En fjær i fakultetshatten
- En fjær i hatten at sentralbanksjefen kommer til SV neste uke! Det mener instituttlederen ved Økonomisk institutt.
Alle samfunnsvitere bør være interessert i å høre sentralbanksjefen tale ved SV neste uke. Det mener Nils-Henrik von der Fehr, instituttleder ved Økonomisk institutt. Foto: Ram Gupta
Storbesøket neste uke er bra for hele SV-fakultetet. Det understreker Nils-Henrik von der Fehr, instituttleder ved Økonomisk institutt.
- Besøket fra Norges Bank er også bra for vårt institutt. Det synliggjør fagmiljøet og styrker oss i konkurransen med våre konkurrenter, sier von der Fehr.
Neste onsdag kommer sentralbanksjef Øystein Olsen til SV-fakultetet for å tale til alle studentene ved UiO. Det er første gang at sentralbanksjefen gjør dette. Talen blir en studenttilpasset utgave av den offisielle årstalen som sentralbanksjefen holder for rikets ledende kvinner og menn noen dager i forveien.
Mer om sentralbanksjefens besøk 22. februar
Rekruttering
Storbesøket har en annen positiv effekt også:
- Selv om vi har flinke og motiverte studenter, sliter vi med til dels betydelig frafall. Noen av dem som søker seg til studier ved Økonomisk institutt vet ikke helt hva de går til. Jeg tror at et slikt arrangement bidrar til å bekrefte at det de studerer er viktig. I neste omgang kan det bidra til rekrutteringen også, sier instituttlederen.
Han fastslår at banken er en viktig samfunnsinstitusjon, og mener derfor at alle samfunnsvitere bør være interessert i å høre talen.
Tid og sted:
Auditorium 1
Onsdag 22. februar, kl. 10.15- 12
Mer om sentralbanksjefens besøk 22. februar
