bilde av Erik Carlquist Carlquist, Erik Postdoktor +47-22845078 erik.carlquist@psykologi.uio.no Kultur- og samfunnspsykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi, Kritisk psykologi
Bilde av Fulvio Castellacci Castellacci, Fulvio Instituttleder +47-22841628 fulvio.castellacci@tik.uio.no Economics of innovation, R&D and innovation policy, Economic growth and development, Innovation in industries, Innovation in firms, Well-being
Bilde av Pietro Castelli Gattinara Castelli Gattinara, Pietro Postdoktor +47-22857185 p.c.gattinara@c-rex.uio.no
Bilde av Joy-Loi Chepkoech Chepkoech, Joy-Loi Stipendiat j.l.chepkoech@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Senter for livsløpsendringer i hjerne og kognisjon
Bilde av Tom Christensen Christensen, Tom Professor +47-22855163 tom.christensen@stv.uio.no Institusjonell teori, Offentlig politikk og administrasjon, Sentralforvaltningen, Organisasjonsteori, New Public Management, Komparative reformer, Post-NPM, Offentlige reformer
Bilde av Vidar Christiansen Christiansen, Vidar Professor +47 22855121 vidar.christiansen@econ.uio.no Økonomisk politikk, Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Knut-Andreas Christophersen Christophersen, Knut-Andreas +47-22857563 k.a.christophersen@stv.uio.no Målingsteori, Metode, Databehandling, Statistisk analyse
Bilde av Dag Harald Claes Claes, Dag Harald Professor +47-22857857 +47-91758925 d.h.claes@stv.uio.no Internasjonal politikk, Ressurs- og miljøpolitikk, Internasjonal økonomisk politikk, Energipolitikk