Personer med emneord «Sosiologi» - Side 2

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Arnlaug Leira Leira, Arnlaug Professor emerita arnlaug.leira@sosgeo.uio.no Velferdsstat, Sosiologi
Lillehagen, Mats Stipendiat mats.lillehagen@sosgeo.uio.no kvantitativ metode, naturalisme, sosiologi, sosialfilosofi, ulikhet, innvandring, demografi, avvik, rus
Bilde av Jørn Ljunggren Ljunggren, Jørn Postdoktor +47-22844252 41921291 jorn.ljunggren@sosgeo.uio.no Sosial ulikhet, Sosial mobilitet, Klasse, Eliter, Sosiologi
Bilde av Torkild Hovde Lyngstad Lyngstad, Torkild Hovde Professor +47-22844573 92647880 92647880 t.h.lyngstad@sosgeo.uio.no kvantitativ metode, Sosiologi, kriminologi, demografi, data science
Bilde av Arne Mastekaasa Mastekaasa, Arne Professor +47-22856757 arne.mastekaasa@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet
Bilde av Lars Mjøset Mjøset, Lars Professor +47-22856749 lars.mjoset@sosgeo.uio.no Sosiologi, Velferdsstat
Bilde av Natalia Moen-Larsen Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Minoriteter, Sosiologi, Migrasjon, Russland, Nasjonalisme, Etnisitet, Diskurs
Bilde av Katarina Mozetic Mozetic, Katarina Stipendiat +47-22854863 katarina.mozetic@sosgeo.uio.no Migrasjon, Europa, Kvalitativ metode, Sosiologi, Integrasjon, Internasjonal migrasjon
Bilde av Torben Hviid Nielsen Nielsen, Torben Hviid +47-22841606 t.h.nielsen@sosgeo.uio.no “Unintended Consequences", Samtidsdiagnoser, Sosiologisk teori og historie, Sosiologi, Teknologi- og vitenskapsstudier
Bilde av Hilde Omberg Omberg, Hilde Førstekonsulent +47-22858217 hilde.omberg@sosgeo.uio.no Studiekvalitet, Fronter, Studieadministrasjon, Eksamen, Sosiologi, Studieveiledning
Bilde av Per  Otnes Otnes , Per Professor emeritus 22 85 48 43 p.j.otnes@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kultursosiologi
Bilde av Willy Pedersen Pedersen, Willy Professor +47-22854096 90268644 ++ 47 90268644 willy.pedersen@sosgeo.uio.no Avvik kriminalitet og rus, Sosiologi
Bilde av Adrian Farner Rogne Rogne, Adrian Farner Forsker +47-22854263 92821610 a.f.rogne@sosgeo.uio.no Sosiologi, Demografi, Segregering, Kvantitativ metode
Bilde av Victor Lund Shammas Shammas, Victor Lund Stipendiat 48360509 v.l.shammas@sosgeo.uio.no Avvik kriminalitet og rus, Marginalisering, Sosiologi, Velferdsstat
Bilde av Torbjørn Skardhamar Skardhamar, Torbjørn Professor +47-22855020 45022194 torbjorn.skardhamar@sosgeo.uio.no Sosiologi, Avvik kriminalitet og rus, Kvantitativ metode
Bilde av Sigurd Skirbekk Skirbekk, Sigurd Professor emeritus sigurd.skirbekk@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Bethina Strandberg-Jensen Strandberg-Jensen, Bethina Seniorkonsulent +47-22855226 bethina.strandberg-jensen@sosgeo.uio.no Studieadministrasjon, Sosiologi, Opptak, Eksamen, Studiekonsulent master
Bilde av Inga Sæther Sæther, Inga Stipendiat inga.sather@sosgeo.uio.no religionssosiologi, ruralsosiologi, sosiologi, arbeidsmigrasjon
Bilde av Hans Christian Sørhaug Sørhaug, Hans Christian +47-22841632 +47-92249317 h.c.sorhaug@sosgeo.uio.no organisasjon-arbeid-ledelse, Sosiologi
Bilde av Marie Johanne Talleraas Talleraas, Marie Johanne Førstekonsulent +47-22858217 +47-22858217 m.j.talleraas@sosgeo.uio.no Sosiologi, Studieadministrasjon, Studieveiledning, Undervisning, Eksamen
Bilde av Tove Thagaard Thagaard, Tove Professor emerita tove.thagaard@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie, profesjon
Bilde av Maren Toft Toft, Maren Stipendiat +47-22855143 marento@sosgeo.uio.no Sosial ulikhet, Sosiologi
Bilde av Tone Schou Wetlesen Wetlesen, Tone Schou Professor emerita t.s.wetlesen@sosgeo.uio.no Sosiologi
Bilde av Øyvind Wiborg Wiborg, Øyvind Førsteamanuensis +47-22858669 oyvind.wiborg@sosgeo.uio.no kvantitative metoder, Sosial ulikhet, Sosial mobilitet, Marginalisering, Sosiologi
Bilde av Karin Widerberg Widerberg, Karin Professor +47-22855247 karin.widerberg@sosgeo.uio.no Sosiologi, Kjønn og familie