Personer med emneord «Demokrati»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Elin Haugsgjerd Allern Allern, Elin Haugsgjerd Professor +47-22858198 e.h.allern@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Politiske partier, Demokrati, Interesseorganisasjoner, Nordic
Bilde av Kim Angell Angell, Kim Postdoktor +47-22855173 kim.angell@stv.uio.no Politisk teori, Territorielle rettigheter, Nasjonalisme, Global fordelingsrettferdighet, Separatisme, John Locke, Libertarianisme, Demokrati, Stemmerett, Migrasjon
Bilde av Bernt Hagtvet Hagtvet, Bernt +47-22855177 99575610 bernt.hagtvet@stv.uio.no Komparativ politikk, Folkemord, Demokrati, Menneskerettigheter, Europeisk politikk, Ideologier
Bilde av Carl Henrik Knutsen Knutsen, Carl Henrik Professor +47-22854244 c.h.knutsen@stv.uio.no Komparativ politikk, Internasjonal politikk, Metode, Politisk økonomi, Demokrati, Diktatur, Økonomisk vekst, Spillteori, Anvendt statistikk
Bilde av Lawrence E Rose Rose, Lawrence E Professor emeritus +47-22855175 l.e.rose@stv.uio.no Komparativ politikk, Valg og Demokrati, Offentlig politikk og administrasjon, Kommunepolitikk, Metode, Statistikk, Demokrati, Statsvitenskap
Bilde av Olle Törnquist Törnquist, Olle Professor +47-22855328 olle.tornquist@stv.uio.no Komparativ politikk, Utviklingsforskning, Demokrati, Sør og Sørøstasia
Bilde av Signy Irene Vabo Vabo, Signy Irene Professor +47-22854430 97516395 s.i.vabo@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Kommunalpolitikk, Forvaltningspolitikk, Demokrati, Velferdsstat, Nordic
Bilde av Tore Wig Wig, Tore Forsker +47-22844998 90527229 tore.wig@stv.uio.no Konflikt, Demokrati, Borgerkrig, Institusjoner, Internasjonal politikk
Winsvold, Marte Slagsvold Forsker 93033752 m.s.winsvold@stv.uio.no Demokrati, Politisk deltakelse, Kommunalpolitikk
Bilde av Øyvind  Østerud Østerud, Øyvind Professor +47 90 14 06 23 oyvind.osterud@stv.uio.no Internasjonal politikk, Demokrati, Geopolitikk