Personer

Søk etter ansatte og studenter

Personer 1 - 41 av 41
Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Tine Elisabeth Johnsen Brøgger Brøgger, Tine Elisabeth Johnsen Stipendiat (permisjon) 22 85 88 19 t.e.j.brogger@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk
Bilde av Jørgen Bølstad Bølstad, Jørgen Postdoktor +47-22858818 jorgen.bolstad@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Politisk økonomi, Finanskrise, Demokrati, Representasjon, Kvantitativ metode
Bilde av Mai'a K. Davis Cross Cross, Mai'a K. Davis Forsker +47 22 85 88 68 maia.cross@arena.uio.no
Bilde av Maria Dikova Dikova, Maria Seniorkonsulent +47-22858898 maria.dikova@arena.uio.no Arrangementer, Cristin, Masterstipend, Tirsdagsseminar, Open Access
Bilde av Morten  Egeberg Egeberg, Morten Professor +47 22 85 88 87 morten.egeberg@arena.uio.no Offentlig administrasjon, Organisasjonsteori, EU-kommisjonen, EU-byråer, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Marit Eldholm Eldholm, Marit Prosjektleder +47-22858862 marit.eldholm@arena.uio.no Prosjektledelse, Internasjonalt samarbeid, Ekstern finansiering, EU, Forskningformidling, Forskningsstøtte
Bilde av Andreas Eriksen Eriksen, Andreas Postdoktor +47-22858865 andreas.eriksen@arena.uio.no Offentlig fornuft, Legitimitet, Profesjonell dømmekraft, Rollemoral, Normativ kognitivisme
Bilde av Erik Oddvar Eriksen Eriksen, Erik Oddvar Professor og senterleder 22 85 88 70 909 58 187 e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Trym Nohr Fjørtoft Fjørtoft, Trym Nohr Førstekonsulent +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 t.n.fjortoft@arena.uio.no Kommunikasjon, Pressekontakt, Nettredaktør, Forskningsformidling
Bilde av John Erik Fossum Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Claire Godet Godet, Claire Stipendiat +47 22 85 88 67 claire.godet@arena.uio.no
Bilde av Åse  Gornitzka Gornitzka, Åse Forskningsprofessor + 47 22 85 60 36 ase.gornitzka@arena.uio.no Kunnskapens Europa, Utdanningspolitikk, Forskningspolitikk, Open method of coordination, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Ragnhild Grønning Grønning, Ragnhild Vitenskapelig assistent ragnhild.gronning@arena.uio.no
Bilde av Silje H. Tørnblad H. Tørnblad , Silje Stipendiat (permisjon) +47 951 11 916 Politisk økonomi, Lobbying i EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, European Commission
Bilde av Stine Hesstvedt Hesstvedt, Stine Stipendiat stine.hesstvedt@arena.uio.no Ekspertise, Kvantitativ metode, Komparativ politikk, Politiske holdninger og verdier
Bilde av Ida Hjelmesæth Hjelmesæth, Ida Administrativ leder +47-22858701 +47-97571833 ida.hjelmesath@arena.uio.no Ledelse, Forskningsadministrasjon, Personalledelse, Rekruttering, Økonomistyring, Budsjett, Rapportering, Årsplan
Bilde av Cathrine Holst Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Bilde av Alexander Katsaitis Katsaitis, Alexander Postdoktor +47 22 85 88 61 alexander.katsaitis@arena.uio.no EU, Europaparlamentet, Interessegrupper, Legitimitet, Mixed Methods, Deliberasjon, Politisering
Bilde av Eva Krick Krick, Eva Postdoktor eva.krick@arena.uio.no
Bilde av Geir Ove Kværk Kværk, Geir Ove Seniorrådgiver +47-22858860 +47-99513791 g.o.kvark@arena.uio.no Prosjektledelse, Internasjonalt samarbeid, Ekstern finansiering, EU, Rapportering, Forskningsadministrasjon, Forskningsstøtte
Bilde av Christopher Lord Lord, Christopher Forskningsprofessor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av David Mayes Mayes, David Gjesteforsker david.mayes@arena.uio.no
Bilde av Joris Melman Melman, Joris Stipendiat +47-22858868 joris.melman@arena.uio.no
Bilde av Agustín José  Menéndez Menéndez, Agustín José Seniorforsker + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Konstitusjonalisme, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Asimina Michailidou Michailidou, Asimina Forsker +47 22 85 87 06 asimina.michailidou@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Media, Internett, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Espen D. H. Olsen Olsen, Espen D. H. Forsker + 47 22 85 88 72 e.d.h.olsen@arena.uio.no Demokrati, Statsborgerskap, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Johan P. Olsen Olsen, Johan P. Professor Emeritus +47 22 85 88 66 j.p.olsen@arena.uio.no Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Jan  Pesl Pesl, Jan Stipendiat +47 22 85 88 38 jan.pesl@arena.uio.no
Bilde av Marianne Riddervold Riddervold, Marianne Gjesteforsker 22 85 88 24 marianne.riddervold@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Guri Rosen Rosen, Guri Postdoktor +47-22858712 guri.rosen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Europaparlamentet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Johanne Døhlie Saltnes Saltnes, Johanne Døhlie Forsker +47-22858824 j.d.saltnes@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Tara  Sarin Sarin, Tara Administrativ leder +47-22858701 tara.sarin@arena.uio.no
Bilde av Anke Stefanie Schwarzkopf Schwarzkopf, Anke Stefanie Stipendiat a.s.schwarzkopf@arena.uio.no Europeisk integrasjon, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, FN, EU, Internasjonale relasjoner
Bilde av Helena Seibicke Seibicke, Helena Stipendiat +47-22858837 helena.seibicke@arena.uio.no Interest groups, Gender policy, European Union, Communication
Bilde av Helene Sjursen Sjursen, Helene Seniorforsker + 47 22 85 88 33 helene.sjursen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, EU-utvidelse, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Jorunn Kristina Skodje Skodje, Jorunn Kristina Vitenskapelig assistent j.k.skodje@arena.uio.no
Bilde av Johanna Strikwerda Strikwerda, Johanna Stipendiat 22 85 88 37 johanna.strikwerda@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, EU-kommisjonen, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Bent Sofus Tranøy Tranøy, Bent Sofus Gjesteforsker +47 22 85 88 67 bent.tranoy@hihm.no Politisk økonomi, Globalisering, Finanskrise, Offentlig politikk, Europeisering
Bilde av Hans-Jörg Trenz Trenz, Hans-Jörg Forskningsprofessor + 47 22 85 88 16 h.j.trenz@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Det sivile samfunn, Europeisk identitet, Legitimitet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Jarle Trondal Trondal, Jarle Professor 22 85 87 00 (ARENA) / 38 14 15 61 (UiA) jarle.trondal@arena.uio.no Offentlig administrasjon, EØS-avtalen, EU-kommisjonen, Administrativ integrasjon, EU-byråer, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Bilde av Solveig Aamodt Aamodt, Solveig Forsker +47-97501747 solveig.aamodt@arena.uio.no Klimapolitikk, Internasjonal politikk, Komparativ politikk, Store utviklingsland, EU og klimarettferdighet