Vitenskapelig ansatte - Side 12

Personer 276 - 300 av 550
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Natur/kultur, Australia, Forbruk, Mat, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden
Lillehagen, Mats Stipendiat mats.lillehagen@sosgeo.uio.no kvantitativ metode, naturalisme, sosiologi, sosialfilosofi, ulikhet, innvandring, demografi, avvik, rus
Bilde av Jo Thori Lind Lind, Jo Thori Professor +47-22844027 j.t.lind@econ.uio.no Politisk økonomi, Vekst og utvikling, Økonomisk politikk, Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Marie Byskov Lindberg Lindberg, Marie Byskov Stipendiat +47-22841611 m.b.lindberg@tik.uio.no Innovasjon
Lindstad, Sigurd Stipendiat 99385082 sigurd.lindstad@stv.uio.no Liberalisme, Kontraktualisme, Global fordelingsrettferdighet, Politisk teori, Historisk rettferdighet, Egalitarisme
Bilde av Hang Liu Liu, Hang Stipendiat +47-22845134 hang.liu@psykologi.uio.no Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi, Kognitiv psykologi
Bilde av Jørn Ljunggren Ljunggren, Jørn Postdoktor +47-22844252 41921291 jorn.ljunggren@sosgeo.uio.no Sosial ulikhet, Sosial mobilitet, Klasse, Eliter, Sosiologi
Bilde av Christopher Lord Lord, Christopher Professor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU, Brexit
Bilde av Diderik Lund Lund, Diderik Professor Emeritus diderik.lund@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Økonomisk politikk, Penger kreditt og finans, Ressurser energi og miljø, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Torkild Hovde Lyngstad Lyngstad, Torkild Hovde Professor +47-22844573 92647880 92647880 t.h.lyngstad@sosgeo.uio.no Sosiologi, demografi, kvantitativ metode, kriminologi, data science
Bilde av Sylvia Irene Lysgård Lysgård, Sylvia Irene Stipendiat +47-22841656 s.i.lysgard@tik.uio.no Teknologiutvikling, Vitenskaps- og teknologistudier, Energipolitikk, Kunnskapsoverføring
Bilde av Marianne Løvstad Løvstad, Marianne Førsteamanuensis II +47 93 45 20 03 marianne.lovstad@sunnaas.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Graham David Macklin Macklin, Graham David Forsker +44 7775 674618 g.d.macklin@c-rex.uio.no
Bilde av Ole Jacob Madsen Madsen, Ole Jacob Førsteamanuensis +47-22845240 41105231 o.j.madsen@psykologi.uio.no Kultur- og samfunnspsykologi, Kritisk psykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Jørgen Eiken Magdahl Magdahl, Jørgen Eiken Stipendiat +47-22855112 j.e.magdahl@sosgeo.uio.no
Bilde av Luigi Maglanoc Maglanoc, Luigi Stipendiat +47-22845151 luigi.maglanoc@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Svein Magnussen Magnussen, Svein Professor emeritus 48 14 28 29 s.j.magnussen@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi
Bilde av Raino Sverre Malnes Malnes, Raino Sverre Professor +47-22855176 raino.malnes@stv.uio.no Samfunnsfilosofi, Politisk filosofi, Vitenskapsfilosofi, Politisk teori, Frankrike, Etikk
Bilde av Sara Alejandra Manzanares Monter Manzanares Monter, Sara Alejandra Stipendiat s.a.m.monter@sai.uio.no Slektskap, Personhood, Makt, Kjønn, Latin-Amerika, Reproduksjon, Politikk, Urbefolkninger, Mexico
Bilde av Keir James Cecil Martin Martin, Keir James Cecil Førsteamanuensis +47-22856603 k.j.c.martin@sai.uio.no Papua New Guinea, Global økonomi, Sosial lagdeling, Hierarkiske samfunnsstrukturer, Klasse, Gaveteori
Bilde av Samira Damaris Marty Marty, Samira Damaris Stipendiat 22845970 s.d.marty@sai.uio.no
Bilde av Arne Mastekaasa Mastekaasa, Arne Professor +47-22856757 arne.mastekaasa@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet
Bilde av Janne Haaland Matlary Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Menneskerettigheter, Internasjonal politikk, Sikkerhetspolitikk, Naturrett, Forsvarspolitikk, EU
Bilde av Tori Mauseth Mauseth, Tori Universitetslektor +47-22845353 +47-92084295 92084295 torimau@psykologi.uio.no Avdeling for klinisk psykologi, Klinisk barne- og ungdomspsykologi, Klinisk psykologi
Bilde av Ivan Maximov Maximov, Ivan Postdoktor +47-46298080 ivan.maximov@psykologi.uio.no MRI, Nevrovitenskap, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap, Nevropsykologi