Vitenskapelig ansatte - Side 12

Personer 276 - 300 av 556
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Vito Laterza Laterza, Vito Postdoktor +47-22854994 vito.laterza@sai.uio.no arbeid, fagforening, Politisk økonomi, bærekraftig utvikling, sosial mobilisering, politisk mobilisering, Sør-Afrika, det sørlige Afrika
Bilde av Bjørn Lau Lau, Bjørn Professor II +47-93425287 +47-93425287 bjorn.lau@psykologi.uio.no Klinisk psykologi og personlighetspsykologi, Arbeids- og organisasjonspsykologi, Avdeling for klinisk psykologi
Bilde av Eviane Leidig Leidig, Eviane Stipendiat eviane.leidig@c-rex.uio.no Nasjonalisme, postkoloniale studier, Diaspora, Migrasjon, Multikulturalisme
Bilde av Siri  Leknes Leknes, Siri Førsteamanuensis +47-92622872 siri.leknes@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Helsepsykologi, Sosialpsykologi
Bilde av Edwin Leuven Leuven, Edwin Professor +47-22855139 edwin.leuven@econ.uio.no Inntekt arbeid og velferd, Økonometri, Økonomisk politikk, Samfunnsøkonomi
Bilde av Christine Mee Lie Lie, Christine Mee Stipendiat c.m.lie@tik.uio.no Innovasjon
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Forbruk, Mat, Natur/kultur, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden, Australia
Lillehagen, Mats Stipendiat mats.lillehagen@sosgeo.uio.no sosiologi, ulikhet, rus, innvandring, avvik, kvantitativ metode, demografi, naturalisme, sosialfilosofi
Bilde av Jo Thori Lind Lind, Jo Thori Professor +47-22844027 j.t.lind@econ.uio.no Vekst og utvikling, Økonomisk politikk, Samfunnsøkonomi, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Marie Byskov Lindberg Lindberg, Marie Byskov Stipendiat m.b.lindberg@tik.uio.no Innovasjon
Lindstad, Sigurd Stipendiat 99385082 sigurd.lindstad@stv.uio.no Politisk teori, Liberalisme, Global fordelingsrettferdighet, Historisk rettferdighet, Egalitarisme, Menneskerettigheter
Bilde av Hang Liu Liu, Hang Stipendiat +47-22845134 hang.liu@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Jørn Ljunggren Ljunggren, Jørn Postdoktor +47-22844252 41921291 jorn.ljunggren@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, Klasse, Eliter, Sosial mobilitet
Bilde av Christopher Lord Lord, Christopher Forskningsprofessor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Diderik Lund Lund, Diderik Professor Emeritus diderik.lund@econ.uio.no Samfunnsøkonomi, Penger kreditt og finans, Ressurser energi og miljø, Økonomisk politikk, Inntekt arbeid og velferd
Bilde av Torkild Hovde Lyngstad Lyngstad, Torkild Hovde Professor +47-22844573 92647880 92647880 t.h.lyngstad@sosgeo.uio.no Sosiologi, demografi, kvantitativ metode, kriminologi, data science
Bilde av Sylvia Irene Lysgård Lysgård, Sylvia Irene Stipendiat +47-22841656 s.i.lysgard@tik.uio.no Energipolitikk, Teknologiutvikling, Vitenskaps- og teknologistudier, Kunnskapsoverføring
Bilde av Marianne Løvstad Løvstad, Marianne Førsteamanuensis II +47 93 45 20 03 marianne.lovstad@sunnaas.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Graham David Macklin Macklin, Graham David Forsker g.d.macklin@c-rex.uio.no
Bilde av Ole Jacob Madsen Madsen, Ole Jacob Førsteamanuensis +47-22845240 o.j.madsen@psykologi.uio.no Kultur- og samfunnspsykologi, Kritisk psykologi, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi
Bilde av Jørgen Eiken Magdahl Magdahl, Jørgen Eiken Stipendiat +47-22855112 j.e.magdahl@sosgeo.uio.no
Bilde av Luigi Maglanoc Maglanoc, Luigi Stipendiat +47-22845151 luigi.maglanoc@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi, Avdeling for kognitiv og klinisk nevrovitenskap
Bilde av Svein Magnussen Magnussen, Svein Professor emeritus 48 14 28 29 s.j.magnussen@psykologi.uio.no Kognitiv psykologi og nevropsykologi
Bilde av Raino Sverre Malnes Malnes, Raino Sverre Professor +47-22855176 r.s.malnes@stv.uio.no Politisk teori, Politisk filosofi, Samfunnsfilosofi, Etikk, Vitenskapsfilosofi, Frankrike
Bilde av Sara Alejandra Manzanares Monter Manzanares Monter, Sara Alejandra Stipendiat s.a.m.monter@sai.uio.no Slektskap, Reproduksjon, Personhood, Politikk, Makt, Kjønn, Urbefolkninger, Mexico, Latin-Amerika